Проблем у кожного з нас безліч: неприємності на роботі, нерозуміння з боку начальства, сварка з чоловіком, у дітей у школі погані оцінки, діти вас не хочуть слухатися І багато з нас «заїдають» стрес.
Зазвичай у цей момент вам відразу захотілося чого-небудь солоденького. Наприклад, солодкого чаю з булочкою. Потім ви з задоволенням закусили цукеркою, і начебто від душі відлягло. Або ви посварилися з чоловіком і вирішили «тішитися» цілою плиткою молочного шоколаду. А через півгодини захотілося повторити Це звичайна реакція організму на емоційні і фізичні стреси.
Зовсім уникнути стресів у повсякденному житті нам навряд чи вдасться. Але з допомогою певного режиму харчування пом'якшити його важкі наслідки під силу кожному.
Лише небагато жінок можуть похвалитися тим, що в моменти хвилювань, переживань їм зовсім не хочеться їсти - апетит пропадає. Більшість з нас, нервуючи, навпаки, починають відчувати звірячий голод.
Чому так відбувається Негативні емоції змушують наш організм «здригнутися»: наднирники починають виділяти гормони стресу - кортизол і адреналін. Кортизол, в свою чергу, активізує діяльність клітин, відповідальних за накопичення жиру. На викид адреналіну збільшується кількість інсуліну, який відразу ж знижує рівень цукру в крові. Звідси і сильне бажання часто є щось солодке - печиво, цукерки, булочку. Якщо говорити простими словами - ми заповнюємо втрачений в результаті стресу цукор.
Однак стрес змінює гормональний фон, а це позначається на обміні речовин. З часом погрішності в харчуванні все більше позначаються на фігурі.
Що допоможе від сресса? Які продукти харчування можна вживати? Відмінне «протиотруту» від стресу - вітамін Ст. Він міститься в молочних продуктах, яйцях, овочах темно - зеленого кольору, горіхах (особливо кешью), дріжджах і бананах. Перш ніж остаточно зненавидіти весь світ, спробуйте збільшити кількість цих продуктів у своєму раціоні. Ранок варто почати з тарілки вівсяної каші, мюслі, рисових або кукурудзяних пластівців з молоком. А ось від жирної їжі в цей період постарайтеся відмовитися.
Ні в якому разі не обмежуйте себе в білковій їжі. Курячі стегенця, пишний омлет, яєчня з кількома скибочками шинки або сиру зроблять ваш погляд на неприємності більш філософським.
Якщо ви зголодніли під час перерви між обідом і вечерею, не поспішайте заглушати його крекерами, шоколадками або чіпсами. Радості вам це не додасть, зате з'явиться пара зайвих кілограмів - ще один привід для стресу. Краще з'їжте який-небудь фрукт, овоч лист салату або просто випийте склянку соку.
Що стосується вечері, то кращий вибір - їжа з високим вмістом крохмалю (макаронні вироби з твердих сортів пшениці, картоплю, хліб або рис).
Не намагайтеся зняти стрес за допомогою легкого алкогольного напою; про каву теж краще забути. Якщо вам належить напружений день, візьміть з собою пляшку мінералки і час від часу робіть ковток води. Швидко заспокоїтися, взяти себе в руки допоможуть тертий корінь імбиру, доданий в чай, і скибочки лимона.
Зверніть увагу на спеції - у них є одна чудова, але маловивчене властивість: абсолютно магічним чином піднімати настрій. Додавши невелику кількість чилі в курячий суп або кумін в баранину, ви відчуєте небувалий прилив сил. Або спробуйте, уподібнившись жителям Індії, прополоскати рот водою з завареними в ній прянощами.
Що їсти, щоб настрій був хорошим • Комплекс вуглеводів, що міститься в рисі, сприяє виробленню серотоніну, а значить, незамінний для підтримки гарного настрою. До того ж у рисі є протеїни і вітаміни групи В. Ще одне джерело серотоніну - томати.