Як вибрати пилосос?В магазині всі пилососи здаються приблизно однаковими - корпус, шланг, труба і щітка. Але між тим, різниця між ними досить значна.
Перш ніж вибрати пилосос, зверніть увагу, куди він збирає пил. Сьогодні існує три види пилозбірника - мішки, контейнери і водяні фільтри.
1. Мішок - самий звичний і найдешевший тип пилозбірника. Вони бувають як багаторазовими, зробленими з текстилю, так і одноразовими, паперовими. Незважаючи на поширеність, це не найкращий варіант. Тканинні мішки затримують великі частинки пилу, але з легкістю пропускають дрібні. До того ж спустошення пилозбірника - не найприємніше заняття.
2. Контейнер для збору пилу не вимагає заміни. Його потрібно лише ретельно промивати і висушувати після заповнення. Пилососи з контейнером помітно дорожче аналогічних моделей з мішками. Інший їх мінус - високий рівень шуму. При роботі пилососа контейнер перетворюється в резонатор. Тому прибирання за допомогою таких моделей пилососів точно не назвеш тихим.
3. Пилосос з водяним фільтром - справжня машина для створення гарного мікроклімату. Всмоктуване повітря промивається водою, і мокра пил осідає у спеціальному контейнері. До достоїнств таких пилососів можна віднести ефективність, а до недоліків - відносно високу вартість.
Фільтрація: навіщо потрібні додаткові фільтри?
Проходячи через пилосос, повітря виходить назовні і повертається в кімнату. І дуже важливо, щоб він був чистим, так як мікроскопічні частинки бруду, розпорошені в повітрі, набагато небезпечніше пилу, що лежить по кутах. Вдихання забрудненого повітря призводить до подразнення слизових і алергії. Сучасні пилососи повинні затримувати не менше 99% пилу. Добре, якщо обрана модель буде оснащена НЕРА-фільтром. Він уловлює найдрібніші фрагменти пилу, бактерії і алергени. А саму хорошу очистку дають пилососи з водяним фільтром - вони затримують понад 99,99% пилу. І знову ж володіють найвищою ціною.
Потужність: більше - значить краще?
Багато хто при виборі пилососа орієнтуються на потужність. Дійсно, здається, що пилосос потужністю 1800 Вт набагато краще за свого побратима з потужністю 1400 Вт. Але що ж насправді визначає потужність? Почнемо з того, що є споживана потужність (саме вона найчастіше вказується на корпусі) та потужність всмоктування. Споживана потужність визначає габарити, витрата електроенергії і рівень шуму. Чим могутніше пилосос, тим він більше і «голосніше».
А ось на якість прибирання споживана потужність впливає незначно. Набагато важливіше сила всмоктування. Однак і тут є свої тонкощі. Якщо у вас немає дітей і перських котів, а підлога покрита ламінатом, лінолеумом або ковроліном, пилосос з потужністю всмоктування 300 Вт чудово впорається з наведенням порядку. У цьому випадку купівля потужного пилососа буде лише зайвою тратою грошей і енергії в процесі його експлуатації.
Тип збирання: волога або суха?
Вибираючи пилосос для дому, подумайте, який тип збирання вам потрібніше? Функція вологого прибирання значно підвищує вартість приладу, але чи потрібна вона вам? Миючі пилососи набагато більші звичайних, і в маленькій квартирі, де доріг кожен квадратний метр, краще зупинити свій вибір на звичайний пилосос. Не придасться миючий пилосос і тим, у кого підлоги покриті лінолеумом або іншим гладким матеріалом.
По-справжньому миючий пилосос потрібен сім'ям з маленькими дітьми. А також тим, хто любить килими та підлогові покриття з густим ворсом. Жоден звичайний пилосос не зможе очистити килим, особливо світлий, так, як це зробить миючий.