Насамперед слід розібратися, хто відповідальний в сім'ї "добування мамонта". Якщо гроші заробляє чоловік, то і розпоряджатися бюджетом - його повне право. Інше питання - довіра до партнера. Чоловік тримає фінанси при собі, тому що не довіряє вам?
Буває і так, що чоловік просто діє в рамках сценарію, який був прийнятий у його батьківській родині. Як варіант це може бути проявом антисценария: чоловік, будучи дитиною, бачив як його батько всі гроші віддає дружині і відчуває себе при цьому незатишно, тому, коли він виріс, вирішив не віддавати нікому гроші і самому контролювати їх витрати. Гроші можуть виконувати різні ролі.
Наприклад, бути гарантом поваги, якщо чоловік відчуває, що жінка схильна зневажливо ставитися до нього. А так настає "момент істини": дружина просить у чоловіка гроші, так як всі вони зосереджені у нього, він дає і отримує моральну компенсацію - відчуває себе при цьому потрібним і важливим для своєї сім'ї. Іншими словами, потрібно, по-перше , розібратися в причинах такої поведінки. По-друге , постаратися не ображатися, а прийти до якогось конструктиву.
Якщо немає можливості мати свої гроші (перебуваючи в декреті, наприклад), то запасіться терпінням, поки малюк підросте і ви вийдете на роботу. А поки заздалегідь плануйте витрати, складайте список необхідних покупок на тиждень і віддавайте його чоловікові. Якщо закупівлі на вас, просите чоловіка видавати вам гроші початку тижня.