Якщо ви власник стандартної міської квартири, то вам не вдасться похвалитися комфортної і ергономічної плануванням кімнат, а також високими стелями і великими вікнами. Але це не привід для розладу, а тим більше для капітального ремонту у вашій квартирі або придбання нової житлоплощі. Дизайнери сучасного інтер'єру рекомендують всім, хто мріє візуально додати в невеликі кімнати більше повітря і простору, дотримуватися наступних принципів:
Світлі тони сприяють візуальному збільшенню простору, а темні відтінки вільний простір зменшують;
Різні контрастні плями в дизайні інтер'єру візуально зменшують площа приміщення;
Чим більше в інтер'єрі кімнати різноманітних предметів, тим тісніше вона видається;
Предмети великих розмірів, розташовані в маленькому приміщенні, візуально зменшують його;
Будь-які лінії ділять вільний простір на частини.
Спираючись на ці принципи, можна візуально збільшити простір кімнат, відрізняються навіть дуже маленькою площею.
Підбір оздоблювальних матеріалів для візуального збільшення кімнати
Для оптичного збільшення меж приміщення потрібно обов'язково в процесі оформлення інтер'єру використовувати світлі відтінки. Стеля обов'язково повинен бути пофарбований у білий колір, так як це допоможе зробити його більш легким і високим. Шпалери для розширення простору в кімнаті краще всього вибирати в персикових або кремових тонах. Якщо ви віддаєте перевагу стін з малюнком, то раціональніше всього приклеїти шпалери з вертикальним орнаментом чи з рельєфною крихтою. Дизайнери інтер'єрів радять відмовитися від шпалер з великими і яскравими малюнками, а також оформленими широкими смугами. Дані шпалери візуально зменшать параметри приміщення і зроблять стелю більш низьким.
Слід зазначити, що для збільшення висоти стелі не менш важливо виконати фарбування стін та оформити їх впритул до лінії стелі. Для підкреслення меж між стелею і стінами потрібно відмовитися від широких декоративних бордюрів.
Щоб стеля у приміщенні здавався вищим, намагайтеся декорувати його вертикальними елементами: високими кімнатними квітами або оригінальним торшером. Не менш важливо для збільшення простору в кімнаті змінити зовнішній вигляд дверного отвору. Найкращий варіант - подовжена арка, верхня точка якої буде розташовуватися на кордоні з стелею. Вертикальна фурнітура на дверних ручках також допоможе візуально розширити масштаби кімнати.
Правильно підібране освітлення допомагає додати додатковий простір в кімнату невеликого розміру. Вибирайте для приміщення з низькими стелями люстри плоскої форми, які розсіюють світло в напрямку стелі. Можна відмовитися від центральної люстри, а використовувати в якості джерела світла мініатюрні світильники, розташовані по стінах приміщення. При цьому потрібно купувати світильники, які направляють потік світла не вниз, а вгору. Не купуйте громіздкі і звисають освітлювальні прилади, так як житлове приміщення буде виглядати вузьким і маленьким.
Дизайнери інтер'єру також радять зняти акцент з низької стелі з допомогою статі, який можна оформити глянсовим лаком або покрити плиткою з відбиваючим ефектом. Дане оформлення підлоги привнесе в кімнату певну глибину, а значить, додасть відсутнього простору в невелике приміщення. Якщо ви віддаєте перевагу підлогові покриття, то вибирайте їх в світлих відтінках, уникаючи яскравих і помітних забарвлень. При цьому поверхня підлоги повинна бути застелена на 2/3 частини від загального розміру приміщення.
Дзеркало серед дизайнерів інтер'єру визнано одним з найкращих елементів для оптичного збільшення простору в кімнаті. Якщо ви любите експериментувати і не боїтеся сміливих рішень в інтер'єрі, то можна в кімнаті зробити дзеркальна стеля або частково декорувати його дзеркальними вставками. Ефектно також виглядає декоративний бордюр з дзеркального матеріалу, який є не тільки оригінальною деталлю інтер'єру, але і привносить в приміщення маленьких розмірів додатковий об'єм і простір.
Розташування меблів і аксесуарів для візуального збільшення кімнати
Щоб у приміщенні невеликого розміру було більше вільного простору, необхідно звертати увагу на предмети меблювання і їх раціональну розстановку. Фахівці з дизайну сучасного інтер'єру не радять купувати масивну меблі для кімнат з маленькою площею, та як вона «вкраде» багато вільного простору. Найкраще в процесі вибору меблів акцентувати увагу на її багатофункціональності та компактності. Наприклад, диван-ліжко, компактний шафа для одягу і інша трансформує і вбудовані меблі є чудовим рішенням для візуального збільшення простору приміщення. Важливо, щоб меблі гармонійно поєднувалася із загальною колірною гамою стін і стелі.
Повністю скляні меблі або вставки з даного матеріалу в дизайні меблів створить в приміщенні відчуття легкості і легкості, а також додасть трохи об'єму. Крім цього, двері, столи і полички, декоровані скляними або дзеркальними матеріалами, чудово відбивають світло, створюючи візуальну ілюзію вільного простору.
Якщо розставити по кутах кімнати елементи меблів, які відрізняються ергономічністю і практичністю, а центр даного приміщення залишити вільним, то стелі в кімнаті будуть виглядати значно вище. Максимум, що рекомендується залишити у центрі приміщення - низький журнальний столик, виконані з прозорого матеріалу, на який не потрібно стелити скатертину.
Для зберігання речей раціональніше всього використовувати вертикальні шафи, ніж шафи горизонтальній конфігурації. Якщо дані предмети інтер'єру оснащені прозорими елементами або мають відкриті полиці, то постарайтеся не перенасичувати їх різними дрібницями і непотрібними дрібничками.
Візуально збільшує простір в приміщенні прийом зонування. Для цієї мети використовуються різні стелажні конструкції, перегородки і ширми. За допомогою даного дизайнерського прийому можна не тільки додати більше обсягу приміщення, але і розділити його на багатофункціональні зони, що дуже практично і зручно.
Вікна в кімнаті невеликих розмірів раціональніше всього оформити напівпрозорими фіранками або шторами. При цьому потрібно враховувати, що штори з вертикальним малюнком візуально піднімають стелю кімнати, а штори з горизонтальним малюнком, навпаки, зменшують вільний простір. Карниз краще всього вибирати не тільки на всю ширину віконного отвору, але і на невелику частину стіни. При цьому карниз потрібно встановлювати на максимальній висоті від рівня підлоги. Для збільшення об'єму приміщення скористайтеся довгими шторами або фіранками, які оформлені м'якими складками.
Якщо ви любите прикрашати стіни різноманітними картинами, то вибирайте твори мистецтва, оформлені в підрамники середнього розміру. Важливо, щоб колірна гамма картин відповідала основній панелі оздоблення приміщення і чудово гармоніювала з елементами меблів. Не вішайте на стіни великі або дуже маленькі картини, так як вони сприяють зменшенню простору приміщення.
Дизайнери також пропонують для маленьких кімнат розташувати привертає увагу елемент декору в самому віддаленому кутку приміщення. Наприклад, красиву підлогову вазу або елегантний торшер. Дане розташування допоможе створити відчуття додаткового простору в кімнаті. При цьому елементи декору не повинні контрастувати з основним кольором виконанням приміщення.
Професійні дизайнери радять мінімізувати кількість речей, вільно розташованих в житловому приміщенні. Всі зайві предмети інтер'єру або особисті речі помістіть в шафи і тумбочки, а побутову техніку і посуд заберіть в закриті шафи. Постарайтеся також позбавлятися від непотрібних старих речей і не функціональних предметів інтер'єру. Адже чим менше речей знаходиться в приміщенні з мінімальними розмірами, тим більше відчувається в ній вільного простору.
Щоб створити затишну та комфортну обстановку в кімнаті, а також розробити неповторний дизайн приміщення, не бійтеся експериментувати, комбінуючи різні кольори між собою і поєднуючи різноманітні оздоблювальні матеріали. Враховуйте також рекомендації професійних дизайнерів, які допоможуть візуально збільшити приміщення і привнести в нього більше світла, простору і повітря.
Відео як візуально збільшити кімнату