Як зробити натуральні ароматизатори для дому?Приємний аромат, що витає в повітрі, - важлива складова затишної атмосфери у вашому домі. Для боротьби з неприємними запахами і ароматизації повітря можна використовувати масу коштів. Ми пропонуємо зробити ароматизатор повітря для будинку своїми руками.
Найпоширеніший вид засобів для ароматизації повітря в приміщенні - освіжувачі у вигляді аерозолів. Однак їх не можна назвати абсолютно безпечними ні для людини, ні для навколишнього середовища.
Також для ароматизації повітря в приміщенні можна використовувати аромалампи та дифузори з ефірними маслами. Але аромалампа працює від відкритого вогню, отже, вимагає присутності людини. А ароматичні дифузори коштують недешево, крім того, поставити їх можна не скрізь.
Пропонуємо зробити простий, але ефективний домашній ароматизатор повітря. Він недорогий, екологічний, а головне - більшість його компонентів напевно є у вас вдома.
Для створення ароматизатора вам знадобиться невеличка баночка зі скла чи кераміки (кришка не обов'язкова). Її потрібно ретельно вимити і висушити. Потім висипте в чисту суху банку півсклянки звичайної харчової соди (можна більше або менше, залежно від обсягу банки; вона повинна бути заповнена приблизно на чверть) і капніть 8-12 крапель ефірної олії або суміші ефірних масел.
Вибирати аромат ефірного масла потрібно дуже ретельно. Різні ефірні масла справляють різний ефект на наш організм, приміром, деякі розслаблюють і дарують спокій, а деякі, навпаки, збуджують і заряджають енергією.
Також варто пам'ятати про сполучуваність ефірних олій: є ефірні олії, аромати яких гармонійно доповнюють один одного, але є і «конфліктні» поєднання, які можуть значно погіршити ваше самопочуття.
Отже, тепер банку потрібно закрити. Простіше всього для цього використовувати аркуш паперу (бажано пергаментним), тонку тканину з натуральних волокон або фольгу. Покладіть папір або тканину на банку, гарненько розгладьте і натягніть, а потім притисніть по діаметру отвору банки, обмотайте тонкою мотузкою і зав'яжіть.
Злегка струсніть банку, щоб переконатися, що імпровізована кришка добре тримається, а також злегка перемішати соду з ефірним маслом. Після цього візьміть товсту голку або тонке шило і виконайте в кришці багато невеликих отворів. В принципі, можна використати і звичайну кришку, просто в ній важче буде проробити отвори.
Ваш ароматизатор готовий. Але щоб він був не тільки функціональним, але і красивим, баночку бажано прикрасити. Для цього можна використовувати будь-яку техніку, яка вам подобається: аплікацію, декупаж, розпис... Природно, декорувати баночку потрібно до того, як ви будете засипати в неї соду.
Є й інші варіанти натуральних освіжувачів повітря для будинку. Приміром, помандер - традиційна різдвяна прикраса, яке наповнить ваш будинок приємним ароматом. Для виготовлення помандера в цитрусовий фрукт (зазвичай апельсин) встромляють бутони гвоздики.
Саші - це мішечки або подушечки, наповнені сумішшю подрібнених запашних рослин. Аромат саші зазвичай не надто інтенсивний, тому найчастіше їх використовують для ароматизації білизни або відлякування молі. Такий мішечок легко зшити своїми руками і наповнити вашими улюбленими пряними травами - лавандою, розмарином, базиліком і т. п.
Також популярні желатинові освіжувачі. Щоб зробити такий ароматизатор, розчиніть в склянці води дві столові ложки желатину і обережно нагрійте на водяній бані, не доводячи до кипіння. Коли суміш стане однорідною, додайте туди ваше улюблене ефірне масло. Для краси можна додати харчовий барвник. Перелийте суміш у гарну скляну вазочку і дочекайтеся застигання - ароматизатор готовий!
Якщо хочете зробити ароматизатор у вигляді спрею, це теж можливо. Візьміть гілочку будь-якого пахучої рослини, багатої ефірними оліями (ялівцю, ялиці, базиліка, їли, розмарину і т. п.), покладіть в пляшку з пульверизатором і залийте водою. Якщо пляшка витримує високі температури, бажано використовувати гарячу або теплу воду. Через деякий час рослина віддасть воді свій аромат.
Для ароматизації повітря просто час від часу розпилюйте воду з пульверизатора. У такого освіжувача потрійна користь: він не тільки ароматизує повітря, але і зволожує його, а також бореться з мікробами за рахунок вмісту в ароматних рослин фітонцидів - особливих біологічно активних речовин.