Ванна кімната - це улюблене місце всіх людей. Саме тут можна розслабитися і полежати залишивши всі турботи. Із-за постійної нестачі часу мало хто може собі дозволити такий релакс. Як правило багато хто з нас обмежуються звичайним прийняттям душу. Але влаштувати свято душі і тіла іноді необхідно і по-справжньому це зробити можна лише у ванні.
Вибирати ванну варто ретельно, адже вона купується надовго. Середній термін експлуатації ванній - в середньому п'ятнадцять років. Блукаючи по будівельному ринку, очі розбігаються від розмаїття вибору і представлених моделей. Чавунні, акрилові, сталеві. Як вибрати ванну?
Розглянемо переваги і недоліки кожного з видів. Якщо ви врахуєте ці поради при виборі ванни, то зможете уникнути безліч неприємних сюрпризів.
Чавунна ваннаЧугунная ванна. Незважаючи на те, що подібний тип випускається вже кілька десятків років, затребуваність їх у споживачів не скільки не зменшилася. І справа тут не тільки у звичці. У даного типу є й переваги і недоліки. Самим головним достоїнством цього типу ванн можна сміливо назвати міцність і довговічність. Але от вага цього товару малим не назвеш. Тому на верхні поверхи такі ванни не рекомендується розташовувати - занадто велике навантаження на несучі конструкції будівлі. Важать вони без малого 120 кг. Зате якщо грамотно встановити чавунну ванну, то вона буде не тільки стійко стояти, але ще і дуже щільно прилягати до стіни. Якщо ванна буде покрита емаллю, то доглядати за такої ванни буде значно зручніше, ніж за акриловою. Акрилове покриття ванни буде матовим і найбільш міцним. Емаль дуже легко пошкодити, наприклад, впустивши в ванну якийсь важкий предмет. Вже в магазині, вибираючи чавунну ванну, покриту емаллю обстежте її на предмет відсутності різних тріщин і сколів. Колір емалі повинен бути рівномірним. Доглядати за емалевим покриттям теж потрібно грамотно. Саме правильний догляд збільшить термін експлуатації ванни. Уникайте використання жорстких щіток і їдких хімічних миючих засобів. Здатність ванни зберігати тепло також важливо. Чавунні ванни, в цьому сенсі більш вигідні своїх сталевих сестер, вони довго нагріваються, але і вода в такій ванні довгий час залишається теплою. Остигає вода приблизно півтори години. Чавунні ванни представлені тільки прямокутної форми. Це все тому, що з чавуну важко зробити щось інше. Тому ванну трикутної або довгастої форми доведеться пошукати серед представників інших видів ванн.
Акрилова ваннаАкриловая ванна. На ринку цей вид з'явився зовсім недавно. В принципі, акрил - це той же пластик. Тільки для ванн його армують спеціальним способом. Якщо пропустити цей процес, то ванна під вагою води буде просто прогинатися. В залежності від якості акрилу буде складається ціна товару і його якість. Акрилова ванна дуже легка. Що і приваблює деяких покупців. Адже тоді і встановлювати таку ванну буде значно легше. Акрилова ванна може бути будь-якої форми. Але при тому, варто пам'ятати, що якщо акрил високої якості, то і з нього досить проблематично зробити ванну хитромудрої форми. Тому наявність вигинів в товар - це ще не показник якості. У якісної ванні достатньо буде і підлокітників. Акрилова ванна може бути виконана в будь-якій кольоровій гаммі. При цьому можна бути точно впевненим, що колір точно в процесі експлуатації не зміниться. Адже колір ванни з акрилу надається на стадії виготовлення, а не після. Але якщо порівнювати охолодження води у акрилових і сталевих ваннах, то вода в акриловій ванні остигає на градус за 30 хвилин, а в сталевий - за 10 хвилин. І це ще одна перевага акрилу. Адже в такій ванні можна довше поніжитися у воді. Вибирайте акрилову ванну з металевою сіткою. Правда, сьогодні у продажу можна зустріти і акрилові ванни на основі скловолокна. Термін експлуатації від вибору ванни у даному випадку не сильно відрізняється, а ось за ціною є значні відмінності в цифрах. Поверхня акрилової ванни легко подряпати, але й усунути ці подряпини також легко. Досить просто відшліфувати ці подряпини наждачним папером. Доглядати за ванною з акрилу дуже зручно. Варто відзначити, що кріл - це досить гігієнічний матеріал. Найголовніше - не використовуйте чистячі засоби у вигляді порошків.
Сталева ваннаСтальная ванна. Це найекономічніший вид ванни. Але це не єдина гідність подібного товару. Стінки ванної всього 3 мм. Вся ванна важить всього 30 кг. Це значно легше чавунної. По міцності сталеві ванни довговічніше акрилових. При виборі ванни стежте, щоб стінки не були вигнуті під навантаженням води. Це буде залежати від товщини стінки. Все добре в цій ванні і вага і ціна і довговічність, але є і мінуси. Перше, - це висока тепловіддача. Вода у ванні із сталі остигає дуже швидко. До всього іншого, ванна дуже сильно дзвенить, якщо за неї зачепиш. Але останній недолік здатні приховати спеціальні гумові прокладки, якими оснащені деякі моделі. Такі прокладки добре поглинають шум.
Після того, як ви визначитеся з вибором на користь того чи іншого матеріалу, з якого буде виготовлена ванна, варто подумати про її розміри. Стандартними розмірами вважаються ванни з довжиною 150, 170 або 180 см, шириною 70, 80 і 85 см і заввишки 65 див. Природно вибір того або іншого розміру залежить від площі ванної кімнати. Адже потрібно буде ще місце для пральної машини. Розміри ванни повинен бути таким, щоб їй було зручно користуватися. Буває навіть, що зовні ванни виглядають абсолютно однаково. А ось обсяг ванн все таки різний. Цілком комфортною є ванна, яку можна прийняти положення напівлежачи. Ноги при цьому повинні бути витягнуті. Адже не зовсім комфортно буде, що з теплої води буду стирчати коліна. По ширині потрібно вибирати ванни так, що якщо ви знаходитесь у ванній, то по краях від вашого тіла залишалося по 5 см вільного простору. Нормальною висотою ванни вважається висота в 50-60 див. якраз цих сантиметрів і буде достатньо для того, щоб знаходиться в ній напівлежачи і голова при цьому буде над водою, так і виходити з цієї ванни дуже зручно. На об'єм ванни впливає не тільки її розміри, але внутрішній нахил її стінок, наявність різних виїмок і наявність підлокітників. Якщо об'єм ванни буде великим, то це не економічно буде з точки зору витрат на воду. А отже набиратися і спускатися вода теж буде довше. Тому вибираючи ванну реально оцінюєте свою комплекцію і комплекцію інших членів вашої сім'ї.
Гідромасажна ваннаОтдельно хотілося б сказати про вибір гідромасажних ванн. Струмінь води в них подається особливим способом - вона змішана з повітрям. Система подачі води оснащена насосом, компресором, системою патрубків, форсунками (від 6штук). Вся система управляється від пульта. Як правило, гідромасажні ванни виготовляють з акрилу. Так як подібні ванни мають досить значні розміри, отже виготовити та розмістити чавунну ванну подібних габаритів не можливо. Згадайте про навантаження на несучі конструкції. А якщо навіть і можна уявити подібний шедевр, то коштувати він буде значно дорожче.
Вибір гідромасажні ванни варто починати зі знайомства з характеристикою насоса. На ванну об'ємом в чверть тонни потрібен насос потужністю не менше 1 Квт. Плюс до цього ще враховуйте кількість форсунок. Якщо вам потрібен буде ще й масаж спини. А це можливо тільки при наявності ще двох додаткових форсунок, то і потужність насоса повинна збільшуватися. На ринку також модно зустріти моделі у яких форсунки для масажу спини обслуговує окремий додатково вбудований насос. Таким чином, з'являється можливість не тільки розділити навантаження на обладнання, але і можна буде користуватися цим видом масажу по мірі необхідності.
Компресор то як раз і допомагає змішувати воду, яка подається через форсунки з повітрям. У деяких моделях гідромасажних ванн з допомогою пульта управління модно налаштувати обсяг нагнітається повітря. Таким чином, співвідношення води і повітря може змінюватися від ваших побажань.
Важливим показником для гідромасажної ванни є кількість форсунок. Максимально можливим набором є набір форсунок для ніг, попереку, тулуба. Плюс додаткові форсунки для спини. Оптимальною кількістю форсунок і вважається кількість від 15 до 30 форсунок. Їх кількість залежить від ваших потреб і фінансових можливостей.
Пульт управління, якими оснащені гідромасажні ванни може бути електронним чи пневматичним. Пультом одне регулювати інтенсивність водного масажу. В електронних пультах управління є додаткові опції налаштувань для масажу. Так, наприклад, можна змусити форсунки по черзі подавати струменя води.
При виборі гидромассажной ванни не забувайте, що гідромасаж протипоказаний дітям і людям, які страждають серцево-судинними захворюваннями.
Крім цих рад при виборі ванни слід керуватися своїми потребами в комфорт і зручність. Бажаємо вдалого вибору!