Як правильно купити квартируРано чи пізно нам доводиться задуматися над питанням: як правильно купити квартиру? Не має значення, що саме штовхає нас на ці роздуми. Підсумок один - одного разу ми хочемо стати володарем свого власного куточка. Але, для того, щоб покупка відбулася без будь-яких ексцесів, потрібно розібратися, як же правильно її здійснити.
Насамперед, потрібно пам'ятати, що покупка квартири, спочатку, вимагає дуже серйозного підходу, як з боку продавця, так і покупця. Дуже важливо, щоб у цьому процесі брав участь професійний ріелтор, який зможе надати кваліфіковану підтримку, забезпечити дотримання прав обох сторін, а також всі процедурні питання. Самостійно розібратися в тому, як правильно купити квартиру, а також застосовувати на практиці всі юридичні аспекти питання досить складно.
Отже, зупинимося на права та обов'язки продавця і покупця:
Продавець нерухомості повинен мати повний пакет правовстановлюючих документів, а також отримати згоду у інших власників (у разі, якщо такі є) на те, що операція з продажу буде проведена. Просто «хотіти» продати - недостатньо: продавець повинен мати повне право на вчинення такої угоди.
Покупець, у свою чергу, повинен повністю переконатися в «чистоті» житла з юридичної точки зору.
Після того, як Ви прийняли рішення здійснити операцію купівлі/продажу і настає той довгоочікуваний момент, який тягне за собою не тільки документальну тяганину, але і вимагає від усіх сторін особливого терпіння.
Важливим моментом вважається складання «Договору купівлі-продажу», в якому в письмовій формі обидві сторони заявляють про свої наміри щодо нерухомості, а також покупець прописує суму авансу, яку він передає продавцю. В наш час такими договорами мало чого можна досягти у випадку недобросовісності однієї із сторін, але перестрахуватися в будь-якому випадку варто. Вважається, що, надаючи аванс, Ви офіційно підтверджуєте справжнє бажання придбати саме це житло.
Нагадаємо, що обидві сторони обов'язково повинні контролювати сам процес, а також офіційність угоди, щоб згодом не стикатися з проблемами судових розглядів.
Після того, як пройшов період «попередньої покупки», всі документи зібрані, а сторони задоволені - настає момент «переходу квартири новому власнику». При цьому варто заздалегідь визначитися з формою самого договору: буде він нотаріально завіреним або письмовим (до речі кажучи, така форма договору досить часто використовується серед людей, які добре знають один одного або впевнені в юридичну «чистоту один одного»). Важливим моментом вважається визначення того, хто з двох сторін буде відповідати за матеріальні витрати.
Після того, як документи підписані, вони подаються на реєстрацію. У разі, якщо договір було письмовим, а всі інші документи вже на руках - можна сміливо крокувати на «держреєстрацію».
Закінченням угоди вважається передача коштів за нерухомість, що в обов'язковому порядку повинно бути зафіксовано юридично.
А тепер підсумуємо, як правильно купити квартиру:
обзавестися хорошим ріелтором, який вирішить всі нюанси;
переконатися в порядності продавця;
звернутися до кваліфікованого нотаріуса.
Успіху в нових придбаннях!