Історія стилю
Хай-тек - це якесь прагнення побачити майбутнє і побувати в ньому. Таке слово з англійської перекладається як «високі технології». Розвинулося це напрямок з пізнього модернізму, а зародилося воно в 70-х роках минулого століття у Великобританії.
У 80-х роках такий стиль поширився по всьому світу і став досить популярним. Сьогодні багато сучасні дизайнери вибирають саме такий напрямок. Практично всі офісні приміщення оформляються саме в цьому стилі , що підкреслює їх спрямованість на майбутнє.
Особливості
Перелічимо деякі особливості стилю хай-тек:
Коли доречний такий стиль?
Стиль хай-тек може бути присутня в інтер'єрі як квартири, так і вдома. Але якщо говорити про будинок, то це повинен бути сучасний котедж, а ніяк не маленький затишний дерев'яний будиночок. Квартира в ідеалі повинна бути досить просторою, хоча і невелике приміщення стиль теж чудово впишеться, адже він передбачає мінімум деталей і максимум світла.
Зонування приміщення
Якщо вам потрібно відокремити одну кімнату від іншої, то забудьте про звичні і звичайні дверях. Використовуйте пластикові розсувні конструкції або скляні двері-купе в алюмінієвій або хромованою рамі. Якщо потрібно розділити на зони одну кімнату, то використовуйте перегородки і ширми, знову-таки з пластика з елементами металу.
Матеріали і обробка
В приміщенні, оформленому в стилі хай-тек, ви точно не побачите нічого дерев'яного. Матеріали, які зазвичай використовуються дизайнерами, ультрасучасні і невагомі. Це можуть бути поліровані поверхні, скло, пластик, нержавіюча сталь, хромовані елементи, різні метали. Все це створює атмосферу майбутнього і робить дизайн сучасним і одночасно лаконічним.
Колірні рішення
Кольори, які використовуються при оформленні приміщення, можуть комусь здатися нудними. Переважають класичні білий, сірий і чорний, вони є основними і фоновими.
Така монохромність підкреслює сучасну елегантність і мінімалізм. Але все це можна розбавити синім, червоним, жовтим або зеленим. Кольорових яскравих плям не повинно бути занадто багато, і вони не можуть бути помітними і великими.
Про принти доведеться забути. Максимум, що ви можете собі дозволити - це лаконічні геометричні візерунки. Але пам'ятайте про мінімалізм, знайте міру і не перестарайтеся!
Вибір меблів
Меблі повинна бути максимально функціональною і лаконічною. Вся вона ніби ширяє в інтер'єрі. Оптимальний варіант - вбудовані меблі, яку можна легко «ховати». Оббивка крісел і диванів може бути тільки однотонною, витриманою в характерних для стилю тонах: білому, сірому або чорному.
Ніяких квітів, рослин та інших візерунків, це буде зайвим. Але можна зробити так, щоб диван грав роль яскравого акценту, тому він може бути, наприклад, червоним. Всі предмети повинні мати прості лаконічні форми. Вітаються скляні або пластикові стелажі, невеликі журнальні столики з металевою поверхнею.
Неодмінно придбайте сучасну меблі з незвичайними функціями. Так, диван може «ховатися» в стінку або шафа, а також змінювати свою форму. Мініатюрний столик буде перетворюватися на обідній стіл.
Пам'ятайте про те, що багато меблів у приміщенні, оформленому в стилі хай-тек, бути не повинно. Так що купуйте все найнеобхідніше. І забудьте про старовинних кріслах і диванах з дерев'яними різьбленими елементами і квітчастій оббивкою.
Освітлення
Освітлення в стилі хай-тек відіграє важливу роль, саме воно може виступати своєрідним декором кімнати. Ніяких люстр, торшерів і масивних настінних або настільних світильників.
Ідеальний варіант - вбудовані світлодіодні лампи. І розташувати такі точкові елементи можна не тільки в стелі, але і по периметру стін. Світла має бути багато, і він повинен бути оригінальним. Використовуйте оригінальні струнні світильники, підвісні конструкції, софіти, галогенні лампи. Але не перестарайтеся, інакше житлове приміщення перетвориться в промислову нежилу зону.
Вікна
Про вікна варто написати окремо. По-перше, забудьте про дерев'яних рамах. Використовуйте тільки пластик і метал. По-друге, вікна повинні бути великими. По-третє, забудьте про звичні портьєрах і шторах. Кращий варіант - жалюзі. Але можна вибрати рулонні або прості штори, але неодмінно легкі і однотонні.
Аксесуари
Допустимі незвичайні скляні або металеві статуетки, чорно-білі фотографії або незвичайні картини в металевих рамках, світлові композиції. Найчастіше роль декору грає сучасна техніка.
Оформляємо інтер'єр кімнат
Пропонуємо кілька варіантів:
Створіть свій унікальний сучасний дизайн інтер'єру!