Як вибрати блендерБлендер - це кухонний прилад, який значно полегшує процес приготування їжі. З його допомогою можна здійснювати масу операцій, кількість яких залежить від технічних характеристик пристрою. Сьогодні найбільшою популярністю завдяки простоті використання і функціональності користуються занурювальні блендери. Про те, на які моменти потрібно звернути увагу, вибираючи блендер, піде мова нижче.
Види блендерів
Для початку потрібно визначитися, чи дійсно вам потрібен саме занурювальний блендер, або все ж вам підходить стаціонарний. Для цього необхідно ознайомитися з особливостями обох видів.
Як вибрати стаціонарні моделі
Як вибрати блендер

В Європі такі пристрої називають зовсім не блендерами, а шейкерами, оскільки вони зазвичай використовуються для змішування різних інгредієнтів для приготування, наприклад, коктейлів, соусів, других страв, які складаються з кількох інгредієнтів і потребують змішування.
У нас стаціонарні моделі знайшли своє застосування в посадках льоду, приготуванні коктейлів, збиванні білків. Головним плюсом такого виду блендера порівняно з занурювальним є відсутність необхідності тримати його, ви просто натискаєте кнопку, за допомогою якої запускається виконання операції, а блендер вже виконує свою роботу самостійно. До одного з головних переваг можна також віднести порівняно низьку вартість. Багатьох господинь порадує і така функція, яка присутня в більшості стаціонарних моделей, як самоочищення, завдяки якій необхідність миття пристрою відпадає. Досить залити в чашу теплу воду і включити блендер.
Чаші стаціонарних моделей можуть бути виконані зі скла та пластику. У кожного варіанту є переваги і недоліки. До переваг скла можна віднести невпитываемость запахів і виключення потемніння. Але от якщо таку чашу ви розіб'єте, заміна її може виявитися досить проблематичною. Що стосується чаш з пластику, то розбити їх набагато складніше, та й вартість моделі з такою чашею буде нижчою. До недоліків можна віднести потемніння, неможливість використання гарячих продуктів.
Потужність стаціонарних моделей може бути різною. Варто враховувати той факт, що чим вона вища, тим швидше і ефективніше модель буде справлятися з поставленими завданнями. Мінімальна потужність - триста Ват. Оптимальна - від шестисот.
Як вибрати занурювальні моделі
Як вибрати блендер

Головний елемент заглибного блендера - так звана «нога», яка може бути виконана з металу або пластику. Цю «ногу» потрібно опускати в ту ємність, в якій ви хочете щось змішати або подрібнити. Найчастіше такий вид використовується саме для подрібнення. Ідеально підходить це пристрій для сімей з маленькими дітьми, яким на початковому етапі дається подрібнена і перетерта їжа. З блендером подрібнювати її стане набагато простіше.
Але не тільки для приготування дитячих страв можна використовувати погружную модель. З його допомогою ви можете подрібнити цибулю, моркву і інші овочі, зробити панірувальні сухарі або подрібнити м'ясо для фаршу. Також зручно використовувати для приготування овочевих або фруктових салатів.
Вибираючи блендер, важливо звертати увагу на матеріал, з якого виготовлена «нога». Блендери з пластмасовою «ногою» дешевше, але і міцність їх не так велика, так і для подрібнення гарячих продуктів застосовувати його буде не можна. Блендери з металевої «ногою» більш дорогі, але вартість їх цілком виправдана якістю.
Крім матеріалу «ноги», вибираючи модель необхідно звертати увагу на потужність і кількість швидкостей. Як і у випадку з блендером стаціонарним, чим вище показник потужності, тим швидше блендер буде виконувати свої завдання. А велика кількість швидкостей дозволять вам вибирати оптимальну швидкість для того або іншого продукту.
Якщо ви вирішили, що вам потрібен саме занурювальний блендер, тоді розглянемо його характеристики більш детально.
Потужність заглибного блендера
Більшість сучасних блендерів мають потужність від ста сорока до тисячі двохсот Ват, так що вибрати є з чого.
Чим вище потужність, тим більше операцій ви зможете виконувати, і тим вище їх ефективність. Наприклад, якщо потужність вашої моделі становить менше двохсот п'ятдесяти Ватт, то впоратися з рубав льоду або подрібненням заморожених овочів впоратися буде досить проблематично. Мінімальна потужність для роботи з льодом - чотириста Ват, а краще більше.
Швидкість обробки продуктів також залежить від потужності. Звичайно, якщо ви будете збивати яйця, то відчутної різниці між ефективністю потужного і не дуже потужного блендера не буде. Якщо ж ви будете здійснювати нарізку овочів для салатів або подрібнювати інгредієнти для супу-пюре, то час буде значно відрізнятися.
Тому для звичайних операцій з продуктами можна вибирати блендер потужністю триста-чотириста Ват, а от якщо ви плануєте використовувати його для подрібнення м'яса або колки льоду, тоді краще звертати увагу на моделі з потужністю п'ятсот-вісімсот Ват.
Кількість швидкостей заглибного блендера
Кількість швидкостей в сучасних моделях може варіюватися від одного до двадцяти чотирьох, перемикаються вони плавно або східчасто.
Якщо швидкість змінюється в залежності від сили натискання на кнопки, то таку функцію називають імпульсним режимом.
Якщо ваш блендер має хоч кілька швидкостей, ви зможете вибирати відповідну швидкість для кожного окремо взятого продукту. Так, наприклад, для переробки м'яса у фарш потрібні низькі швидкості, які поступово збільшуються. Щоб збивати яйця в низькому посуді, можна використовувати низькі швидкості, щоб уникнути розбризкування, а у високій - високі.
Плавне перемикання має перевагу над перемиканням ступінчастим, оскільки дає можливість більш точно підібрати необхідну в кожному конкретному випадку швидкість.
Імпульсний режим надає вплив на те, як часто вам доведеться зупиняти блендер для перемикання швидкості. При наявності такої функції при початку роботи задається швидкість висока, а потім регулюється силою натискання.
Занадто велика кількість швидкостей використовується виробниками скоріше як рекламний хід. Насправді для домашнього використання буде достатньо блендера з п'ятьма-вісьмома швидкостями. Менша кількість не дозволить зручно працювати з різними продуктами, більше - тільки буде плутати вас. А от наявність імпульсного режиму, а також плавного перемикання швидкостей припадуть до речі.
Насадки для заглибного блендера
При виборі блендера дуже важливо звертати увагу на насадки. Від їх наявності чи відсутності залежатиме можливість виконання різних операцій.
Основна насадка
Як вибрати блендер

Основною насадкою є «нога», за допомогою якої виконується більшість операцій. На її торці розташований ніж в невеликому поглибленні. Всі без винятку блендери мають таку насадку. З її допомогою ви зможете подрібнити інгредієнти для супу-пюре, підготувати овочі для салатів, приготувати коктейль. Як правило, ніж в такий насадці не змінюється.
Віночок
Як вибрати блендер

Різновидів віночком кілька, як правило, вони бувають спіральними і каплевидными. Віночки в блендері мало чим відрізняються від віночків в міксері. Краплеподібні використовуються для замісу рідкого тіста, спіральні - для замісу густого. Більшість насадок краплеподібних мають досить слабку дріт, тому при її використанні слід бути більш обережним, щоб ненароком не загнути.
Млинок
Як вибрати блендер

Млинок - це чаша невеликого розміру, на дні якої розміщується ніж. Використовується, як правило, для подрібнення дрібних порцій досить твердих продуктів. Добре підходить для подрібнення кави, цукру в пудру, сухарів в панірувальні сухарі.
Чаша-подрібнювач
Як вибрати блендер

Це не зовсім насадка, оскільки являє собою об'ємний стакан з кришкою з одним або декількома змінними ножами для подрібнення, змішування, колки льоду, а також диски для нарізання і тертя. Наявність дисків дозволяє нарізати практично будь-які продукти, дотримуючись однакову товщину - сир, шинку, ковбасу і багато іншого.
Вакуумний насос
Йде в комплекті з вакуумними контейнерами. За допомогою насоса відсмоктується повітря з контейнерів, що дозволяє збільшити термін зберігання продуктів.
При виборі моделі враховуйте, що основна насадка йде в комплекті з усіма моделями, а ось наявність інших опціонально. Чим більше їх кількість, тим вище вартість моделі. Якщо ви вважаєте, що якісь з перерахованих вище насадок вам абсолютно ні до чого (наприклад, для нарізки у вас є кухонний комбайн), тоді від придбання моделей з такими насадками цілком логічно відмовитися.
Як вибрати блендер

Додаткові функції заглибного блендера
Без дрібниць, описаних нижче, цілком можна обійтися, але їх наявність зробить використання більш зручним і приємним.
Вибираючи модель, зверніть увагу на:
- наявність кріплення на стіну. В кріплення поміщаються всі насадки крім найбільших, зберігати блендер таким чином значно зручніше;
- наявність підставки. Виступає в якості замінника кріплення на стіну. Встановлюється на горизонтальну поверхню (стіл);
- наявність мірної склянки. Ним комплектуються практично всі моделі сучасних заглибних блендерів, за його допомогою дуже зручно вимірювати необхідну кількість продуктів;
- наявність прогумованої ручки. Дуже важлива деталь, яка дозволяє використовувати блендер більш акуратно.

Зробіть правильний вибір і отримуйте задоволення від використання нового пристрою.