Чому не можна дивитися на місяць?Гуляти під місяцем з коханою людиною. Купатися в морі в місячному світлі. Дивитися на місяць і мріяти про щастя. Місяць, місячний м'яке світло асоціюється з романтичним настроєм, з мрією, умиротворенням. Звідки беруться упередження щодо нічного світила?Чому не можна дивитися на місяць? Що трапиться, якщо довго дивитися на неї?
Людство і місячне світло
Вина Місяця! Вона вже дуже близько
Підійшла до Землі
І зводить всіх з розуму!
Місяці здавна приписувалися містичні властивості. Наші предки не розуміли нічного світила і боялися його. Вважалося, що вся нечиста сила виходить саме в повний місяць: люди ставали перевертнями, відбувалися вбивства, ріки виходили з берегів, траплялися повені та виверження вулканів. З чим пов'язано таке упереджене ставлення до Місяця?
По-перше, з її мінливістю. Місяць періодично змінює форму, колір, яскравість, розміри. На ній іноді з'являються спалахи, темні плями. Має місце таке явище, як місячне затемнення. Всі ці явища були незрозумілі людям. А все, що не розумілося, викликало страх.
По-друге, місяць світить уночі. Її світ дещо змінює контури об'єктів. А людська уява домальовує потрібну картину. Як правило, страшну. Тому місяць лякала.
Люди намагалися щільно завішувати вікна або взагалі не спати в тій стороні, де вночі, світив місяць. У повню рідко виходили на вулицю без потреби. Зате активно ворожили, причаровували, віднаджували, наводили псування, знімали прокляття тощо.
Сьогодні людині відомі причини змін на Місяці і вже не лякають його. Астрологи ж винайшли місячний календар, де виділяються фази, цикли, дні. Сприятливі і несприятливі для всіх сфер нашого життя: для посадок і прибирань на дачних ділянках, для стрижок, для любовних відносин, для роботи, для рибного лову і так далі. Тим, хто вірить в астрологію, зірки, місячний календар дійсно допомагає. У ньому люди знаходять відповіді на багато свої питання.
Чому не можна дивитися на місяць? Небезпечний місячне світло?
Що буде, якщо довго дивитися на місяць?
Давайте розглянемо найпоширеніші думки з цього приводу.
Міф перший. У повню активізуються сновиди.
Це тільки міф, упередження, не має під собою підстав.
Лунатизм - народна назва сомнамбулізму, захворювання, що проявляється неусвідомленим неспанням під час сну. Ніякого відношення до місяця воно не має. Це давнє повір'я, страх.
Уявіть собі: блідий місячний світло; постать у нічній сорочці кудись бреде з закритими очима. Наші предки лякалися таких явищ.
Насправді лунатизм може проявлятися в будь-який час доби. І тут немає зв'язку з місячним світлом. Хворіють дуже вразливі люди з деякими особливостями головного мозку. Виникають осередки збудження в будь-який час. Людина спить, а його мозок не відпочиває. Він може встати, щось активно пояснювати, пройтися по кімнаті, навіть одягнутися. І знову лягти спати. Якщо його розбудити, він не пояснить, що сталося. Адже свідомість у цей період спить.
Міф другий. Якщо довго дивитися на місяць, то ти збожеволієш.
Хочеться поставити ряд навідних питань:
А дивитися на Місяць Ви будете на самоті чи з кимось?
А дивитися на Місяць Ви будете від нічого робити або для вивчення її змін?
А дивіться Ви на повний Місяць, що росте молодий місяць або регресний місячний блін?
А Ви дивитеся на Місяць з пляшкою пива або з кухлем чаю? А воду для нього Ви кип'ятили скільки разів? Можна кип'ятити воду двічі, якщо вона наповнюється канцерогенами? Може Ваш чай канцерогенний?
Всі ці питання не викликали у Вас посмішки? Природно, милування місяцем не порушує психічне здоров'я людини. Швидше люди сходять з розуму від самотності і неробства, від надуманих страхів і підвищеної нервової збудливості.
Таким чином, дивитися на місяць не небезпечно. І робити Ви це можете стільки, скільки захочете. Якщо ж Ви вірите в містичні сили місячного світла, то, звичайно, остерігайтеся повнолуння. Людина вирішує сам: він боїться нічного світила чи ні.
Вплив Місяця на природу і людину пояснюється гравітаційними силами між нашою планетою і її природним супутником. Тому наша нервова система піддається місячними фазами. Чутливі люди відчувають збудження в повний місяць. Але дія гравітаційного поля Місяця не залежить від того, що людина дивиться на неї чи ні.