Не так багато людей в нашій країні можуть похвалитися просторою ванною кімнатою, тому під час ремонту постає резонне питання: "Як зробити кімнату гігієни красивою і привабливою, незважаючи на невеликі розміри?" Конденсат так чи інакше накопичується на стінах, тому їх краще обробляти кахлем, плиткою або фарбувати водовідштовхувальними розчинами. В усякому разі, потрібно підбирати тільки якісні матеріали, інакше ваш ремонт не протримається і року. Не дарма кажуть, що вода камінь точить
Стіни у ванній під фарбування!
Найбільш вигідним і простим варіантом оновити інтер'єр є фарбування стін у ванній кімнаті. Їх треба попередньо підготувати: вирівняти і прогрунтувати, обробити антибактеріальним покриттям, щоб все виглядало професійно. До вибору самої фарби потрібно поставитися з особливою ретельністю, краще, щоб вона була якісною, дорогий і від відомого виробника. Колір теж створюється за вашим бажанням, в залежності від наносного колера. Фарбування стін у ванній повинна мати водовідштовхувальний ефект, серед емульсій краще зупинити свій вибір на латексній, силіконової з додаванням клею ПВА або акрилової, яка зараз застосовується повсюдно.
Антибактеріальної вважається фарба хлоркаучукова: вона застосовується на великих фарбувальних обсягах (в саунах і басейнах).
Алкідна швидковисихаюча емаль - одне з кращих засобів по фарбування зовнішніх стін, вона захищає матеріал від будь-якого виду корозії, у тому числі і від попадання води. За складом фарба дуже рідка, тому при висиханні вона може потрапити навіть в самі дрібні тріщини, не залишає за собою ні розлучень, ні матових слідів від пензля або валика. Але у алкидной є і свій недолік, вона дуже отруйна і їдка, запах після фарбування залишається протягом двох тижнів, дуже погано провітрюється, тому її можна використовувати для внутрішніх робіт, якщо в будинку ніхто не живе.
Олійна фарба дає прекрасний блиск, добре миється не корозійними засобами, протягом 24 годин сохне, запах вивітрюється теж досить швидко. Але якщо задумали пофарбувати стіни у ванній саме цим видом фарби, знайте, що наступний ремонт вам дасться потом і кров'ю, адже масляну основу неможливо зняти зі стіни, вона не зчищається наждачкою, не змивається розчинником. Її можна тільки зішкребти ножем разом з грунтовкою і штукатуркою. Це - величезний мінус олійної фарби.
Яка найсучасніша фарба для ванної
У співвідношенні ціна-якості немає краще фарб для ванної, ніж акрил або латекс. Акрил швидко сохне, вбирає вологу і не залишає після висихання слідів, до того ж він легко миється. Латекс після нанесення залишає захисну водонепроникну плівку, він вважається антибактеріальним покриттям, який не дає розмножуватися грибку.
Фарба з додаванням ПВА використовується тільки для стелі у ванних кімнатах, де встановлені душові кабінки, так як фарба має властивість вбирати воду, додаючи вологості і так вологе приміщення.
Чим пофарбувати стіни у ванній, щоб вони виглядали привабливо, модно і служили довго? Серед нововведень часто використовується водоисперсионная фарба, що має акрилову або латексну основу. Вона чудово тримає колір протягом декількох років, одночасно вбирає вологу і відштовхує її, чи є в її складі і водонепроникна плівка. Стіни з водоисперсионной фарбою можна чистити звичайною водою без додавання миючих засобів.
Вам залишається небагато: на основі наявних знань вибрати потрібну фарбу, придбати колер і зробити косметичний ремонт у ванній своїми руками.