Мінімалізм - це стиль в дизайні інтер'єру, який міцно увійшов в моду в кінці минулого століття, вибух його популярності припав на 90-ті роки, саме тоді кожен, хто мав можливість, намагався наслідувати всьому, що для нього характерно.
Мінімалізм став своєрідною відповіддю і протестом на химерність і помпезність романтизму, традиційних понять домашнього інтер'єру і розкіш ампіру, які за тривалий термін свого існування неабияк набридли.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Дизайнерам захотілося показати щось нове і нестандартне, домашні приміщення, які абсолютно не вписуються в стандартні поняття цього слова, і, що приємно, їм це вдалося. Це вже сьогодні ми дивимося на лаконічність мінімалізму простіше, а буквально якісь 20 років тому - це був справжній вибух в світі дизайну інтер'єрів.
До речі, якщо навіть стиль мінімалізм вам сильно сподобався на фото, не поспішайте оформляти весь свій будинок або квартиру в подібному напрямку, адже, якщо розглядати його в чистому вигляді, то захоплюватися їм набагато простіше, ніж жити в ньому.
Він не приймає яскраві фіранки і кольорові вази, будь рамочки для фотографій і пам'ятні статуетки ангеликів, розкидані дитячі іграшки та інша сімейна суєта не впишуться в аскетичність мінімалізму, як би нам цього не хотілося.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Тому, якщо ви відчуваєте, що вже щось хочете змінити в дизайні інтер'єру, то краще заздалегідь відмовитися від ідеї мінімалізму в користь різнобарвного початку. Даний дизайн інтер'єру ідеально підходить для скрупульозних, педантичних і ділових людей, які рідко бувають вдома і помалу.
Однак не варто думати, що це вкрай незатишний і «голий» стиль, навпаки, правильний мінімалізм здатна огорнути вас атмосферою спокою, тиші і простоти, саме те, що іноді так потрібно після галасливих вулиць мегаполісу і турбот на роботі.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Насправді, мінімалізм, сам по собі, дуже яскравий і універсальний стиль у сучасній техніці дизайну, в особливості, якщо відповідально підійти до питання його створення, до вибору кожної деталі необхідно підходити з особливою увагою, адже тут так просто зробити непрощенну помилку.
Найпопулярнішими різновидами мінімалізму став скандинавський стиль і японський мінімалізм , які можуть здатися навіть цікавіше, ніж його класичний прародитель.

Відмінні риси стилю


Якщо уважно розглядати фото інтер'єрів в стилі мінімалізм, то можна відразу помітити кілька відмінних особливостей, які властиві тільки йому: простота, лаконічність, точність і виразність композицій.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Всі приміщення повинні бути просторими, з великою кількістю вільного місця і простору, дотримується мінімум меблів, не повинно бути нічого зайвого, як раз таки, навпаки, в мінімалізмі складається враження, що весь інтер'єр складається з великих меблевих силуетів і світлих стін.
Ще одна особливість такого стилю - це мінімум перегородок, стіни, як правило, максимально прибирають, а зорові межі між кімнатами можна зробити і з допомогою інших прийомів.

Наприклад, найпоширенішими роздільниками служить сама меблі, грамотно підведена освітлення приміщень, розсувні скляні або тканинні перегородки і так далі. Двері, найчастіше, замінюють прорізами з арками, вікна збільшують, іноді доводять до самої підлоги, так само особливу роль в оформленні приміщення відіграє колірна складова.
У мінімалізмі вітаються, в основному, світлі тони, гра напівтонів, які графічно підкреслюються чорними або сірими кольорами, без подібних контрастних рішень мінімалізм уявити важко. Палітру можуть розбавити натуральні і природні тони дерева, металу, цегли або блиск скла.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Більш сучасні різновиди мінімалізму вітають використання єдиного колірного акценту, який може бути виконаний у вигляді малюнка на стіні, подушок на дивані або килимка на підлозі.
Головне, щоб цього кольору не ставало занадто багато, інакше він перестане бути акцентом, а перетворитися на основну колірну гаму. Також варто відзначити, що для мінімалістичні інтер'єрів характерні прямі лінії і гострі кути, найчастіше, меблі або предмети декору мають правильну геометричну форму, ніяких завитків, ліплення або різьблення - все це тут абсолютно недоречно.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Пам'ятайте, що не можна в усьому будинку зробити лише одну кімнату в стилі мінімалізм, якщо вже ви взялися за нього, то його особливості повинні простежуватися по всьому приміщенню.

Меблі і предмети інтер'єру


Всі предмети меблів повинні бути не тільки правильних геометричних форм, але і мати високу ступінь функціоналізму. Найчастіше тут використовуються вбудовані гарнітури, за дверцятами яких можна заховати всі необхідні речі і дрібниці, які не поставиш зовні.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

До речі, така особливість предметів меблів використовується у всьому: ліжко може висуватися з подіуму, стіл вміститися за висувними дверцятами шафи, а на диванах іноді використовують широкі дерев'яні підлокітники, які можуть замінити невеликий журнальний столик.
Особлива увага приділяється м'яких меблів, вона обов'язково має прямокутні або кубічні форми, а також однотонний колір. Найчастіше, такі крісла або дивани сильно приземкуваті, у них ніби й зовсім немає ніжок, або ж інша крайність - високі металеві ніжки, із-за яких крісло більше нагадує стілець.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Ліжка часто виконують на подіумах, а шафи та інша вбудована техніка завжди має стриманий і практично безликий дизайн. Шафи можуть бути прикрашені склом і дзеркалами, останніх в квартирі може використовуватися скільки завгодно багато, з-за чого простір стає ще більш обширні і візуально більшим.

Освітлення і матеріали


Що стосується освітлення, то стиль мінімалізм передбачає використання великих вікон, які можуть закриватися легким тюлем, також підійдуть жалюзі та ролети.
Для зонування приміщення найчастіше використовують точкове освітлення, яке може розташовуватися в різних ярусах натяжної або гіпсокартонної стелі, а також меблів або в стінах. Найчастіше, використовується один великий джерело світла, а також цілий ряд точкових світильників, також може бути доречна прихована стельова підсвічування з галогенних або неонових ламп.
Дизайн інтер єру в стилі мінімалізм (9 фото)

Стіни можуть бути пофарбовані матовою фарбою або заклеєні світлими однотонними шпалерами, також вельми цікаво виглядають рельєфні шпалери під фарбування.
З матеріалів, вітаються натуральні: дерево, цегла, метал, пробка, іноді скло або пластик. На підлогу зазвичай кладуть ламінат або паркет, в світлих і простих відтінках. У ванній та кухні може бути використаний світлий кахель, іноді використовується гладкий вапняк або мармур.