и вирішили замінити старі дерев'яні вікна на пластикові? Звичайно ж, цю справу краще довірити професіоналам, так як установка пластикових вікон несе в собі безліч нюансів, при недотриманні яких вікна можуть не зберігати тепло, бути герметичними, погано закриватися і пітніти. Якщо ж ви впевнені в тому, що впораєтеся з цим завданням, то ми розповімо про нюанси установки вікон ПВХ в даній статті.
Зміст статті:

Організаційні питання

Замір пластикових вікон

Демонтаж старого вікна і підготовка отвору

Монтаж пластикових вікон
Як правильно встановити пластикові вікна з урахуванням нових технологій

Організаційні питання
Перевага самостійної установки пластикових вікон полягає в тому, що ви самі зробите це набагато жорсткіше, ніж більшість монтажних бригад, які грішать недотриманням Госту при монтажі вікон. Але знову ж повторимося, що якщо ви ніколи не бачили наочно і не знайомі з процесом монтажу пластикових вікон - замовте установку у фахівців.
Коли краще встановлювати пластикові вікна
Проводити заміну вікон краще всього в теплу пору року, з травня по вересень. Монтажні роботи виробляєте при сухій погоді, в дощову погоду це робити вкрай не рекомендується. Багатьох цікавить питання: чи встановлюють пластикові вікна взимку? Встановлення пластикових вікон взимку зробити можна, але робити це не рекомендується по ряду причин. Якщо ж ви купили нову квартиру і плануєте в неї скоріше переїхати або ж робите ремонт у квартирі, в якій живете, то затягувати ремонт виключно з-за вікон - нелогічно, виробляти зараз ремонт і через півроку встановлювати вікна - ще нелогичнее, так як частина зробленого ремонту піде нанівець, так і залишати старі вікна, роблячи ремонт - неправильно. Установку вікон взимку допускається проводити при температурі не нижче -5 градусів. Крім цього, встановлювати пластикові вікна в дуже жарку погоду також не рекомендується. Важливим аспектом при заміні вікон є не тільки їх встановлення, а також правильний замір і правильний вибір.

Замір пластикових вікон
Перед тим, як відправитися за покупкою вікна, необхідно провести замір віконного отвору, виходячи з цих розмірів, робити замовлення, або купувати готове вікно. Перевага замовлення вікна в тому, що вам виготовлять вікно під ваші розміри, що стосується покупки готових вікон, то вони зроблені за стандартним розмірам, які не завжди ідеально підходять конкретні віконні прорізи.
Отже, замір вікна необхідно проводити наступним чином. Для початку проводиться замір віконного отвору зсередини по ширині, від підстав стіни, таким чином, якщо у вас на вікнах є укоси, то їх необхідно демонтувати, щоб зробити точний вимір. Потім необхідно зробити вимір висоти віконного отвору, враховуючи тип підвіконня. Якщо будинок панельний, то в таких будинках підвіконня, як правило, є частиною плити, тому нове вікно буде встановлюватися на нього, якщо ж підвіконня знімний, то необхідно провести замір від заснування самої плити. Після цього потрібно спробувати зробити вимір глибини віконного отвору, для цього, можливо, знадобиться відбити частину штукатурки або зняти дерев'яну планку з бічних частин вікна.
Що стосується вимірів з зовнішньої сторони, то тут спочатку заміряємо ширину і висоту віконного отвору, потім знову ж вам необхідно буде відбити частину штукатурки або цементу, щоб з допомогою ножа заміряти глибину отвору між вікном і стіною. При можливості також зніміть відлив: перевірте чи є окантовка з нижньої частини віконного отвору або ж суцільна поверхня.
Як ви розумієте, саме вікно не може впритул входити у віконний отвір, так як йому необхідно простір, щоб звужуватися і розширюватися, залежно від температурних коливань. Що стосується зазорів, то їх мінімальний розмір повинен бути наступним:

Для вікон до 1м 20см - відступ в 15мм;

Для вікон до 2м 20см - 20мм;

Для вікон до 3м - 25мм.
Як правильно встановити пластикові вікна з урахуванням нових технологій
При вимірі враховуйте також і те, що саме вікно повинно заходити у віконний отвір тільки на кілька сантиметрів, тобто, щоб від країв склопакета і стулки не було менше 4см, щоб склопакет не був у стіні, і можна було нормально зробити укоси. Отримавши розміри вікна і так званої віконної окантовки, враховуємо зазначені нюанси і отримуємо розмір віконного профілю. Після цього зробіть замовлення виготовлення вікна, або ж купуйте готове, також поряд з цим замовте: ручку, москітну сітку (кріплення), підвіконня і відлив.

Демонтаж старого вікна і підготовка отвору
Коли ви придбали вікно і на вулиці гарна погода - приступаємо до робіт. Врахуйте, що всі роботи будуть дуже запорошеними, тому або приберіть всі речі з кімнати, або ж накрийте їх плівкою. Починаємо роботи з демонтажу старих вікон, для цього використовуйте молоток, монтировку і зубило. Спочатку необхідно зняти кватирку або меншу стулку, після чого демонтується велика стулка. Далі за допомогою ножівки або електролобзика необхідно розпиляти навпіл перегородку між стулками і вирвати її з рами. Потім распиливаем навпіл частина рами знизу, після чого виробляємо її подальший демонтаж.
Коли рама демонтована, з допомогою молотка і зубила або ж за допомогою перфоратора, збиваємо нерівності і робимо канавки з боків, щоб підвіконня заходив трохи в стіну. Безпосередньо перед монтажем пластикового вікна потрібно ретельно вичистити віконний проріз від сміття і злегка зволожити його. Після цього переходимо до підготовки віконного профілю і до його монтажу.

Монтаж пластикових вікон
Перед монтажем профілю вам необхідно зняти стулки і витягнути склопакети з глухих частин вікна. Отклеиваем захисні стрічки з зовнішньої частини профілю і одягаємо декоративні ковпачки в зливні отвори. За допомогою саморізів фіксуємо кріплення для москітної сітки.
Утеплення профілю
У багатьох старих джерелах про це не згадується, але на сьогоднішній день трохи змінилася технологія монтажу пластикових вікон, до неї додався ще один пункт: утеплення профілю. Дані дії були включені в процес монтажу пластикових вікон з огляду на те, що у більшості людей, навіть при правильному монтажі з дотриманням всіх правил, на вікнах утворювалася волога (конденсат) і грибок, в результаті чого профіль промерзав. Завдяки дії даного всі негативні наслідки, які спостерігалися раніше, не повинні проявитися.
Для більш щільного і герметичного прилягання профілю до віконного отвору периметр профілю з зовнішньої сторони обклеюється паронепроникною саморасшіряющаяся ущільнювальної стрічкою. Потім бічні частини профілю з усіх боків (ближче до внутрішньої частини вікна) обклеюються пароізоляційними стрічками на основі бутилу. Зверху, на бокову частину профілю, можна наклеїти ущільнення з саморасшіряющаяся стрічки, після чого при необхідності кріпиться стартовий або розширювальний профіль. Після утеплювальних робіт приступаємо до монтажу профілю.
Як правильно встановити пластикові вікна з урахуванням нових технологій
На що кріпити пластикове вікно: на монтажні пластини або анкера
Існує два варіанти кріплення вікон ПВХ при їх встановленні: на анкера і на пластини. Сказати конкретно і однозначно про те, який з цих двох видів кріплення найкращий - не можна, так як у кожного з них є свої переваги і недоліки. В виду того, що кріплення - це найважливіша складова установки пластикового вікна, і те, що цим питанням цікавиться новачки, які хочуть встановити пластикові вікна своїми руками, то це питання з вашого дозволу ми розглянемо більш докладно.
Отже, в першу чергу при виборі типу кріплення пластикових вікон необхідно орієнтуватися на тип стін. Тобто, якщо у вас панельний або цегляний будинок, то у виборі типу кріплення вікна ви не обмежені, якщо ж ви хочете встановити пластикові вікна в новобудові або в заміському будинку, які побудовані з піноблоків або газоблоків, то кріплення вікон необхідно проводити виключно на монтажні пластини.
Найбільшим недоліком кріплення вікон на анкера є так звана розгерметизація профілю. Як відомо всередині профілю знаходиться кілька камер, які розділені між собою. Завдяки цим камерам профіль «тримає» температуру, так як, наприклад, взимку сама холодна камера знаходиться з зовнішньої сторони вікна, і в кожній наступній камері температура трохи вище. У самій крайній камері, яка перебуває з внутрішньої сторони, температура на кілька градусів взимку вище, ніж у першій камері, завдяки цьому в профілі немає перепаду температур. В принципі сенс зрозумілий, що завдяки такій структурі і герметичності камер вони зберігають тепло у вашому профілі.
Коли профіль кріпиться за допомогою анкерів, то він просвердлюється наскрізь, в результаті чого відбувається розгерметизація камер. Також кріплення пластикових вікон на анкера вимагає більшого часу, точності та майстерності, тому це не найкращий варіант кріплення для новачків. При неправильному закріплення профілю його може повести, а якщо це станеться, то вікно за великим рахунком буде зіпсовано, так як це загрожує зазорами між склопакетом і профілем, так і нещільним закриванням віконної стулки. Перевагою кріплення пластикових вікон за допомогою анкерів є те, що конструкція буде більш міцною, тобто сильні вітри не будуть змушувати профіль вібрувати, а також знижується ймовірність того, що конструкція сильно просяде після установки.
Що стосується кріплення пластикових вікон на монтажні пластини, то це набагато легше, до того ж заощадить багато часу і камери в профілі не будуть разгерметизированы, а це дуже важливо. Недоліком кріплення вікон на монтажні пластини можна назвати недостатню міцність конструкції, тобто вікно може злегка тремтіти, але це буде несуттєвим. Тим не менш, монтажні пластини найпростіший спосіб кріплення пластикового вікна для новачків.
Деякі монтажники при установці пластикових вікон одночасно використовують обидва даних типу кріплень. Який вид кріплення вікон використовувати, - вирішувати вам. Якщо ви вирішили кріпити профіль на монтажні пластини, то саморізами кріпимо їх до профілю, якщо ж прийнято рішення кріпити профіль з допомогою анкерів - дрилем або перфоратором, то попередньо зробіть отвори в профілі.
Від кожного кута на відстані 120-150мм проводиться перший кріплення, потім з кроком в 700мм робляться наступні кріплення. На кожній стороні повинна бути мінімум за 3 кріплення.
Як правильно встановити пластикові вікна з урахуванням нових технологій
Кріплення профілю
Перед тим як ставити профіль віконний отвір перевірте рівнем площині всіх сторін отвору. Після цього за допомогою дерев'яних колодок з деревини твердих порід або підкладок з полімерних матеріалів ми піднімаємо профіль і регулюємо його по вертикалі. Регулювання по вертикалі виробляється верхній частині віконного прорізу, тобто знизу потрібно піднімати профіль з допомогою названих матеріалів. Потім вирівнюємо профіль по горизонталі. Попередню фіксацію профілю у віконному отворі з боків і зверху робите з допомогою дерев'яних клинків. Коли профіль вирівнюється за рівнем з усіх боків, огляньте його - все правильно, і приступите до його фіксації.
Для фіксації профілю на монтажні пластини використовуйте спочатку по одному дупель-цвяху. Потім ще раз перевірте рівність профілю за допомогою рівня і після цього кожну монтажну пластину закріпіть другим дюбель-цвяхом. Якщо ж ви фіксуєте вікно на анкера, то через заздалегідь пророблені отвори, за допомогою перфоратора, зробіть отвори в стіні, вкрутіть анкера, але не затягуйте їх, по-перше, необхідно рівнем перевірити рівність вікна, а по-друге затягувати анкера необхідно повільно, щоб не порушити геометрію профілю. Коли профіль зафіксовано, витягуємо дерев'яні клинки з боків і верхньої частини, нижні залишаються - вони основа профілю.
Відлив
Наступний етап робіт - монтаж відливу. Виробляємо завмер відливу і з допомогою ножиць по металу підганяємо його за потрібними розмірами. Потім з нижньої частини рами наклеюється паронепроникна стрічка, яка захистить шов між стіною і нижньою частиною вікна, під відливом. Коли стрічка приклеєна, зверху на неї наносимо шар монтажної піни, і ще один шар на край плити, щоб забезпечити герметизацію і шумоізоляцію відливу. Відлив заходить в пазів профілю і фіксується спеціальними саморезами.
Закладення швів
Далі, за допомогою спеціальної монтажної піни для установки вікон, задуваємо монтажний шов між стіною і профілем: спочатку з лівого боку, потім з правої, після - вгорі. Особливістю даної монтажної піни є відсутність розширення, що дуже зручно для монтажу - піна заповнює щілини, але не надмірно роздувається. Попередньо поверхню стіни можна трохи зволожити. Через кілька хвилин, коли піна трохи підсохла і розширилася, поверх її на стіну наклеюємо другу частину утеплювальної стрічки.
Як правильно встановити пластикові вікна з урахуванням нових технологій
Установка стулок і склопакетів
Попередньо зніміть захисну стрічку з внутрішнього боку вікна. При установці склопакета використовуйте спеціальні підкладки, щоб він рівномірно закривав отвір. Далі з допомогою планок зафіксуйте склопакет, забити фіксувальні планки в пазів можна з допомогою прогумованого молотка. Встановивши стулку і зафіксувавши її в навіси, закріпіть ручку і зробіть регулювання самої стулки по вертикалі і горизонталі. В самому кінці встановлюється москітна сітка.
Підвіконня
Потім переходимо до передфінальної частини - установці підвіконня. Добре запениваем нижній монтажний шов і поверх його наклеюємо пароізоляційну стрічку. Наступне, що необхідно зробити, це встановити дерев'яні колодки, на які буде покладено підвіконня. Колодки повинні бути не менше 10 см в довжину. Рівень колодок повинен бути таким, щоб підвіконня був щільно притиснутий до нижньої частини профілю. Ще один нюанс - підвіконня повинен мати нахил у бік приміщення не більше 5 градусів. Врахуйте, що підвіконня не повинен закривати батарею, інакше тепло від неї не буде поширюватися на вікно. Кріпити підвіконня на монтажні пластини непотрібно, як і на спеціальні кліпси: запропонований нами спосіб забезпечить міцне і надійне кріплення підвіконня. Перевірте, чи щільно тримається підвіконня, після чого зробіть його запевание знизу, бажано монтажною піною, яка розширюється. Після закінчення даного етапу робіт поставте 5-ти літрові бутлі води на підвіконня, щоб зафіксувати його.
Відео інструкція для самостійного монтажу пластикових вікон
Для того щоб ви наочно змогли побачити процес установки пластикового вікна рекомендуємо переглянути відеоролики розміщені нижче.
В даному відео коротко розказано про те, на що необхідно звернути увагу при установці пластикових вікон.

Також рекомендуємо подивитися ще один відеоролик, в якому більш детально розказано про етапи монтажу пластикових вікон.