Всі ми вкрай важко переживаємо закінчення відносин, тим більше якщо все ще є почуття. Проте жити поруч з людиною, що завдало тобі таку травму, просто не представляється можливим. Так чи варто взагалі доводити до великих сварок? Чи ви готові розлучитися з улюбленим лише тому, що вам не хочеться витратити трохи часу і сил на створення відносин, що влаштовують вас обох?
Більшість конфліктних ситуацій можна вирішити ще в зародку і тим самим уникнути виникнення серйозних, морально-травмуючих сварок і зробить спілкування один з одним легким і приємним.
Причини розбіжностей у парі
Не є винятком у відносинах між чоловіком і жінкою і випадки, коли обидва дотримуються одних і тих же поглядів на події, але не можуть це донести один до одного і створюється ілюзія розбіжностей. Атмосфера розжарюється, в хід йдуть аргументи, спочатку не мають відношення до предмету спору. Так з маленької іскри виростає цілий пожежа взаємного негативу і образ. Добре, якщо партнери здатні вчасно зупинитися, перш ніж наговорять один одному образи, які потім неможливо забути; добре, якщо конфлікт не переростає у прояву фізичної агресії. Однак часто, перебуваючи під впливом емоцій і бажання виграти спір, у конфліктних ситуаціях ми заходимо надто далеко.
Більш складними для знаходження оптимального рішення є ситуації, в яких партнери дійсно займають полярні позиції. Причиною сварки може стати як розбіжність у виборі ресторану для вечері, різні погляди на побудову взаємин, способи ведення спільного господарства або методи виховання дітей. За великим рахунком не так важлива причина конфлікту - нею може стати що завгодно, - як переконаність кожного з опонентів у власній правоті. Ніщо так не шкодить відносинам, як впертість і невміння шукати шляхи виходу, що задовольняють не тільки вас, але і вашого партнера.
Напевно, не так важко пережити сварку з людиною, яка керується лише своїми егоїстичними потребами. Такого, швидше за все, дійсно не зміниш. Можливо, розставання з таким чоловіком буде на краще. Більш прикро розійтися з коханою людиною через те, що він намагався вам догодити, просто забув запитати, що саме вам потрібно, а ви посоромилися сказати йому, чого хочете насправді.
Дуже часті ситуації, коли розбіжності відбуваються із-за того, що один або обидва партнери просто не озвучують своїх бажань, боячись образити іншого чи намагаючись йому догодити. Життя заради іншого в кінцевому підсумку страшенно вимотує. Звичайно, приємно приносити радість коханому, але, погодьтеся, що кожен з нас все одно сподівається на відповідні знаки уваги.
Варто відзначити, що будь-який конфлікт можна вирішити ще на стадії зародження. Наближається сварку легко розпізнати по появі у вас негативних емоцій до партнера. Виникло подразнення - показник того, що ваші потреби ущемлені. У подібних ситуація важливо постаратися простежити, що саме вас обурило, і проговорити це з коханим. В іншому випадку ком негативу буде накопичуватися і коли-то, несподівано для вас і вашої другої половинки, виплеснеться назовні. Само собою, маленьке розбіжність простіше залагодити, ніж вибухнув серйозний конфлікт.
Способи вирішення конфліктних ситуацій
Існує кілька способів виходу з конфлікту. Головне, на що слід звертати увагу, намагаючись налагодити взаємини, - це ваш емоційний комфорт при прийнятті того чи іншого рішення. Другим пунктом, який також не варто забувати, є психологічну рівновагу вашого партнера. Вам обом необхідно відчувати приємні емоції після вирішення ситуації, не таїти образу, інакше ця сварка просто відкладеться на потім. І абсолютно точно, що за час перерви причина сварки розростеться в кілька разів.
«Пристосування» підійде для тих людей, хто в прагненні пом'якшити конфліктну ситуацію готовий відмовитися від власних бажань на користь іншого. Звичайно, в таких відносинах ваш партнер буде відчувати себе більш ніж добре, адже ви завжди згодні зробити так, як хоче він. Однак як довго ви зможете наступати на горло власним бажанням? І не виллється це потім в такий спосіб життя, коли ви розучилися думати про себе і свої потреби, а почнете жити виключно інтересами іншої людини. За великим рахунком, подібною поведінкою ви провокуєте партнера сприймати вас лише як інструмент для реалізації своїх бажань. Якщо ви готові жити так, то потім не ображайтеся, що партнер не відповідає вам взаємністю.
Також конфліктну ситуацію можна вирішити шляхом взаємних поступок. В такому разі вам і вашому партнеру доведеться відмовитися від частини своїх бажань на користь обопільного задоволення інших потреб. Варто відзначити, що ви залишаєтеся в однаковій вигоді, конфліктна ситуація вирішується на користь обох, проте добитися максимального задоволення потреб, швидше за все, не вдасться. Такий спосіб вирішення конфлікту називається компромісом.
Найбільш ефективним виходом з конфліктної ситуації є «співробітництво». При спільному пошуку рішення, що задовольняє інтересам обох партнерів, вдається домогтися максимального результату. Співпрацюючи, ви і ваш чоловік отримуєте максимум вигоди від прийнятого рішення.
Таким чином, якщо ви хочете уникнути виникнення конфліктів у відносинах, дотримуйтесь наступних нескладних правил:
- Намагайтеся слухати і чути один одного.
- Проясняйте причини, які призвели до конфліктної ситуації.
- Будьте відверті зі своїм партнером. Обговорюйте ті моменти, які вас не влаштовують у відносинах.
- Шукайте рішення, які будуть найбільш повно задовольняти потреби кожного з вас.
- Уникайте звинувачень, говорите про те, що ви відчували в конфліктній ситуації.
- Будьте помірні в пошуках оптимального рішення. Не тисніть на партнера.
- Висловлюйте емоції, але не давайте їм керувати вами.
- Спробуйте зрозуміти вашого чоловіка, поставивши себе на його місце.
- У крайніх випадках звертайтеся за сторонньою допомогою. Часом поглядом зі сторони виразніше видно оптимальні шляхи вирішення конфліктної ситуації.