Як побороти в собі почуття заздрості?

Якщо ви заздрите свої колегам, друзям. Почуття заздрощів просто зжирає вашу душу, ви погано себе почуваєте від цього. Це вам заважає спілкуватися зі своїми колегами і навіть просто жити. Що ж робити в цій ситуації. Як впоратися з почуттям постійної заздрість до чужих успіхів і досягненням?
Немає такого робочого колективу, в якому не було б заздрості. Заздрять всі і скрізь. Не важливо, по-великому чи так, по дріб'язку. Важливо інше: це почуття заважає нам працювати, а часом навіть жити. Але все можна змінити.
Графік роботи, зарплата і премії, послаблення начальства, флірт, професіоналізм, вдала угода, та навіть народжена дитина або нова капелюшок - все це вагомі приводи заздрити колегам. Іноді заздрість породжує здорову конкуренцію і працює на благо фірми. Але частіше, навпаки, лягає важким тягарем на ваші плечі.

Який механізм заздрості?


Механізм заздрості психологами давно вивчений і зі всіх сторін, бо це почуття - ровесник людства. І в основі його лежить сама звичайна невпевненість у собі. Ми тихо заздримо колезі замість того, щоб спробувати зробити те ж саме або спробувати зайняти її місце в рівній конкурентній боротьбі. Нам здається несправедливим, що комусь дали премію більше, адже це ви залишалися в офісі до ночі. Чому не я?! Це питання не дає вам спокою.
Можна сто тисяч разів наказати собі не заздрити і навіть пройти курс психотерапії. Але заздрість все одно буде вас гризти. А може, це не заздрість, а вроджене почуття справедливості? Тоді позбутися від нього в принципі неможливо. Навколишній світ ніколи не буде правильним і справедливим. Ви можете образитися і звільнитися, але знайте, що ніколи не знайдете роботи, де абсолютно всі без винятку начальники не підвищують «своїх», колеги будують кар'єру за рахунок професіоналізму, а не підлабузництва, а зарплату платять еквівалентно вкладеній праці. Рано чи пізно ви зіткнетеся з несправедливістю і відчуєте мимовільну заздрість. Ситуацію вам не змінити, але можна спробувати поглянути на неї по-іншому.

Як побороти почуття заздрості?


Забороніть собі порівнювати вас з іншими
У вас є своє коло обов'язків і своя частка відповідальності - ось і зосередьтеся на них. Подумки намалюйте коло і поставте себе в центр і визначте: це я повинен робити, а ось це мене вже не стосується. Подбайте про те, щоб ніхто не міг пред'явити претензій до вашої роботи, і тоді ви виростете у власних очах і самі станете об'єктом заздрості. Забороніть собі порівнювати і постійно одергивайте себе, коли за звичкою почнете це робити. Спочатку буде важко, але місяць роботи - і новий погляд на старі проблеми стане установкою, яка заощадить вам величезну кількість нервових клітин.
Займіться самовдосконаленням.
Заздрить той, у кого багато вільного часу. Знайдіть собі будь-яке корисне заняття, наприклад, отримати додаткову освіту (не обов'язково вища). Можна зайняти не тільки розум, а й тіло. Придбайте абонемент у фітнес-клуб або запишіться на йогу, танець живота (є групи для будь-якого віку) - відразу відчуєте, як вас покидають погані думки разом з негативними емоціями, а життя стає трішки яскравіше.
Відкрито заявіть про свої почуття.
Сміливий хід, однак він може бути найефективнішим. Підійти до колеги або начальника і відкрито зізнатися, що ви йому заздрите, може не кожен. А тільки сильна і впевнена в собі жінка. Звичайно, потрібно вибрати правильний момент, наприклад, після робочого дня або на корпоративній вечірці, коли ви опинитеся один на один. Будьте щирі, і ви відчуєте полегшення. Не бійтеся здатися дивною. По-перше, таке визнання лестить. По-друге, ви почуєте у відповідь чи пораду, який може допомогти вам в кар'єрі, або відверте зізнання, після якого від вашої заздрості не залишиться і сліду
Автор: Марина Соболєва