Ювілеї весілляДень весілля, можна сказати, що день народження сім'ї. Тому річницю весілля, як будь-який день народження, можна відзначати щороку. А за круглим датам ювілеї весіль відзначаються особливо урочисто. Основними вважаються ювілеї весіль в 25 років-срібне весілля), 50 років (золоте весілля) та 60 років-діамантове весілля).
Назви ювілеїв придумані ще здавна, кожна назва має свій символічний зміст і відзначається за особливим ритуалом. Також прийнято дарувати на кожну дату певний подарунок, який відповідає назві ювілею.
У молодої сім'ї кожен рік приносить нові випробування, новий досвід, радість, що чоловік і дружина разом не дивлячись ні на що. І відзначати ювілей весілля у молодої сім'ї прийнято кожної рік до 15-го ювілею. Далі свято влаштовують кожні п'ять років.

В день одруження весілля називається «зеленою весіллям».
Символ торжество - мирт вінок. Саме тому в день одруження прийнято все прикрашати квітами, а також дарувати їх молодятам.

1 рік «Ситцеве весілля»

Рік подружнього життя порівнювали з ситцем, тонкої, неміцній, але яскравою і красивою тканиною. Звідси і пішла ця назва. Дарувати відповідно треба подарунки з натуральної тканини - пелюшки, рушники, постільна білизна.

2 рік «Паперове весілля»

Її ще називають «скляним весіллям». У назві йде натяк на те, що відносини між подружжям ще не дуже щільні і треба до них ставитися дуже дбайливо. Подарунки на це свято теж приносять зі скла або паперу.

3 рік «Шкіряне весілля»

На третій рік спільного життя подружжя вже значно більше знають один про одного, і відчуваю один одного «прямо шкірою», про що говорить сама назва. В цей день подружжя дарують своїй другій половинці шкіряні подарунки - ремінь, взуття, гаманець, сумку або портфель.

4 рік «Льняне весілля»

Льон як матеріал вже значно міцніше ситцю, і за ці роки любов молодят повинна зміцніти і відносини стати значно міцніше. Саме з льону в давнину дружина робила вручну простирадло, яку сама вишивала і її зберігали як фамільну цінність все життя. На цю річницю дарують подарунки з льону, різні плетені вироби.
5 рік «Дерев'яне весілля»
До цього часу в родині вже має з'явитися перша дитина, який зв'яже сім'ю ще міцніше. Дерево обране як символ родючості, життя і довголіття. Гості дарують подружжю речі з дерева для домашнього вжитку.

6 рік «Чавунне весілля»

Це перший металевий ювілей подружнього життя. Чавун метал не такий благородний як срібло або золото, але все ж це метал, який при куванні роками» ставати міцнішими. Відповідно і подарунки теж повинні бути з чавуну - сковорідки, замки, можна статуетки.
7 рік «Мідне весілля»
Дуже значимий ювілей весілля, незважаючи на некруглую дату. Мідь за значимістю серед металів йде відразу перед сріблом. Вважається, що за сім років подружжя вже дуже згуртувалися і їх відносини міцні та гнучкі як мідь. Дуже вдалим подарунком на цей ювілей буде мідна підкова, як символ щастя.
8 рік «Бляшане весілля»
Жесть дуже часто використовується в домашньому побуті, що символізує, що відносини між чоловіком і дружиною стали по-справжньому домашніми. Також будь-який метал це символ довголіття, а вісім років це вже хороший термін спільного життя. Дарувати ці роковини подружжю прийнято предмети домашнього побуту.
9 рік «Фаянсове весілля»
Фаянс простіше порцеляни, однак, саме фаянсовий посуд використовують у повсякденному побуті. Що говорить про налагоджену побут у сім'ї. Ще фаянс дуже крихкий матеріал, розбиту фаянсовий посуд склеїти практично не можна, саме дев'ятий рік вважається одним із самих складних в період подружнього життя. Кришталева і фаянсовий посуд, як подарунок, буде нагадувати про крихкість і красу відносин.
10 рік «Рожеве весілля»
На цей значний ювілей запрошують усіх, хто був в день одруження, обов'язково повинні прийти свідки. Чоловік за традицією дарує дружині великий букет троянд. Троянди, рожевого і червоні кольори - символи любові, бажано, щоб їх було якомога більше в цей день.
11 рік «Сталеве весілля»
Стати дуже міцний метал, який при обробці стає красивим і блискучим. Він символізує міцність сімейних уз. Дарують на це свято вироби зі сталі - начиння або прикраси.
12 рік «Нікелеве весілля»
Цей ювілей весілля прийнято відзначати в тісному сімейному колі, відвідувати пам'ятні подружжю місця. Прикраси з нікелю буду дуже хорошим подарунком на цю дату.
13 рік «Мереживне весілля»
Або «конвалієва весілля». Мережива нагадують, що, не дивлячись на вже довгий термін, до відносин все ж варто ставитися дбайливо і акуратно. Подарунки теж повинні бути ажурними або з мереживами.
14 рік «Агатове весілля»
Агат напівдорогоцінне каміння з неповторними красивими візерунками. Так і подружнє життя стала твердою, як камінь і різноманітною як візерунок на камені. Дарувати на цю річницю прийнято як можна більше прикрас.
15 рік «Кришталеве весілля»
Кришталь набагато міцнішою та красивішою звичайного скла. Він символізує чистоту і красу довгих відносин, а також нагадує, що варто ставитися до них дбайливо. Дарують, звичайно ж, подарунки з кришталю.

20 років «Фарфорове весілля»

У порівнянні зі склом фарфор набагато більш міцний матеріал, що і символізує назву цієї весілля. За традицією на стіл в день торжества подають у новому порцеляновому сервізі. Подарунки також прийнято дарувати з порцеляни.
25 років «Срібне весілля»
Такий тривалий термін відносин вже гідний називатися благородним металом. Подружжя у цей день дарують один одному срібні кільця, які одягають на середній палець правої руки. Гості дарують подружжю різні вироби зі срібла - це можуть бути як прикраси, так і столові прилади.

30 років «Перлове весілля»

Як перлини в намисті, нанизують один на одного прожиті разом роки. Сім'я все міцніє і стає все прекрасніше. Чоловік дарує дружині нитку з тридцятьма перлинами. Подарунки гостей не обов'язково повинні містити перли, але бути перлинних кольорів - білих, чорних і рожевих відтінків.

35 років «Коралове весілля»

Довгий шлюб як кораловий риф, складений з тисячі днів разом, міцний і прекрасний. Червоний - головний колір цього дня. Червоне вино, червоні квіти, насичений червоний колір повинен бути у будь-яких подарунків.

40 років «Рубінове весілля»

Рубін дуже цінний дорогоцінний камінь. Далеко не всім вдається відзначити цей ювілей весілля. Прикраси з рубінами - основні подарунки в цей день.

45 років «Сапфірове весілля»

Вважається, що сапфір цілющий камінь, приносить удачу і відкриває будь-які двері. Небесно-блакитний колір каменя підкреслює чистоту відносин між подружжям, а може і натякає, що шлюби дійсно укладаються на небесах. За традицією в цей рік обручки прикрашають сапфірами.
50 років «Золоте весілля»
Який метал, як не шляхетне золото, може символізувати таку чудову дату! Сім'я витримала таке випробування часом по праву може називатися золотий. Відзначати цей ювілей варто також пишно як і перший день весілля.

55 років «Смарагдове весілля»

Смарагд рідкісний коштовний камінь. Також і цей ювілей святкують рідко, а відносини воістину безцінні.
60 років «Діамантове весілля»
Юдін з найбільш рідкісних ювілеїв весілля. Найміцніший, дорогий і красивий камінь символізує цей ювілей. Найкращим подарунком буде збір повного кола родини за святковим столом, спогади про прожитих роках.

65 років «Залізне весілля»

Міцні сімейні узи як залізо, навіть камінь може розсипатися з часом, але таку любов зламати не можливо.

70 років «Благодатне весілля»

Такий довгий шлюб як благодать послана з небес. Тісне родинне коло зібраний з цієї нагоди буде дуже до речі.

75 років «Коронне весілля»

Такий термін гідний корони. У подружжя, які прожили разом такий термін, варто повчитися мудрості.
80 років «Дубове весілля»
Сама назва символізує довголіття відносин. Одна з основних властивостей дуба - його деревина з часом ставати все міцніше і міцніше.

100 років «Червоне весілля»

Цей ювілей в історії відзначила лише одна сім'я довгожителів, які і дали назву. Цілий вік рука об руку.