Трохи історії
Стиль ампір з'явився в епоху правління Наполеона Бонапарта і одночасно став вершиною і заходом класицизму. Але якщо основним завданням класицизму було відтворення простоти і стриманості античності, то ампір характеризувався швидше помпезністю і пафосом. Взагалі, слово «ампір» з французької перекладається як «імперія». І таку назву стилю було дано неспроста. Справа в тому, що сам Наполеон буквально нав'язував ампір всім і кожному.
Примітно те, що такий стиль архітектури і інтер'єру був створений архітектором, а художником - Жаном Луї Давида. Ймовірно, саме тому ампір відрізняється художністю і витонченістю.
До речі, за основу були взяті особливості культур таких найдавніших держав як Єгипет, Стародавній Рим, Стародавня Греція. Але в стилі проглядається і якась військова символіка: клейноди, шоломи, шпаги і так далі, які символізували величність держави (таким чином взяв участь у формування ампіру сам Наполеон).
Сьогодні ампір не так популярний, але все ж деякі зупиняють вибір саме на цьому стилі.
Коли доречний цей стиль?
Стиль ампір найчастіше використовується в інтер'єрі кабінетів високопоставлених осіб, а також інших значущих приміщень. Цей стиль сьогодні можна зустріти в театрах, ресторанах та інших закладах. Завдання ампіру - донести важливість приміщення, зробити його офіційним і водночас урочистим. Саме тому в інтер'єрі житлових кімнат стиль зустрічається нечасто.
Він більше підходить серйозним людям, які віддають перевагу порядок у всьому і бажають бути оточеними розкішшю. Якщо ж ви хочете, приходячи додому, насолодитися затишком, то ампір вам не підійде.
Варто відзначити, що ампір вимагає великого простору, і тому більш гармонійно і доречно такий стиль впишеться в інтер'єр просторого заміського будинку або великої квартири. Маленьке приміщення просто не зможе вмістити розкіш, пафос і помпезність, закладені спочатку.
Особливості
Перелічимо характерні риси стилю ампір:
Колірна гамма
Кольори можуть бути будь-якими, але вони неодмінно мають бути спокійними, глибокими, благородними або насиченими. Вітається використання пастельних відтінків: бежевий, кольору слонової кістки, персикового, молочного. Також допустимі бордовий, червоний, малиновий, вишневий. Доречні майже всі відтінки коричневого від пісочного до благородного шоколадного. Підійде і синій.
Підбираючи кольори, пам'ятайте про стриманість і не вибирайте більше трьох самостійних відтінків. За основу краще взяти один колір або максимум два, інші ж будуть додатковими. Всі поверхні повинні бути однотонними, малюнки та візерунки притаманні ампіру. Якщо ви будете вивчати фото інтер'єрів в стилі ампір, то точно не побачите строкатості і великої кількості яскравих фарб. Все стримано і строго.
Матеріали
Як вже було зазначено, можуть використовуватися лише дорогі і якісні матеріали. Особливо актуальні дерево і різні тканини. Доречні мармур, натуральний камінь і граніт. Також можуть використовуватися деякі металеві деталі, але тільки бронзові або позолочені.
Обробка
Вибір меблів
Меблі в стилі ампір шикарна і помпезна. Як правило, вона виготовляється з благородних порід дерева і оббивається тканиною. Але дерево неодмінно має бути темним, а тканина - дорогий і благородною. В якості декору зазвичай використовуються ковані деталі і різьблені елементи.
Освітлення
У центрі стелі додайте більшу висить люстру, а на стінах розвісьте кілька бра, імітують свічники. Світла має бути досить, але не занадто багато.
Важливі деталі і елементи декору
Декор не менш важливий, ніж меблі та оздоблення, так як саме він дозволяє підкреслити шик і зробити строгість, притаманну приміщенню, більш вишуканою. А що можна використовувати для прикраси? Ось кілька можливих варіантів:
Оформляємо інтер'єр у стилі ампір
Пропонуємо вам кілька варіантів оформлення інтер'єрів різних приміщень в стилі ампір:
Тепер ви знаєте всі особливості стилю ампір і зможете зробити майже будь-яке приміщення шикарним, величним, вишуканим і водночас суворим.