Яку кольорову гаму вибрати для оформлення інтер'єру?
У даній статті ми розглянемо колірне оформлення різних кімнат у квартирі або в будинку. Адже кожна кімната в квартирі має своє функціональне призначення і тому колірне рішення в кожній з них має бути відповідним.
Колір являє собою матерію, яка має багато можливостей, починаючи від розширення або звуження простору і закінчуючи властивість нейтралізувати звуки і навіть запахи. Досить просто оптимально використовувати його, щоб створити інтер'єр, співзвучний характером і темпераментом людей, що живуть в квартирі.
Кольорове оформлення передпокої
У передпокої невеликий за площею, колір стін обов'язково повинен бути світлим. Вибір більш контрастних кольорів диктує необхідність збільшення кількості світильників, щоб розсіяти враження темряви, якої страждають приміщення, позбавлені природного освітлення.
У кімнатах, вікна яких виходять на південну сторону, влітку буває жарко. Щоб «знизити» температуру в приміщенні, достатньо вибрати холодну гаму - блідо-зелене, світло-блакитну та ін. Якщо вікна звернені на північ, слід віддати перевагу теплій гамі, застосувавши теракотовий, жовтуватий та інші подібні кольори.
Використовуючи колір, можна зонувати простір, особливо в кімнатах, функціонально сумісних, типу вітальня-кабінет. Крім того, з його допомогою можна навіть приглушити різкі запахи, наприклад сірим або блискучим білим кольором.
Таким чином, можна говорити не тільки про психологічний чинник, від якого залежить вибір того чи іншого колористичного рішення, але і про безліч інших, не менш важливих. Передусім слід звернутися до цільовим призначенням приміщення. Але розглянемо все по порядку.
Колірне рішення для кухні
Тут найбільш доречними будуть теплі кольори, тобто червоний, помаранчевий, жовтий (в тому числі і меблі). Це особливо необхідно, якщо кухня і їдальня поєднані, адже теплі кольори підвищують апетит.
Колірне рішення ванної кімнати
Ванна кімната. Якщо ванна маленька, то краще за все в якості основного вибрати пастельний тон, яким допустимі вкраплення білого, чорного, будь-якого яскравого кольору. У просторій ванній перевагу можна віддати яскравим, контрастним кольорам, особливо за умови хорошого освітлення.
Колірне рішення для кабінету
Атмосферу спокою, ділового настрою як не можна краще створять коричневі або зеленуваті відтінки. У кабінет допустимі і деякі яскраві деталі.
Колірне рішення вітальні
Обов'язкових правил, яких необхідно дотримуватися при оформленні вітальні, немає. Важливо дотримати баланс, щоб гостина не контрастувала з колоритом інших кімнат. Але одне побажання все-таки є: якщо вітальня маленька, то «розсунути» стіни допоможуть сіро-блакитні, перлинні і блідо-зелені відтінки. У великій вітальні підійдуть пастельні тони або насичені теплі.
Колірне рішення спальні
Щоб створити атмосферу спокою і затишку, що дуже важливо перед відходом до сну, використовуйте світлі теплі тони.
Контрасти не для спальні , але можна тонко зіграти на нюансах.
Приглушені тони (темно-синій, коричневий, темно-бордовий) для спальні не протипоказані. Вони будуть добре поєднуватися зі світлим постільною білизною.
Якщо ви молоді й темпераментні, то можете дозволити собі поекспериментувати і наповнити кімнату насиченими кольорами.
Колірне рішення для дитячої кімнати
Дитині до двох років найкраще зростати в оточенні м'яких, ненасичених квітів. Коли він підросте, кімнату можна наповнити яскравими, барвистими квітами . Як тільки він піде в школу, світло-жовтий колір повинен змінити радісне різнобарвності, щоб не відволікати школяра від уроків. Але в кімнаті не повинно віяти нудьгою, тому необхідно урізноманітнити обстановку яскравими плямами. Головне - не перестаратися, інакше можна добитися того, що дитина буде постійно перебувати у роздратованому стані.
Роль кольору у загальному дизайні інтер'єру
1. Залежно від характеру освітлення колір може змінювати свої відтінки.
2. Темні кольори - не для стелі, інакше негативні емоції вам гарантовані.
3. Пофарбувавши ближню і дальню протилежні стіни в різні контрастні кольори (червоний - зелений, синій - жовтий), можна візуально збільшити відстань між ними, а якщо використовувати зближені кольору, то візуально простір стає більш цілісним.
4. Стеля зовсім не обов'язково повинен бути білим. Досить того, що він буде того ж кольору, що і стіни, або трохи світліше.
5. Якщо меблі ви придбали раніше, ніж почали робити ремонт і перетворювати простір, то її колір неодмінно слід враховувати при виборі гами для квартири. При відсутності меблів доведеться при її покупці відштовхуватися від колірного рішення, реалізованого в квартирі. Таким чином, дизайн приміщення потребує комплексного підходу, так як все взаємопов'язане - підлога, стеля, стіни, меблі і т. д.