Як навчитися жити без сварок і конфліктів? Як вирішувати сімейні конфлікти? Про це ми вам і розповімо
У подружжя можуть бути абсолютно різні погляди на те, як чоловік повинен ставитися до дружини, як витрачати сімейний бюджет, виховувати дітей, проводити вільний час. Коли стикаються інтереси двох людей, суперечок не минути. Головне, сперечатися з розумом, не доводячи ситуацію до сварки!
Основне правило: сперечатися можна і іноді навіть потрібно, але робити це треба так, щоб потім не було соромно.
Шукаємо причину сварок
Насамперед спробуйте спокійно розібратися в причинах спорів. Досить часто їх джерелом є наша прихована незадоволеність. Здається, що вас у чоловіка дратує пасивність, неохайність або недостатня компетентність в суто чоловічих справах, а насправді під всім сховалася сексуальна підоснова або ревнощі.
А може бути, причиною є матеріальні труднощі? Те ж саме справедливо і по відношенню до чоловіка. Часті сварки можуть бути наслідком його хронічної втоми, захоплення спиртними напоями, сексуального одноманітності або незадоволеності своєю роботою.
Конфлікт іноді виникає навіть з - за того, що у нього просто інше мислення, інші мрії та цілі та йому як чоловікові просто важливо відчувати себе правим (навіть всупереч здоровому глузду!).
Як правильно сперечатися, щоб не образити? Спір за правилами
Щоб не вразити самолюбство, тим більше не образити «противника», важливо вчасно виявляти дипломатичність.
• Правильні слова . Не покидайте полі бою, демонстративно грюкнувши дверима, і не повертайтеся спиною до співрозмовника, не розмахуйте руками: ці дії тільки розлютять його, і сварка прийме затяжний характер. Тверезо діють наступні фрази: «Давай заспокоїмося», «Хочеш, поговоримо про це окремо», «Не поспішай, я уважно слухаю».
• Заборонений прийом. Ніщо так не ранить чоловіка, як міцні оцінні вирази щодо його розуму, батьків і особливо його сексуальних можливостей. Тому спробуйте ввести в розряд заборонених вирази типу: «Скільки можна тобі говорити? В інших нормальні мужики, а мені попався. Такий же , як твій тато (матуся). Ти став таким грубим, дурним, нудним Ти навіть в ліжку-то особливо нічого не можеш» Не дорікайте, не звинувачуйте і не принижуйте чоловіка, утримайтеся від категоричних заяв і ні в якому разі не розмовляйте «тоном вчительки» - повчально - отчитывающим.
• Слідкуйте за голосом . Існують чисто фізіологічні причини, по яких чоловіки не виносять різкого голосу на високих частотах. Коли жінка спілкується за допомогою визгливых ноток, представники сильної статі або дратуються, або відключаються в очікуванні закінчення концерту». З'ясовуючи стосунки, постарайтеся говорити спокійним, упевненим голосом, не підвищуючи його.
Як правильно помиритися з коханим? Давай помиримося
Відверто поговоріть з чоловіком про те, що є перешкодою нормальним відносинам. І, найголовніше, не будьте ж завзятими в доказі один одному своєї правоти (що називається - «не упирайтеся рогом в стіну»). Зробіть перший крок назустріч. Покажіть йому, як засмучують вас ці сварки. Жінка гнучкіше чоловіки. Часом набагато вигідніше піти на поступки, щоб виграти в головному.
Вас здивує, як по-різному ви розумієте причину вашої сварки, наскільки невірно ви і ваш чоловік зрозуміли ті чи інші слова.
На жаль, більшість пар після сварки переходять в стан «холодної війни», замикаються в собі, втрачають контакт один з одним. Але, погодьтеся, якщо людина мовчить, нелегко розібратися, переживає він
Щоб сварка була конструктивною, обов'язково скажіть чоловікові про почуття, які ви відчуваєте з приводу вашої сварки, згадавши, що ви дуже засмучені і вам би не хотілося, щоб подібна ситуація колись повторилася. Попросіть свою другу половинку допомогти розібратися у ваших почуттях. Помилка думати, що він все зрозуміє без слів.
Якщо чоловік не в настрої говорити з вами в даний момент, не наполягайте. Нехай охолоне. Але ні в якому разі не починайте грати в мовчанку! Живіть звичним життям, розповідайте про те, що сталося з вами за день, доручайте чоловікові зробити покупки, забрати дитину з садка або перевірити уроки і т. п. Через кілька днів запропонуйте чоловікові зустріти вас у метро та допомогти принести важкі сумки або висловіть будь-які інші нешкідливі прохання. На перших порах не варто повертатися до теми сварки або обговорювати будь-які інші проблеми. Говоріть з чоловіком про щось нейтральне, закріплюючи позитивні емоції знаками уваги (доторкніться до його руки, погладьте по волоссю тощо).
Якщо чоловік сам почне розмову, підтримайте його. Доброзичливе обговорення сварок - відмінний привід дізнатися про близьку людину щось нове, краще зрозуміти його.
Уважно стежте за своїм лексиконом. Виключіть з нього слова «ти зобов'язаний», «так треба», «я точно знаю», «завжди» і «ніколи». Це удар по самим хворим точкам чоловіки. Чоловік багато готовий зробити для коханої дружини, але він ненавидить обов'язки!
І не бійтеся сварок, вони бувають у всіх. Головне - який урок ви з них витягаєте
Коли пробачити неможливо
Звичайно, коханому чоловікові можна пробачити багато чого, і тут у кожної жінки своя «планка», але все ж іноді варто уважніше придивитися до чоловіка, щоб не пропустити червоні прапорці небезпеки. Є речі, на які не можна закривати очі.
Не варто прощати чоловікові жорстоке поводження з тваринами, літніми людьми та дітьми; демонстративні зради, рукоприкладство, нецензурну лайку в свою адресу. Не потрібно миритися з алкоголізмом і пристрастю до азартних ігор.