Коли-то був час, коли ми не знали, що таке напівфабрикати. На сьогоднішній день вони щільно зайняли своє місце в житті тих, у кого немає часу для довгої та кропіткої метушні на кухні. Напівфабрикатів величезна безліч. Заморожене м'ясо, фарш, овочі, фрукти. Також поширеними є рибні заморожені напівфабрикати. Ними називають рибу, випатрану і звільнену від неїстівних частин, готову до заморожування.
Напівфабрикати бувають різних видів: тушки, рибне філе, рибні супові набори, рибний фарш.
На даний момент у світі існує безліч сучасних технологій заморозки, які дозволяють не втрачати корисних властивостей, що містяться в продуктах. Не можна судити про якість заморожених продуктів лише по одному зразку. Адже їх якість з кожним днем удосконалюється. Справа лише в сумлінному відношенні виробників до своєї продукції. Адже простіше і дешевше замінити хороше сировину на дешеве і продавати його за тією ж ціною. Ще гірше може бути від того, що продукти начиняють різними консервантами і хімічними добавками. Цей факт може вплинути на здоров'я споживачів. Тому вибираючи товар, уважно вивчайте його складу.
Виготовлення Всім, хто купує заморожені продукти, цікаво, яким чином їх виготовляють. Нічого складного тут немає. Виробляють їх, так само як і їжу, яка придатна до вживання відразу. Але для того щоб вони зберігалися довше, проводиться заморожування рибних продуктів.
Заморожування буває двох видів - «шоковий» і традиційне. «Шоковий» вважається кращим. Так як традиційне проходить у три етапи - на першому етапі продукт охолоджують до -5 градусів, після чого рідину, яка міститься в продукті набуває заморожений вид. І вже на третьому продукт заморожується при температурі до -18 градусів.
«Шокове» заморожування відбувається швидше і клітини, що містяться в продукті, залишаються неушкодженими, так як і його тканини. Зберігається харчова цінність продукту і його смакові якості. Відбувається заморожування при -35 градусів.
Як вибрати якісний продукт? Вибрати якісні напівфабрикати не так вже й просто. По-перше, варто подивитися на спосіб їх заморожування. По-друге, якщо вони зроблені вручну це буде набагато краще. Ну і дивіться, звичайно ж, зовнішній вигляд, якщо у них була повторна заморозка, такі продукти краще не вибирати. Визначити другу заморозку можна за зовнішнім виглядом продукту - він буде набагато темніше, ніж потрібно насправді.
При виборі напівфабрикатів звертайте увагу на їх колір, консистенцію, запах. Не вибирайте ті продукти, які пресовані, ви не можете напевно дізнатися з якого сорту риби або ще гірше, з яких обрізків вони були зроблені. Уникайте при купівлі філе того, щоб у ньому не було ніяких домішок. Якщо ви купуєте заморожену рибу, дивіться, щоб вона була з лускою, так як вона є ознакою свіжості. Говорити про якість продукту може його ціна і назва фірми, яка його виробляє. Не варто купувати продукти дешевше середньої ціни, так як якість їх може виявитися не найкращим. Така продукція може бути виготовлена в підпільному цеху, ніким не контрольована. Підприємства легальні не можуть дозволити собі продавати продукцію за низькою ціною.
Заморожені рибні вироби в магазині повинні зберігатися при температурі не вище -18 градусів. Термін їх зберігання не повинен бути більше 12 місяців. Тому звертайте увагу на термін виготовлення продукту.
Протипоказання Перед тим як вживати напівфабрикати потрібно думати про те, що не для всіх вони можуть підходити. Ті люди, які страждають шлунково-кишковими захворюваннями, панкреатитом, мають проблеми з печінкою і ті, кому протипоказана жирна їжа - їм не можна вживати такі продукти. Якщо у людини онкологічне захворювання, йому не радять включати їх в свій раціон тому, як у продуктах може міститися соя. Ну і, звичайно ж, дітей не потрібно привчати до такого роду продуктів, для них корисні свіжа їжа з натуральних інгредієнтів.
Головним питанням є те, як готувати заморожені напівфабрикати. Нічим особливо їх приготування не відрізняється від свіжих продуктів. Тільки потрібно готувати трохи довше, так як вони піддаються заморожуванню.