Перед початком ремонту слід задатися питанням, а який стелю підійде конкретній кімнаті? Адже немає нічого гіршого, ніж помилитись з стелею, і в результаті поховати дизайн і ваші очікування від результатів ремонту.
Основні питання, на які краще знайти відповіді перед початком робіт, це:
- Час на обробку стелі.
- Які додаткові роботи ви можете виконати (винести меблі з кімнати, наприклад).
- На який час ви робите стелю.
- Які вимоги ви пред'являєте до стелі.
- Скільки грошей ви готові витратити.
Підвісна стеля - оптимальне співвідношення ціни та якості. Вони швидко збираються, виключаючи “мокрі” процеси, приховують нерівності і інші дефекти несучої стелі. Всі види підвісних стель, за винятком плит з мінерального волокна, вологостійкі і підходять для вологих приміщень, кухонь та ін При цьому у вас є вибір: встановлювати рейкова стеля, натяжна, встановлювати плити тощо.
Побілка стелі - зовсім інша справа. Включає в себе і «мокрі» процеси і вимагає великих витрат часу. Зате з бюджету на побілку буде витрачено трохи. Однак сам вираз «вирівнювати стеля» для деяких звучить просто страхітливо. Де-де, а в наших квартирах вирівняти стелю - це утопія, також як і наздогнати Савранського. Потім його треба зачистити, потім його необхідно білити. При цьому не виключено, що після завершення роботи ви побачите, що нерівності все-таки залишилися. І тоді нічого не залишається, як чекати нового ремонту.
Клейові стелі - самий бюджетний з існуючих варіантів. Але він не дає рівної стелі, не дає ідеального малюнка і не гарантує довговічність. Наприклад, успіх обклеювання спеціальними плівками залежить від цілого ряду факторів. Наприклад, кольору обраної плівки, оскільки він може зрадницьки видати всі нерівності вашої стелі.
Тому, перш за все перед ремонтом рекомендується зважити всі плюси і мінуси, співвіднести їх з особистими побажаннями і тільки потім вже починати роботи.