Що робити якщо порвався презервативНайпоширенішим засобом контрацепції є презерватив. Цей метод вважається достатньо надійним: він ефективно захищає від венеричних захворювань і попереджає небажану вагітність. Але в деяких випадках можливі проблеми, наприклад, презерватив порвався. Що робити?
Чи може порватися презерватив

Багато молоді люди цікавляться, чи може порватися презерватив і що робити, якщо його шматочки залишилися всередині. Найчастіше дрібні частинки виходять самостійно, але якщо цього не сталося, потрібна допомога лікаря.
Презерватив рветься при використанні неякісної продукції або порушенні правил його використання, а також якщо минув термін придатності. Не можна розкривати упаковку з виробом зубами. При покупці вибирайте ті, які можна відкрити без допоміжних засобів. Тоді при використанні презерватива не станеться сюрпризу. Гострі нігті і навіть задирки на пальцях теж призводять до розриву. Важливі умови зберігання контрацептиву: латекс боїться високих температур і прямих сонячних променів.
Презерватив може порватися при дуже інтенсивних рухах або використанні звичайних виробів при анальному сексі, а також, якщо використовувати змазку на масляній основі. Краще вибрати гелеві мастила. Не варто використовувати два вироби одночасно - ймовірність розриву в даному випадку вище.
Не найкращим чином зарекомендували себе презервативи азіатських виробників, крім японських. Тому вибирайте вироби інших фірм.
Чи можна завагітніти якщо презерватив порвався
Якщо ви займалися сексом, і презерватив порвався, перше, про що думає пара - незапланована вагітність. Ймовірність її настання залежить від ряду факторів:
Час, коли стався розрив - до або після сім'явипорскування. У першому випадку ризик завагітніти дуже низький.
Була сперміцидна мастило, звичайно, вона не дає стовідсоткової впевненості, але все ж знижує ймовірність настання вагітності.
День, коли ви займалися сексом. Відомо, що є дні, коли ризик завагітніти дуже низька - п'ять днів до і після менструації.

Але вагітність - це не єдиний наслідок незахищеного статевого акту. Крім цього, можливі різні венеричні захворювання.
Дії при порваному презервативі
Для попередження вагітності потрібно максимально швидко видалити з піхви сперму. Для цього прийміть душ і зробіть спринцювання з лимонним соком, саліцилової і борною кислотою в кислому середовищі сперматозоїди гинуть швидше. Щоб приготувати розчин, візьміть ложку будь-якої з перерахованих кислот на літр води. Перед застосуванням спробуйте розчин - він повинен бути лише трохи кислим, інакше можна отримати опік слизової оболонки. Процедуру проводити протягом трьох-п'яти хвилин, через деякий час повторити. Всіх цих заходів достатньо, якщо розрив стався до еякуляції.
Якщо ви відчуваєте, що розрив відбувся після сім'явиверження, потрібно подбати про екстреної контрацепції. Це різні гормональні препарати - постинор, эскапел, міфегін, гинепристон. Але пам'ятайте, що вони ефективні тільки протягом трьох-чотирьох діб після сексу. Крім того, приймати їх треба під контролем лікаря, так як вони можуть завдати шкоди здоров'ю.
Екстрена контрацепція при розриві презерватива
Для попередження незапланованої вагітності слід використовувати посткоїтальні контрацептиви:
Постинор - гормональний препарат минулого покоління, який негативно впливає на здоров'я жінок. Ефективність препарату залежить від часу використання. В Європі він давно заборонений, але у нас застосовується досить часто. Постинор дозволяється вживати не більше двох разів на рік.
Міфегін - препарат, що забезпечує медикаментозне переривання вагітності, строк якої не більше сорока дев'яти днів. Може застосовуватися як засіб швидкої контрацепції. Але використовувати його слід тільки за рекомендацією лікаря.
Эскапел - ефективний протягом дев'яносто шести годин після сексу, але чим раніше прийняти таблетку, тим вона ефективніше.
Гинепристон - сучасний посткоїтальний контрацептив. На відміну від інших препаратів він менш шкідливий для жінки і не містить гормонів.
Дуже важливо дотримуватися дозування і час використання препаратів. Це знижує ризик негативного впливу на організм, і дає очікуваний ефект. Серед побічних ефектів можна відзначити нудоту, блювання, кровотеча, гострі болі внизу живота. Перші два - нормальна реакція організму на препарат, якщо, звичайно, нудота не мучить постійно. В цьому випадку засіб потрібно прийняти ще раз, так як воно ще не встигло подіяти. Одночасно можна випити що-небудь від блювоти. Всі інші симптоми свідчать про загрозливий для здоров'я стані. Негайно вирушайте до лікаря.
Як не заразитися хворобою при розриві презерватива
Якщо секс був з малознайомим партнером і засіб контрацепції порвалося, відвідати лікаря потрібно обов'язково, так як при порваному презерватив можна підхопити будь-венеричне захворювання. Щоб знизити ці ризики, після сексу треба сходити в туалет, сечовипускання допоможе змити основну частину бактерій. Потім ретельно вимити зовнішні статеві органи і проспринцюватися антисептиком. Обов'язково використовуйте антисептичні препарати, але не пізніше двох годин після статевого акту. Це може бути мірамістин або бетадин. Чоловікові слід обробити статевий член і внутрішню поверхню стегон. Жінка вводить свічку бетадіна в піхву, а зверху використовує розчин цього ж кошти. Після всіх процедур обов'язково сходіть до лікаря. Не варто самостійно призначати собі антибіотики та інші лікарські препарати. Це може бути дуже небезпечно для здоров'я.
Щоб не допустити розриву презерватива, слід вибирати виріб дуже ретельно. Віддайте перевагу відомим маркам, звертаючи увагу на термін придатності. Якщо ви не любите презервативи, підберіть для себе інший засіб контрацепції і уникайте випадкових статевих зв'язків.