Шеббі-шик в інтер єрі

Що необхідно враховувати, створюючи інтер'єр в стилі шеббі-шик.
Шеббі-шик своїми руками.

Основні елементи стилю шеббі-шик


Термін «шеббі-шик» складається з двох слів:
shabby - потертий, пошарпаний, поношений;
chic - шик, елегантність, витонченість. І саме ці два слова і визначають зовнішні складові стилю.
Розглянемо основні елементи і вимоги.
Колірна гамма в стилі шеббі-шик. Два основні кольори стилю - це білий і рожевий.
Але цілком можливе використання і інших ніжних пастельних тонів: молочно-білий, колір слонової кістки, ніжно-рожевий, світло-блакитний, світло-салатовий.
Всі кольори шеббі - ніжні і дуже «солодкі».
Вибирати відтінки кольору слід так, щоб вони виглядали злегка неживим, як ніби вицвілими на сонці. Трохи темного теж допускається, але у невеликому кількості, щоб не порушувалася цілісність колірного сприйняття.

Меблі в стилі шеббі-шик


Меблі в стилі шеббі найчастіше біла або незабарвлена, зістарена частково.
Це стара добротні меблі класичних стилів рококо, бароко, прованс, кантрі), реставрована або пофарбована білою фарбою. Все виглядає так, як ніби служить вже не одному поколінню власників, видно сліди старої фарби, тріщини.
В якості основних малюнків використовуються квіткові пасторальні мотиви, рослинний орнамент, янголята.
Шеббі-шик в інтер єрі

Не вітаються яскраво виражені геометричні візерунки, тільки класика - клітка, смужка, ромби в якості деяких елементів декору і в незначній кількості.
Але елегантність помітна неозброєним оком - завитки комода «під ліпнину», витончені ручки, плавні лінії, химерність.
Допускається і штучне зістарювання нових класичних предметів меблів, імітація старовини, сколів фарби.
Шеббі-шик в інтер єрі

Дивани, крісла часто покриті чохлами (білими або кольору слонової кістки) з рюшами або воланами. На стільці теж надягають тканинні чохли - з бантами або квітами ззаду. У відповідності зі стилем чохли можуть бути нарочито пом'ятими.
Використовується також плетені або металеві меблі (ліжка з різьбленими залізними спинками, табурети, підставки).
Найчастіше шеббі-шик плутають з кантрі або ретро. Але від традиційних сільських стилів - шале, провансу, еко - шеббі відрізняється витонченістю основних елементів декору. Слід пам'ятати, що все має бути елегантним, і меблі, незважаючи на явні потертості і старий вигляд, повинна виглядати розкішно і солідно!
Окремо варто сказати про лампах, люстрах і інших предметах освітлення. Вони також будуть химерними і витонченими. Дуже доречні розкішні кришталеві люстри з чеського скла, світильники з тканинними абажурами, з ріжками і великою кількістю прикрас або наклеєних трояндочок.
Ніякої громіздкість, в приміщеннях повинне бути просторо і багато світла: вдень за рахунок великих вікон і вільного простору, а ввечері від численних різноманітних світильників.

Тканини в стилі шеббі-шик


В інтер'єрах в стилі шеббі дуже багато тканин, обов'язково натуральних (бавовна, льон, фланель) і високої якості.
Тканини можуть бути одинарні, але частіше з легким квітковим малюнком. Класика шеббі-шику - це квіткові мотиви з розсипом бутончиків або великими принтами троянд.
Шеббі-шик в інтер єрі

Т кань дорога, але не виглядає яскравою, тому що:
- вицвіла на сонці;
- втратила колір від численних прань;
- пожовкла від старості;
- деякі плями або сліди чаювань взагалі можуть не відпираються до кінця.
В стилі шеббі-шик з тканини можна виготовити:
Шеббі-шик в інтер єрі

- покривала на ліжка, доповнені рюшами або драпіровками;
- штори з ламбрекенами;
- подушки в чохлах, вишиті або з малюнками, принтами янголят, зображень зі старовинних листівок;
- скатертини на столах;
- серветки на столах і в комодах;
- чохли на стільцях і м'яких меблів;
- будь текстильний декор.

Квіти як важлива деталь шеббі-шик


Наявність живих квітів вважається одним з неодмінних атрибутів стилю.
Шеббі-шик в інтер єрі

У постарених вазонах або кашпо, у вазах на столах і комодах, в садах і квітниках на вулицях - квіти повинні бути всюди. Але ніяких особливих квіткових композицій ви тут не знайдете, в ідеалі - це букет красивих троянд. Головне - пишність і живий, свіжий вигляд.
Класика стилю - троянди. Але також можуть бути півонії, запашний горошок, польові квіти: ромашки, волошки.

Аксесуари стилю шеббі


Одна з важливих характеристик стилю - многодетальность. І ця многодетальность, але не громіздкість, повинна проявлятися в усьому.
Стиль дуже ніжний і жіночний, для нього характерна велика кількість прикрас і декору. Мережива, рюшечки, вишивки, квіти, іграшки - все це радує око. Але потрібно «стилістична однорідність», всього лише кількох речей буде недостатньо.
Зв'язати композицію воєдино якраз допоможуть деталі і аксесуари: дзеркала, шкатулки, вінтажні книги, вази і вазончики, годинник, пташині клітки.
Вітаються прикраси хенд-мейд - в'язані серветки, рамки Всі елементи виглядають нарочито недбало, декор розставлені на полицях не в ідеальному порядку, а як би «сам по собі». Це виглядає як творчий безлад, але в ньому зручно жити і перебувати.
Окрему увагу варто приділити посуді. Порцелянові чашки, тарілки, молочники, чайнички - все біле або з принтами троянд, зображенням дітей і янголят.
Шеббі-шик в інтер єрі


Шеббі і вінтаж - порівняння стилів


Важливо пам'ятати, що шеббі-шик - стиль двоїстий, в ньому повинні бути одночасно задіяні як потертість, так і елегантність.
Просто рожева кімната для дівчинки або сильно зістарений предмет не мають нічого спільного зі стилем шеббі-шик.
Необхідно відчувати стиль, дотримуватися гармонію і пам'ятати, що хоч предмети шеббі декоруються таким чином, щоб створити ефект «нальоту часу», але вони не повинні бути темними, вінтажними.
Вінтаж справив на шеббі дуже великий вплив, стилі багато в чому схожі, запозичене дуже багато технік.
Вінтаж (від франц. vintage - витримка вина) - стилізоване напрям в моді і інтер'єрі, засноване на поєднанні в інтер'єрі сучасних і старих предметів, а також штучно постарених. Вінтажні речі повинні бути своєрідними предметами мистецтва і повністю виражати модні тенденції свого часу.
Часто кажуть, що шеббі-шик можна назвати вивернутим навиворіт винтажем, так як декор інтер'єру в стилі шеббі припускає якийсь протест проти надмірної розкоші, «спрощену елегантність».

Техніки та матеріали стилю шеббі


На відміну від вінтажного стилю, де необхідна присутність антикварних речей, всі предмети в стилі шеббі можна зробити самостійно. Ви самі можете виступити в якості дизайнера-декоратора, відвідавши барахолки, недорогі магазини меблів, щось непотрібне знайдеться у ваших друзів і знайомих. Шукайте речі з історією і характером або просто те, що вам сподобається і викличе емоції. З любов'ю підберіть або зробіть самі прикраси і декор.
А в вільний час, використовуючи нескладні техніки, ви зможете реставрувати і зістарити ваші знахідки, наповнивши своє житло теплом і гармонією.

Декупаж - популярна техніка стилю шеббі


Декупаж (фр. decouper - вирізати) - декоративна техніка, що полягає у вирізуванні кольорових зображень з різних матеріалів, які потім наклеюються на різні поверхні для декорування.
Останнім час декупаж набуває в Росії все більшої популярності, адже його історія починається ще в Середньовіччі.
Свою назву саме як вид мистецтва декупаж отримав у Франції в XVII столітті, але більш вірогідною його батьківщиною вважають, як не дивно, Східний Сибір (шматочки паперу використовувалися для прикраси могил).
Від сибірських кочівників цей вид мистецтва прийшов у Китай, де вирізані шматки паперу використовувалися для декорування коробок, вікон, ліхтарів. І вже з Китаю декупаж поширився по Європі через торговельні мережі Далекого Сходу.
У XVIII столітті декупаж стає ремісництвом і видом мистецтва, а трохи пізніше - модним хобі. Наклеєними шматочками паперу прикрашають вже не тільки меблі, але і дрібні предмети. Саме в цей час були створені справжні твори, декупажирование деяких могло тривати кілька років.
Так що ж являє із себе ця техніка з такою багатою історією?
Найчастіше декупаж застосовується при створенні предметів інтер'єру, подарунків, імітацій «під старовину». Для багатьох людей, рукодільниць - це хоббі, цікаве і недороге.
Предметом для декупажу може стати все, що завгодно - зараз в магазинах повно різних заготовок з будь-яких матеріалів. Але ви також можете знайти предмет у себе вдома або на «блошиному» ринку.
На сьогоднішній день існує величезна кількість технік декупажу, спеціальних матеріалів, тонкощів
Самим класичним предметом декупажирования вважається дерево - на нього найкраще лягають і наносяться фарби і лаки. Крім того, більшість предметів, яким ви хотіли б дати друге життя, будуть саме дерев'яними.
Крім дерева, використовуються скло і фарфор, пластик, тканина, папір і навіть свічки.
У ролі «декупажні мотиву» (малюнок, який буде нанесений на поверхню) також може виступати все, що завгодно. Але краще всього використовувати класичні матеріали: декупажні карти або серветки для декупажу.
Серветки дуже нагадують ті, якими прикрашають стіл, але відрізняються багатством малюнків і візерунків. В магазинах можна знайти мотив на будь-який смак і для будь-яких цілей. Серветки бувають різних розмірів, двох - і тришарові. Але це не має значення, тому що в роботі використовується лише верхній шар. Діяти треба дуже акуратно - серветки дуже тонкі і легко можуть порватися, зіпсувавши вашу роботу.
Декупажні карти - це аркуші паперу різної товщини з надрукованим малюнком.
Мотиви також вирізаються і приклеюються на поверхню.
Особливу майстерність декупажу полягає в створення максимально невидимої межі поверхні і малюнка, тобто чим товще папір, тим складніше буде «приховати» перехід.
Існує безліч способів, як створити плавні границі, - вимочування карт у воді, обривання, а не вирізання малюнка, зашкурювання уже висохлої поверхні або нанесення фарби.
Після того як ви вибрали, що саме хочете задекупажить, підібрали мотив (декупажную серветку або карту), вам знадобляться наступні інструменти і матеріали:
- ножиці для вирізання вибраного мотиву;
- фарба, щоб загрунтувати поверхню (найчастіше використовується біла, оскільки вона не відбивається на малюнку, зберігаючи його колір);
- клей, щоб склеїти мотив до поверхні. Існує величезна кількість спеціальних клеїв для декупажу, також можна використовувати звичайний клей ПВА, розведений водою;
- пензлики (різні) для нанесення клею, для промальовування деталей, для створення художніх ефектів, тіней;
- лак - яку роботу в техніці декупажу необхідно захистити від зовнішнього впливу, адже на поверхню наноситься папір. Також існує велика кількість спеціальних лаків.
Секретів декупажу дуже багато, і щоб дійсно досягти приголомшливих результатів, доведеться прикласти зусилля. Але декупажировать нескладні предмети ви можете почати вже зараз.
Шеббі-шик в інтер єрі

Шеббі-шик в інтер єрі

Зістарювання - основна техніка стилю шеббі


Зазвичай декупаж предметів в стилі шеббі-шик робиться на штучно зістареної поверхні. Або ж зістарений таким способом предмет використовується самостійно. Необхідно створити ефект потертості, облупленої фарби.
Найчастіше це предмет, пофарбований у білий колір, крізь який проступає темний в місцях активного використання. Важливо пам'ятати, що результат вашої роботи повинен виглядати природно. Для більшого розуміння рекомендую подивитися по - справжньому старі речі, які постаріли самі по собі. Зверніть увагу, в яких місцях і як саме облупилася фарба.
Існує багато способів штучного старіння поверхні, але одним з найбільш простих і популярних є «метод парафіну», або зістарювання за допомогою свічки.
Перед початком робіт поверхню грунтується - найчастіше використовується акрилова фарба. Після того як фарба висихає, місця, які необхідно «зістарити», натирають свічкою - зазвичай це кути, виступи, торці. Зверху парафіну наносять ще один шар фарби - світліше або темніше, в залежності від необхідного ефекту.
Для робіт в стилі шеббі рекомендується в якості першого шару використовувати темну фарбу - чорну, коричневу, палену умбру, а заключний шар повинен бути білий, світло-бежевий, молочний.
Коли фарба повністю висохне, необхідно стерти її в тих місцях, де була нанесена свічка. Для цього використовують наждачний папір, ніж, металеву щітку або пилку для нігтів. Таким чином, «потертості». Важливо, щоб вони виглядали природно.
У деяких випадках для створення ефекту «бруду» на затерту поверхню наноситься патина або бризки фарбою. На заключному етапі треба нанести захисний лак на всю поверхню зістареного предмета.

Кракелюр - ефектна і популярна техніка


Кракелюр (фр. craquelure) - тріщина шару фарби або лаку в творі живопису.
Крім явних потертостей, можна створити ефект дрібних тріщин на пофарбованої поверхні, тобто порушення цілісності барвистого шару. Штучне розтріскування надає предметів зістарений вигляд і «дух старовини».
Це дуже популярна техніка в декупажі - предмет з тріщинами буде виглядати ще більш «старим».
Для створення кракелюр рекомендується використовувати спеціальні лаки або фарби.
Кракелюрний лак, нанесений між двома шарами фарби контрастних кольорів, розриває верхній шар, утворюючи тріщини.
Для зістарювання однотонних поверхонь найчастіше використовується однокроковий кракелюр, поверх якого наноситься фарба. Під її впливом лак на нижньому шарі починає тріскатися.
Для більш складних поверхонь або декупажних предметів використовують двокроковий кракелюр, коли на поверхню з малюнком наноситься два шари лаку. Також існує «швидкий» кракелюр - спеціальна фарба, яка наноситься на будь-яку поверхню і сама при висиханні розтріскується. «Швидкий» кракелюр найчастіше використовується у скрапбукінгу та паперовому декоруванні.

Що необхідно знати і пам'ятати при створенні предмета в стилі шеббі-шик?


• Пастельні кольори. Вибирайте папір, тканина, картинки, декупажні серветки пастельних кольорів, відповідних стилю.
• Білий колір. Використовуйте багато білого. Крім самих пофарбованих постарених поверхонь, можна додавати акценти білою фарбою, тонувати, приглушати яскравість кольору.
• Ніжність, елегантність і многодетальность. Створені вами предмети повинні бути легкими, жіночними. Використовуйте мереживо, рюшечки, світлі тканини, камеї, штучні троянди, ґудзики та інші елементи «з бабусиної скрині». Не забувайте про відчуття розкоші і шику - можна використовувати стрази, глитер, блискітки, корони, підвіски.
• Потрепанность, легка недбалість. Рвані або загорнуті краю, пом'ятий папір, ручна рядок і рядок-зигзаг - все це додасть вашій роботі додатковий ефект зістареної.
• Тонування. Спробуйте створити ефект жовтизни, старого паперу, природного забруднення. В роботі з папером можна використовувати спеціальні чорнило для тонування і старіння, робити плями і плями за допомогою кави або чаю. В декупажі робляться бризки фарбою або спреями, створюються тіні або колірні плями.
Пам'ятайте, що елементи мають бути пожовклими і злегка коричневими, а не брудного темного кольору.
• Елементи хенд-мейд. Спробуйте прикрасити роботи зробленими вручну квітами, плетеними серветками або мереживом - все, що підкаже ваша фантазія.
• Квіти. Використовуйте в роботі квіти - стрічки, тканина, папір з квітковим принтом, штучні трояндочки або зроблені вручну, об'ємні квіткові композиції, декупажні серветки з мотивами троянд.