Цивільний шлюб: плюси і мінуси
Цивільний шлюб - поняття не нове. Воно з'явилося ще в середньовіччі та мало дещо інше значення, ніж у наш час. Тоді цивільний шлюб укладався між людьми, які сповідують різні релігії: вони не могли вінчатися в церкві, тому реєстрували свій союз в адміністративних органах.
В сучасності цивільним шлюбом вважають спільне проживання жінки та чоловіка без штампа в паспорті, по суті, в будь-який момент можна розійтися, ніяких зобов'язань. Це тільки на перший погляд все так просто, але існують певні особливості для пар, які не зареєстрували союз. Зокрема, це стосується майна, дітей та спадщини.
Дитина в цивільному шлюбі
Все більше дітей з'являються на світ поза шлюбом. Їх реєстрація має такі особливості:

заяву на отримання свідоцтва про народження повинні подавати обоє батьків;

дитину потрібно прописати на житлоплощу одного з батьків.

У разі якщо пара вирішила розійтися з певних причин, чоловік сплачує аліменти в такому ж порядку, як і при укладеному шлюбі. Не має значення, що подружжя не розписані, адже, коли мова заходить про права дитини, вони не повинні порушуватися, і обов'язком батька є повноцінне виховання своєї дитини, як з моральної, так і з матеріального боку.
Майно
Розділ майна між чоловіком і жінкою, які вирішили припинити спільне проживання, спільний побут, питання досить болюче: кому воно належить і як його ділити? Майно, нажите цивільним подружжям в період їхнього спільного проживання, розглядається як спільна часткова власність. Відносини, що з'являються в цьому зв'язку, регулює глава 16 ЦК РФ.
Права спадкування цивільний чоловік отримує в разі оформлення на нього офіційного заповіту.
Цивільний шлюб: плюси і мінуси
Цивільний шлюб, як явище, має свої плюси і мінуси. Позитивні моменти полягають у наступному:

можливість краще пізнати людину до вступу з ним у шлюб;

перевірка відносин на міцність в рамках спільного побуту та ведення господарства;

накопичення досвіду спільного проживання, що має важливе значення для майбутньої сім'ї;

можливість для розведених людей спробувати себе у відносинах з новим партнером і переконатися, чи підходять вони один одному.

Негативні моменти при незареєстрованому спільному проживанні:

насамперед, це юридична незахищеність;

загальні діти, що з'явилися на світ поза офіційного шлюбу, за статистикою частіше народжуються недоношеними і слабкими (це пов'язано з хвилюванням матері з приводу надійності чоловіка, адже нерідкі випадки, коли чоловіки залишали жінку з дитиною на руках);

психологічне напруження дитини з-за того, що його батьки живуть не «як усі»;

засуджує суспільну думку: не всі люди, чия думка має вагу для людини, яка проживає у цивільному шлюбі, можуть зрозуміти і прийняти таку форму відносин;

фактична відсутність відповідальності (дружини змінюють один одного з меншим відчуттям провини, ніж при наявності штампу в паспорті).

Цивільний шлюб і співжиття
Збираючись вступити в цивільний шлюб, ретельно подумайте і зважте всі «за» і «проти» і вирішіть для себе, чи підходить саме вам така форма відносин. Якщо ви залежите від громадської думки, і будете відчувати провину перед іншими людьми, якщо ви боїтеся опинитися «у розбитого корита» у разі розставання з партнером або заводити дітей поза шлюбом, тоді цей варіант явно не для вас.
Але якщо думка оточуючих вас мало турбує, ви вільна, незалежна і впевнена в собі жінка, яка знає, чого хоче і як цього домогтися, яка не боїться експериментувати, значить, цивільний шлюб - це те, що підійде саме вам.