Як вибрати смартфонПопулярність "просунутих телефонів" у всьому світі набирає обертів. Міні-комп'ютери працюють під управлінням повноцінної операційної системи швидко увірвалися в наше життя і останнім часом йде тенденція на збільшення частки ринку смартфонів в Росії в порівнянні із звичайними телефонами. Про те, який вибрати смартфон ми розповімо вам у цьому матеріалі.
Перш за все давайте розглянемо, чим же відрізняються смартфон від звичайного телефону:
можливість виходити в інтернет за допомогою модуля Wi-Fi або 3G
працювати з електронною поштою
спілкуватися в соц мережах і відкривати сайти в браузері
працювати з офісними документами і додатками
завантажувати відео і фото, викладати їх на популярні відеохостинги, наприклад Youtube
відтворювати всі відомі музичні формати файлів
Що вибрати, смартфон або комунікатор?
Визначення цих пристроїв практично однакові, різниця між цими двома пристроями практично відсутня. Прийнято вважати, що смартфон-це мобільний телефон з безліччю додаткових функцій КПК, а комунікатор це, як раз, міні-комп'ютер з вбудованим GSM-модулем. Все таки смартфон по своїй начинці і функціоналу стоїть ближче до телефону, ніж комунікатор, призначений для комунікації, тобто зв'язку, спілкування між людьми. комунікатори більш складні і наділені сенсорними екранами, повноцінними QWERTY - клавіатурами.
Давайте ж спробуємо розібратися в основних моментах на яких вам потрібно зосередити свою увагу і відповімо на питання: як вибрати смартфон?
Як вибрати смартфонОпераційна система
Логотипи операційних систем для телефоновПожалуй перше на що варто звернути увагу після зовнішнього вигляду апарату це на його операційну систему. По суті, конкурентна боротьба на ринку операційних систем сьогодні розгортається між двома гігантами: Apple зі своєю iOS і Google зі своїм дітищем під назвою android. Інші конкуренти, як наприклад Microsoft windows Fhone, або набирають обертів, або різко здають позиції, яскравим прикладом тому служить Nokia і ОС Sіmbіan.
Почнемо по порядку.
Android одна з найбільш популярних операційних систем. Сьогодні вона з успіхом продається разом з нетбуками, електронними книгами, смартфонах і звичайно ж планшетах.
Переваги ОС
величезна кількість безкоштовних програми для скачування в он-лайн магазині Googlla Play
інтеграція з усіма популярними сервісами від Google. Більшість сервісів доступні в базовій комплектації пристрою при покупці
можливість установки додатків без участі комп'ютера
вибір пристроїв від різних виробників на Android надзвичайно великий
зручний інтерфейс, різне оформлення, теми, шпалери та інші прикраси задовольнять будь-якого покупця
Недоліки:
Досить високе енергоспоживання
Часті оновлення системи і як наслідок можлива несумісність додатків.
iOS
Переваги:
найбільший онлайн-магазин додатків для мобільних пристроїв AppStore
єдність інтерфейсу всіх пристроїв Apple, не важливо ipad, iPhone або ipod у вас в руках
тривалий час роботи без підзарядки
синхронізація пристроїв, прив'язка пристроїв до одного запису
Недоліки iOS:
обов'язкова наявність програмного забезпечення iTunes. Перенесення файлів даних здійснюється лише з її допомогою.
відсутність підтримки карт пам'яті
Windows Phone 7
Переваги:
синхронізація з сервісами компанії Microsoft, серед яких Outlook, windows Exchange
пакет програм Microsoft Office
висока швидкість роботи
Недоліки:
мала кількість додатків для користувача в магазині Marketplace
перенесення музики, фотографій і файлів можливий лише з встановленою програмою Zune. Відсутність прямого копіювання файлів
відсутність підтримки карт пам'яті
Symbian - від компанії Nokia
Переваги системи:
можливість установки додатків прямо з карт пам'яті
невыскоие тех. вимоги до обладнання
можливість оновлення на нові версії
безкоштовний навігаційний сервіс OVI Maps
Недоліки:
збої в роботі
невелика кількість додатків OVI Store
Blackberry OS
Переваги:
стиснення трафіку при використанні мобільного інтернету
шифрування поштової і інтернет-трафіку
підключення до комп'ютера, як звичайного диска
Недоліки:
обмежений вибір пристроїв
мала кількість додатків в App World
Найголовніше при виборі операційної системи це технічні особливості, особливості її інтерфейсу та зручність в роботі, відправка повідомлень, комфортні дзвінки і коректна робота додатків. При виборі зробіть акцент на зручність інтерфейсу, порадьтеся з консультантом або почитайте відгуки про роботу пристрою.
Платформа
Кожен виробник прагне здивувати покупця функціями свого телефону і додають різні програми ядро операційної системи. Негативним моментом є несумісність програм на пристроях різних виробників.
Форм-фактор
Кажучи простими словами це форма телефону. в даний час існує безліч форм чинників, але популярність набирають сенсорні апарати, що дозволяють спілкуватися з пристроєм за допомогою дотиків.
Сенсорний екран
Екран таких телефонів великий, з нього дуже зручно читати книги, вести переписку і серфіть в інтернеті, дивитися фото і відео. Мінусами у використанні є високе енергоспоживання (батарея може сісти за 4-6 годин активного використання телефону) обмежене використання телефону в холодну пору року (взимку пальці просто мерзнуть і спілкуватися за допомогою листування або натискати клавіші на свіжому повітрі не комфортно)
Слайдер
Досить поширена форм форма серед звичайних телефонів, серед смартфонів і комунікаторів зустрічається набагато рідше, оскільки великі екрани сучасних пристроїв не дозволяють виробникам використовувати цей форм-фактор з ряду конструктивних обмежень.
Розкладушка
Найголовніший плюс цього форм-фактора це захист екрану і додатковий екран з зовнішньої сторони телефону. З іншого боку постійні відкривання і закривання апарату зношують механізм.
Моноблок
Найпоширеніший на даний момент форм-фактор. Надійний і невибагливий. Настійно рекомендуємо клеїти плівочку на екран і набувати чохол, щоб захистити екран від цапапин.
Дозвіл екрану
Ця величина вимірює кількість пікселів на екрані по горизонталі і вертикалі. Чим вище ці величини, тим якісніше і детальніше буде виглядати картинка на екрані. Крім дозволу екрану важливий ще і його розмір. Сьогодні актуальна діагональ 3,2 і вище. Подібна величина екрану допоможе вам з легкістю читати книги, грати і спілкуватися в соціальних мережах. Зворотною стороною величини дисплея є високе енергоспоживання. Чим більше і яскравіше дисплей, тим швидше витрачається акумулятор телефону.
Бездротовий зв'язок
Будь-який сучасний смартфон або комунікатор має інтерфейси бездротового зв'язку Wi-Fi і модуль 3G. Завдяки їм ви зможете спілкуватися в соціальних мережах, відвідувати сайти і користуватися різними інтернет-сервісами. Крім цього бездротовий зв'язок дозволить вам здійснювати відеодзвінки. Існують більш швидкі інтерфейси зв'язку, наприклад 4G, але не всі російські оператори на сьогоднішній день підтримують подібні з'єднання.
Для підключення бездротових навушників або гарнітури використовується модуль Bluetooth 2.0 або 2.1. Крім цього за допомогою цього інтерфейсу ви можете передавати файли з телефону на комп'ютер або між телефонами. Сучасні моделі ноутбуків або комп'ютерів оснащені більш швидкісним bluetooth версії 3.0 відрізняється більш високими швидкостями схожими за величиною зі швидкостями Wi-Fi мереж. Зворотним боком використання бездротового зв'язку, є знову ж енергоспоживання, чим більше бездротових з'єднань ви використовуйте, тим більше сідає батарея телефону.
GPS-навігація
Модуль GPS-навігації пристуствует в більшості сучасних апаратах і допоможе вам визначити своє місце розташування в будь-який момент часу. Для цього необхідно спеціалізоване програмне забезпечення та карти, які ви можете знайти в інтернеті. Крім визначення місця розташування, GPS-модуль допоможе вам прокласти маршрут з одного місця в інше.
Процесор і пам'ять
Чим потужніший процесор і вище го тактова частота, тим швидше буде працювати ваш телефон. При виборі процесора зверніть увагу на кількість ядер і тактову частоту. Варто знову ж обмовиться, оскільки висока продуктивність безсумнівно негативно позначиться на енергоспоживанні апарату.
Чим більше оперативної пам'яті, тим продуктивніше ваш телефон і з більшою швидкістю він буде працювати з додатками.
Власна пам'ять пристрою в сьогоднішніх пристроях можна збільшити за рахунок використання карт пам'яті. Самим популярним форматом карт розширення є SD - формат, він дозволяє смартфону комфортно працювати з 32 Гб внутрішньої пам'яті.
Камера
Дозвіл камери один з найважливіших параметрів пристрою, яким на сьогоднішній день оснащені практично всі "розумні телефони". Чим воно вище, тим чіткіше будуть знімки камери. Отримані з допомогою, наприклад за допомогою 3-х або 5-ти мегапіксельною камери знімки цілком придатні для перегляду на моніторі або телевізорі і для роздрукування на принтері.
Варто застереження, що якою б гарною не була камера телефону, вона все одно не зможе конкурувати з професійними фотокамерами.
Спалах теж важливий аспект при виборі. Розрізняють світлодіодну і ксеноновий спалах. Остання частіше зустрічається у більш просунутих моделях. Світлодіодна спалах, крім своїх безпосередніх функцій може виконувати роль ліхтарика, хоча вона і менш яскрава, ніж ксенонова.
Відеозйомка є додатковим плюсом у великому списку всіляких функцій сучасного смартфона або комунікатора. Сучасні апарати підтримують зйомку у форматі HD і здатні відтворювати записуване відео.
Мультимедіа функції
Всі сучасні апарати з успіхом розуміють формат MP3, мають порівнянне з цифровими плеєрами якість звуку. Роз'єм 3,5 мм дозволяє підключати навушники до телефону.
Радіо теж практично неподільно існує з сучасними "розумними телефонами", в якості антени служить дротова гарнітура навушників.