Одним з найсерйозніших випробувань для будь-якої жінки є небажання її обранця мати дітей. Адже представниці прекрасної статі за своєю природою є більш чадолюбивыми і більшість з них не уявляють собі життя без дітей. А тут раптом виявляється, що чоловік не хоче дитину і сімейний союз, який раніше здавався міцним і непорушним, дає тріщину.
Материнський інстинкт - привілей матері Згідно зі статистичними даними, материнський інстинкт відсутній лише у 6 - 7% жінок. Всі інші представниці прекрасної статі рано чи пізно починають мріяти про дітей. А ось у чоловіків все йде абсолютно по-іншому - більше половини з них бояться майбутнього батьківства.
Правда, природа милостива і в більшості випадків чоловік, який категорично не хотів переходити в статус «папи», поступово знайомлячись зі своєю дитиною, починає відчувати справжнє щастя. Щоправда, не обов'язково, що йому сподобається новонароджене немовля, який поки ще нічого не може і не вміє, але в міру дорослішання дитини батько буде любити його все більше і більше. Однак, на жаль, буває і так, що якщо чоловік не хоче дитини, сім'я приречена на розпад, такому чоловікові простіше відмовитися від своєї супутниці життя, ніж переглянути власні переконання.
Хто в цьому винен? Бувають випадки, коли сама жінка винна у виникненні даної проблеми. Адже деякі представниці слабкої статі настільки впевнені, що почуття чоловіка у всьому збігаються з їхніми власними, що мало не приписують чоловікові наявність материнського інстинкту.
Жінка такого складу характеру може вирішити піднести коханому сюрприз, абсолютно не думаючи про те, що чоловіку потрібно налаштуватися на майбутнє батьківство (не кажучи вже, що ні одному представнику сильної статі не сподобається, якщо обраниця діяла у нього за спиною, не спитавши ради). От і виникає у дами питання, чому чоловік не хоче дітей, і як вчинити, якщо вона вже носить під серцем майбутнього спадкоємця?
Як діяти жінці? Зіткнувшись з проблемою небажання чоловіка мати дітей, більшість жінок, як показує практика, зневіряються або впадають у паніку. Їх мучить питання, що робити, як переконати чоловіка і довести йому, що цілком очевидно? І на даному етапі дуже важливо постаратися стримати свої емоції й обміркувати сформовану ситуацію раціонально. Пам'ятайте, що вмовити на народження дитини можна практично кожного чоловіка (виключення зустрічаються вкрай рідко, та й то причиною «упертости» чоловіка найчастіше є той факт, що він не дуже сильно любить свою дружину) - головне, підійти до вирішення цього питання правильно.
Практика показує, що перший етап нелегкого процесу підготовки чоловіки до швидкого батьківства лежить саме на плечах його дружини. І буває, що жінка справді може знайти такі аргументи, які змусять її обранця змінити рішення. Однак психологам відомі й інші випадки - коли перший етап підготовки до батьківства не дає результатів, і чоловікові стає необхідною допомога кваліфікованих спеціалістів.
Спочатку кошеня, потім дитина Деякі психологи рекомендують привчати свого чоловіка до відповідальності поступово. Наприклад, заведіть у себе вдома кошеня чи цуценя, за яким ви станете спільно доглядати. Одночасно намагайтеся більше спілкуватися з тими своїми знайомими і друзями, у яких вже є діти.
Нехай ваш чоловік зрозуміє, що дитина - це зовсім не так страшно, як може здатися, нехай трохи часу проведе з чужим малюком, хай йому стане більш цікавою і зрозумілою ця сторона людського життя. А після цього постарайтеся переконати свого обранця, що ви вже готові стати мамою, і якщо навіть він зіткнеться з тими чи іншими труднощами в процесі догляду за дитиною, ви завжди зможете йому допомогти і підтримати.