Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Стеля відіграє важливу роль в дизайні внутрішнього простору квартири. Три складові приміщення будь-якої квартири - це підлога, стіни і стеля. Стеля в цій комбінації може виступати або в якості фону, або акцентом і головним складовим елементом.
З допомогою грамотно оформленого стелі можна збільшити або зменшити простір житлового приміщення, створити в інтер'єрі квартири урочисту або камерну обстановку.
Таким чином, стеля для кваліфікованого дизайнера - це величезне поле діяльності (незважаючи на те, що воно обмежене певною площею конкретної квартири).

Як правильно оформити стелю? Що необхідно враховувати при оформленні стелі?


Стелю не є інтенсивно експлуатується поверхнею, хоча це найбільш незахищена від погляду площину. Він завжди на виду, і від його оформлення залежить загальне враження від інтер'єру. У зв'язку з цим дизайн стелі - задача аж ніяк не проста, оскільки варіантів обробки набагато менше, ніж способів обробки стін.
Основний принцип , якими слід керуватися, полягає в тому, що стеля не повинен контрастувати з усім інтер'єром. Дисонанс тут неприпустимий, особливо це стосується стильового оформлення стелі та стін.
Колір, малюнок, якість і поєднання оздоблювальних матеріалів, стиль стелі в кожній кімнаті повинні бути об'єднані загальною ідеєю і відповідати функціональному призначенню приміщення. Між стінами і стелею не повинно бути різких кордонів. При цьому абсолютно необов'язкова однаковість обробки стін і стелі. Головне - гармонія між колористичними і фактурними поєднаннями використовуваних матеріалів.
Обклеювання стін шпалерами не передбачає такого ж способу обробки стелі, більш того, ідентичність обробки повідомить інтер'єру зайву камерність і монотонність.
У цьому випадку стеля краще пофарбувати або покрити декоративною штукатуркою.
Дерев'яний стеля в тандемі зі світлими стінами (не важливо, покриті вони фарбою або обклеєні шпалерами) виглядає досить голосно. При цьому можна сказати, що в этноквартире стельові балки є ефектною і часто зустрічається деталлю.
При оформленні стелі важливо, щоб він не нависав, не тиснув на людину, тому необхідно співвідносити колір і фактуру стелі з його площею, висотою стін і величиною стінних отворів. Наприклад, для просторого приміщення підійде стеля у вигляді квадратних плит комірчастої форми.
Якщо вікна та двері високі, що називається, «під стелю», то він не повинен бути темніше стін. Останні повинні колірної тональності поступово перетікати в стелю.
Якщо у вас в квартирі стеля низький (менше 25 м), то його потрібно візуально підняти. У такій ситуації шпалери з малюнком, облицювання плитами, рейками, ліпнина абсолютно протипоказані. Оптимально побілити стелю або пофарбувати його в білий колір.
Високі стелі (від 25 м) мають безліч варіантів обробки. Тут доречні стельові плінтуси, ліпні карнизи, накладні фризи, локально виконаний орнамент (по кутах, навколо світильників тощо), зрозуміло, надто строкаті і яскраві візерунки виключаються.
Змінять простір, додадуть легкість склепінчасті стелі або купольні конструкції.
Крім того, стеля можна розписати, наклеїти на нього шпалери, зробити його дзеркальним, якщо вам подобається множинність відбиттів (попутно це розширить простір); застосувавши систему контрастних рівнів, можна домогтися приголомшливого ефекту. Якщо потрібно приховати якісь комунікації, можна створити багаторівневий стеля. Для цього використовують гіпсокартонні листи, укріплені на металевих опорах. Про особливості цього оздоблювального матеріалу можна довго розповідати. Стосовно до стелі скажімо, що з гіпсокартону можна виконати будь-які складні форми і повторити всі стельові вигини.
Варіанти оформлення багаторівневих стель

Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Ще одне призначення багаторівневої стелі - розмежування різних функціональних зон. Піднімаючись або спускаючись, стеля символізує початок або закінчення певної зони, і стає абсолютно зрозуміло, що їдальня плавно перейшла в кухню, а вітальня - в передпокій.
Якщо в перший час багаторівневий стеля висвітлювався по-різному (ефект будувався на грі світла і тіні) відповідно до дизайнерської завданням, то тепер рівні стелі стали робити контрастними за кольором. В результаті він перетворився в своєрідне і самостійний твір мистецтва поряд з стельової розписом.

Оформлення стелі ліпниною
Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі

Дизайн стелі. Варіанти обробки стелі