Як вибрати холодильник?Холодильник давно і міцно увійшов у наше життя, ставши невід'ємним атрибутом будь-якої кухні. Ще б! Адже в умовах низьких температур бактерії, незмінно перебувають в будь-яких продуктах, уповільнюють свою активність, дозволяючи зберігати їжу набагато довше. Але, на жаль, навіть сама якісна побутова техніка не вічна, так і технічний прогрес не стоїть на місці. Тому рано чи пізно кожен з нас стикається з необхідністю купівлі нового холодильника. І тут у недосвідченого покупця буквально розбігаються очі: на що звернути увагу в першу чергу? На функціональність? На марку фірми-виробника? А може всі вони, холодильники однакові, різниця тільки в ціні? Давайте поговоримо про основні критерії вибору агрегату, завідувача холодом, а вже в дрібницях нехай кожен дотримується власних смаків та уподобань.
ОБСЯГ І ГАБАРИТИ.
Насамперед необхідно визначитися з місцем розташування майбутнього холодильника, а також про спосіб доставки агрегату на це саме місце. Настійно рекомендуємо заздалегідь зробити замір дверних прорізів, щоб згодом уникнути неприємних ситуацій. Наступний важливий крок - вирішити, який обсяг Вам потрібен. Багатодверный у вигляді шафи, окремостоячий двокамерний, вбудований або маленький і компактний - сучасний асортимент холодильників задовольнить будь-який Ваш каприз.
ТИПИ ХОЛОДИЛЬНИКІВ.
Розглянемо докладніше три основних типи холодильників.
1) Однокамерні - ті, що мають одну дверцята. Від 50 до 160 см у висоту, ширина і глибина зазвичай стандартні 60 на 60. Морозильна камера розташована всередині, але може і зовсім бути відсутнім. Однокамерний холодильник - найбільш скромний варіант, він володіє низькою ціною, але натомість втрачає ряд корисних функцій. Такий холодильник краще всього підійде для тих, хто живе один.
Ціновий діапазон: від 1200 гривень.
2) Двокамерні - найбільш популярний варіант. Такі холодильники мають роздільні морозильну камеру і холодильне відділення. Це незаперечна перевага дозволяє економити на електроенергії, тому як при відкритті однієї камери не порушується температурний режим другий. Двокамерні холодильники мають самі різні розміри, і навіть можуть бути дводверними. Розкид цін на асортимент двокамерних холодильників досить значний, тому вибір варто робити виходячи з потрібних функцій (їх ми розглянемо нижче).
Ціновий діапазон: від 3 тис. гривень.
3) Вбудовувані - приховані за декоративними меблевими панелями. Подібний варіант не тільки залишить велике поле для дизайнерської фантазії, але і допоможе заощадити кухонний простір. При установці вбудованого холодильника не забудьте налагодити вільне надходження повітря до гріються деталей.
Ціновий діапазон: від 10 тис. гривень.
ФУНКЦІЇ.
З новими поколіннями холодильників приходять і нові функції. Розглянемо найбільш важливі з них.
1) Розмороження. Згадайте, скільки мороки було з нею? Сьогодні ручне розморожування у минулому. На зміну їй прийшла функція "No Frost". Відтепер вентилятор холодильника примусово охолоджується, продукти всередині обдуваються холодним сухим повітрям і не покриваються інеєм. Також поширена функція "Frost Free", що використовує крапельний тип розморожування. Як і "No Frost", "Frost Free" працює повністю в автоматичному режимі.
2) Енергоспоживання. За класом енергоспоживання холодильники поділяються на "А", "B" і "C". Холодильники класу "А" мають більш високу вартість, але витрачають на 30% електроенергії менше, ніж клас "B". Заощадити і придбати більш дешевий холодильник, або переплатити і компенсувати витрати за рахунок оплати за електрику - вирішувати Вам.
3) Експрес-заморожування. Функція носить назву "Fast Freeze", і дозволяє за пару годин охолодити продукти до -20 градусів. Настільки низькі температури вкрай важливі, коли мова заходить про заморожування ягід, овочів і фруктів. Так звана "шокова заморозка" дозволить зберегти природні якості продуктів без втрати важливих вітамінів і амінокислот.
4) Свіжість овочів і фруктів. Всі чудово знають, що при тривалому зберіганні овочі і фрукти втрачають вологу і в'януть. На допомогу нам приходить функція "BioFresh". Вона дозволяє регулювати рівень вологості і температуру всередині спеціального відділення всередині холодильника. Також "BioFresh" ідеально підходить для зберігання м'яса, море і молочних продуктів.
ОДНОКОМПРЕСОРНИЙ АБО ДВОХКОМПРЕСОРНІ?
Якщо говорити простими словами, то компресор - це саме той пристрій, що і охолоджує Ваш холодильник. У стандартній комплектації входять один або два компресора. Буває і три, але такі холодильники не часто зустрінеш навіть в магазині, не кажучи про домашній кухні. Розглянемо докладніше плюси і мінуси.
1) Однокомпресорні. Головна перевага таких холодильників в дешевизні, вони стоять десь на 20-30% дешевше. На цьому плюси однокомпресорних холодильників довгий час закінчувалися, але зовсім недавно на ринку з'явилися нові моделі з електромагнітним клапаном. Вони додали недоступну раніше можливість відключити (у разі непотрібності) холодильну камеру, в той час як морозильна камера продовжить роботу.
2) Двокомпресорні. Такі холодильники дорожче однокомпресорних, але в теж час значно економнішим у споживанні електроенергії. Кожен компресор відповідальний за свою камеру холодильну або морозильну. Наприклад, якщо ви часто використовуєте морозильну камеру, температура в ній завжди стабільна, і другого компресора не потрібно постійно витрачати електроенергію на її охолодження (у однокомпрессорного така можливість відсутня). Ще одна перевага двох компресорів - функція суперзаморожування, про яку ми вже розповіли вище. Ну і останній момент, який може стати вирішальним у Вашому виборі - двохкомпресорні холодильники працюють тихіше своїх однокомпресорних братів. Погодьтеся, трохи тиші ніколи не буває зайвим.
ЕЛЕМЕНТИ КОНСТРУКЦІЇ ХОЛОДИЛЬНИКІВ
Поговоримо про елементи конструкції холодильників, адже саме вони дозволяють створити певний комфорт у Вашій кухні.
Почнемо з конструкції полиць. Прозорі виглядають більш добротно, легко миються і захищають нижчестоящі продукти від випадково пролитої рідини. Але є і очевидний мінус - прозорі полиці затрудняють циркуляцію повітря. Гратчасті ж навпаки, полегшують охолодження продуктів. Окремо варто відзначити полицю для горизонтального зберігання пляшок - вона не тільки допоможе заощадити корисну площу в холодильнику, але і краще збереже якість вина. Висувні ящики і корзини спростять доступ до продуктів, а прозорі судини додадуть більш естетичний вигляд.
Одне з цікавих нововведень - знімні теплоізолюючі перегородки. Припустимо, Ви не використовуєте одну з секцій морозильної камери. Закривши цю секцію перегородкою, ви зможете заощадити до 50 % на споживанні електроенергії.
І на закінчення хочеться сказати, що тема вибору зберігача домашніх продуктів настільки ємка і обширна, що вкластися в обсяг однієї статті - справа безнадійна. Про функції, новинки і милих маленьких «фенечки», якими виробники присмачують свої холодильні новинки, можна говорити нескінченно. Тому радимо спершу визначитися з основними параметрами майбутньої покупки, а вже потім вдаватися у дрібниці. Пам'ятайте, не варто купуватися на яскраву обгортку, не дізнавшись, що всередині. Вдалої покупки!