Як розібратися в собі і в своїх бажаннях?
Неясне уявлення своїх цілей та бажань і є причиною різних проблем і невдач в житті. Не плутайте цілі з потребами. Наприклад, бажання поїсти або попити відрізняється від бажання об'їхати весь світ або вивчити мови. Люди, які добиваються успіху спочатку уявляють, що вони хочуть, потім ставлять чітку мету і йдуть до неї.
«Не знаю, не уявляю, не можу розібратися, що мені потрібно, чого я хочу» - ви чули подібні фрази? Або, може бути, самі частенько вживаєте?
Багато людей в нашому світі просто «пливуть за течією». Пливуть собі, пливуть і розуміють, що припливли не туди, куди хотілося. Бувають, звичайно, і такі, які хочуть спробувати плисти своїм шляхом, але їх, то і справа зносить потоком у звичайний напрямок. Так і в життя. Тут ти проявляєш невдоволення до себе, оточуючих і до життя. З цього моменту додається проблем, звідси і роздратування, стреси і депресії. Потім приходить розуміння, що життя нудна й одноманітна і взагалі безглузда. Шкодуєш всі роки, витрачені даремно

Як казав Лев Толстой: «Якщо життя не здається тобі величезною радістю, то це тільки тому, що розум твій помилково направлений». І, може бути, причина всіх ваших невдач є те, що ви самі не знаєте, що вам потрібно в житті, чого ви хочете. Можливо, в суєті незліченних справ у вас просто не вистачало часу зупинитися і подумати про себе, розібратися в своїх бажаннях і прагненнях.
Може бути, вам здавалося, що все зрозуміло, ви знаєте свою мету, а насправді ви помилялись чи не правильно розуміли самого/самої себе і не усвідомлювали повністю свої справжні бажання. Або навіть чужі бажання, наприклад, бажання батьків , вчителів, оточуючих людей. Дуже часто ми вживаємо чужі бажання за свої. В кінці кінців, ви розумієте, що залишилися біля розбитого корита. Може бути, де-небудь на віллі на березі моря або просто в офісі на своєму робочому місці. Але в розпачі і розгубленості. Втративши радість до життя або під все більш наростаючого занепокоєння, що все не так як треба - не правильно! Нічого не приносить радості і задоволення!
Багато хто називає це «кризою середнього віку». Тим не менш, такі почуття і думки з'являються в будь-який час і в будь-якому віці. Просто в зрілому віці таке сприймається гостріше. Такі люди можуть здійснювати абсолютно дивні і несподівані вчинки. Наприклад, звільняються з успішної роботи, виїжджають в іншу країну або місто, тим самим намагаючись почати все з чистого аркуша. Чоловіки часто кидають сім'ї і заводять романи з дівчатами молодше. Можу засмутити таких людей. Всі ці вчинки нічим хорошим не закінчуються. Щасливою людина не стає і навіть робить собі тільки гірше. Від самих себе не втечеш. Не розібравшись в собі, результат буде такий самий, а то й ще гірше. Потім приходить розуміння, що це теж не те, чого ви хотіли.
Не біжіть від себе! Навпаки, зробіть крок до себе. Сядьте нарешті-таки і задайте собі питання: « що Я дійсно хочу?». Звичайно буває складно відповісти на нього або почути відповідь від своєї підсвідомості.
Як розібратися в собі і в своїх бажаннях?
Щоб розібратися, нам знадобиться список. Список своїх бажань. У ньому потрібно написати все те, що вам прийде в голову. Радимо зробити це прямо зараз. Згорніть вікно браузера і створіть у ворді документ під назвою «Я хочу». Пишіть туди все. Наприклад, те, про що ви мріяли в дитинстві, або що ви хочете зараз. Може кудись з'їздити або чимось зайнятися, але на це немає часу або можливості. Хотіли б ви малювати, шити одяг або взяти уроки вокал, або вивчити мови Чим більше буде список, тим краще. За один раз його скласти не вийде. Розтягніть заповнення на кілька днів, доповнюйте цей список як скарбничку. Тільки вибирайте бажання реальні, продумані, а не щось фантастичне.
Придумуючи чергове бажання, завжди прислухайтеся до себе. Не пишіть те, що хочуть від вас, а пишіть саме те, що хочете ви самі. Уявіть, що ваше бажання збулося. Які емоції ви відчуєте при цьому? Ви раді і радієте? Або всередині відчувається невеликий дискомфорт? Наприклад, ви вирішили зробити кар'єру і заробляти багато грошей. Ви готові віддати свій час на наполегливу роботу, яку могли б витратити на рідних і близьких, відпочинок чи хобі? Цілий день знаходитися на роботі, з рідкісними вихідними? А без відпустки? Ви готові піти на такі жертви заради своєї мрії? Якщо сумніваєтеся, значить це не те, що вам потрібно.
Головне навчитися правильно і чітко висловлювати свої бажання. Наприклад, «навчитися», «вивчити» і «знати», «вміти» - зовсім різні речі. Можна хотіти знати іноземну мову і не відчувати бажання вивчити його. Адже для цього потрібно докласти не малі зусилля, а без «вчити» - «знати» тут ніяк не вийде. Тому правильно складайте бажання.
Тепер створіть інший аркуш і уявіть, що вам дісталося неймовірне спадок від далекого раптово з'явився родича-мільйонера з трьома мільйонами доларів. Тепер складайте новий список бажань, розділяючи її на 3 колонки:
1 - Чим ви будете займатися тепер при своєму багатстві.
2 - Від чого б ви відмовилися, чим займалися раніше.
3 - Від чого ви не відмовитеся ні за що, навіть маючи при собі велику суму грошей.
Приділіть особливу увагу тому, що ви вказали в другому пункті. Наприклад, якщо ви згадали, що перше, що ви зробите це звільнитеся з роботи або кинете чоловіка/дружину тому, що раніше (до того, як ви стали мільйонером) ви були ЗМУШЕНІ працювати на цьому місці/жити з цією людиною в силу обставин і т.п.
Якщо ви жадаєте кардинальних змін у житті, це означає, що зараз ви не на своєму місці /не з тією людиною, який вам потрібен. Це не означає, що вам відразу потрібно рвати все і відразу, але потрібно звернути увагу на цю ситуацію. Потім поступово пробувати робити якісь кроки. Може бути, вам потрібно просто змінити місце роботи? Або спробувати зайнятися тим же, тільки в іншому місті? Немає перспективи? Міняйте сферу діяльності. Те ж саме з відносинами. Ваше невдоволення свідчить про проблеми або кризу у відносинах. Прийміть які-небудь заходи для налагодження відносин. Якщо ви вважаєте, що в цьому немає сенсу, значить потрібно приймати кардинальні заходи. І так далі по всіх пунктикам.
Тепер порівняйте списки. Ваші бажання нинішньої життя і бажання в разі з'явилися можливості відрізняються? Знайдіть пункти, які повторилися в обох списках (і які увійшли в третій пункт другого списку)? Тепер з усіх списків виберіть десять найголовніших і важливих для вас бажань. Зробити це буде складно, але постарайтеся вибрати більш потрібні, цікаві та значущі цілі .
Тепер ще більш складне завдання. З десяти вибрати лише три самих-самих. Такий метод дозволяє обчислювати справжні бажання, розібратися в собі, правдиво відповісти на запитання - «що я хочу?».
Тепер, коли ви розібралися з цілями і бажаннями, можете приступати до дії! Придумайте план, прорахуйте всі кроки і йдіть на зустріч мрії, успіху і щастя!