Історія появи
Скандинавський стиль почав зароджуватися на початку минулого століття на території країн Скандинавії: Данії, Норвегії, Швеції. Клімат в таких країнах ніколи не балував жителів. Так що всім їм хотілося прийти додому і насолодитися затишком, зігрітися та зануритись в атмосферу спокою.
І саме під впливом таких прагнень і складалися і розвивалися побут і інтер'єр жител. Крім того, скандинави з давніх часів шанували язичницькі культури і воліли все натуральне і природне.
В Європі скандинавський стиль став популярним після Другої світової війни, коли люди не могли дозволити собі дорогі предмети меблів і матеріали для обробки, але при цьому дуже потребували захисту, комфорт і зручність.
Один з фінських архітекторів і основоположників сучасної школи дизайнера Алвар Аалто завжди говорив про те, що основне завдання дизайнера - робити життя зручніше. І хоча сьогодні багато хто може дозволити собі щось незвичайне, але все ж скандинавський стиль як і раніше актуальний і улюблений багатьма.
Основні риси
Перерахуємо основні риси скандинавського стилю:
Кому підійде такий стиль?
Скандинавський стиль в інтер'єрі будинку або квартири є практично універсальним, так що він чудово впишеться в будь-яке приміщення. Але особливо доречним він буде в разі недостатньої освітленості і невеликої площі квартири. Цей спосіб дозволить зробити кімнату більш світлою і при цьому не красти» простір, а, навпаки, візуально його розширювати.
Що стосується самих мешканців такої квартири і рис їх характеру, то прекрасно себе почувати в цьому інтер'єрі буде людина спокійний і впевнений у собі, а також потребує відпочинку від повсякденної суєти.
Колірні рішення, малюнки
Як вже було зазначено, при оформленні інтер'єру в скандинавському стилі переважно використовуються монохромні спокійні тони. Особливо дизайнери люблять і поважають відтінки сірого, білий , бежевий. Контури часто позначаються чорним, він дозволяє створювати цікаві та незвичайні контрасти.
Також використовуються ніжні блакитний, салатовий, чорний, бурштиновий, бузковий та інші. Але не варто боятися яскравих акцентів, деколи вони просто необхідні. Так що сміливо використовуйте і такі кольори кораловий, червоний, синій , смарагдовий і деякі інші.
Малюнки і принти використовуються нечасто, але іноді цілком доречні. Допустимі клітка, смужка, геометричні візерунки.
Обробка, матеріали
Оформлення інтер'єру в скандинавському стилі передбачає використання натуральних матеріалів, таких як дерево, скло, натуральний камінь, метал, різні тканини. Наприклад, стіни можна обклеїти світлими шпалерами, пофарбувати або обробити дерев'яною вагонкою. Ідеальний підлога - паркет або ламінат.
Стеля можна побілити або пофарбувати. Про складних конструкціях і натяжних стелях варто забути. Блискучі поверхні можуть бути, але в мінімальних кількостях, так як вітаються створюють атмосферу затишку матові.
Вибір меблів
Меблі в скандинавському стилі - це втілення комфорту, зручності і функціональності. Всі лінії повинні бути лаконічними, простими і м'якими. Що стосується оббивки м'яких меблів, то вітаються натуральні матеріали, такі як бавовна, льон, замша і деякі інші. Доречна плетені меблі. Ось кілька можливих варіантів:
Не перевантажуйте кімнату предметами меблів, використовуйте тільки те, що дійсно потрібно!
Вікна
Про вікна варто розповісти окремо. По-перше, вони повинні бути достатньо широкими, щоб кімната наповнювалася світлом з самого раннього ранку. По-друге, відмовтеся від пластику та віддайте перевагу дерево. Це зробить кімнату ще більш затишною. По-третє, не захаращуйте вікна важкими шторами. Максимум, що можна дозволити - це легкі напівпрозорі фіранки.
Освітлення
Висвітленню потрібно приділити особливу увагу, адже якщо воно буде недостатнім, то інтер'єр втратить легкість і легкість. Тож більше світла! Використовуйте люстри, торшери, настільні світильники і лампи, бра, абажури . Краще всього вибирати прості елементи освітлення, виконані з приємних матеріалів. Пам'ятайте і про те, що світло має бути м'яким і природним.
Декорування, аксесуари
Хоча інтер'єр в скандинавському стилі повинен бути спокійним, це зовсім не означає, що декор недоречний. Ось деякі можливі варіанти:
Створіть свою унікальну атмосферу легкості і затишку, використовуючи скандинавський стиль.