Як уникнути поломок холодильникаКращий і логічний спосіб уникнути поломок побутової техніки - це дотримуватися правил експлуатації, описані в інструкції по застосуванню. У випадку з холодильником найбільш часті проблеми викликає неправильні розморожування, підключення і установка апарату.
По-перше, розташовуючи холодильник на кухні, відсуньте його подалі від плити та інших приладів, які випромінюють тепло. Холодильника воно абсолютно ні до чого, та й перепади температур погано позначаються на його «здоров'я».
По-друге, щоб ваш апарат менше деренчав і не шумів - не лінуйтеся і виставляйте його строго за рівнем. Буде тихіше, та й техніка буде ціліша. Адже навіть микротряска може несприятливо впливати на окремі елементи пристрою. Тепер пара слів про правильної розморожування холодильника. Її необхідно проводити систематично і не затягувати з нею, навіть якщо на перший погляд снігова шуба невелика. До речі, системи «ноу фрост» теж періодично потребують якщо не повноцінної розморожуванні, то в провітрюванні точно. А ще краще протерти внутрішні поверхні апарата водою з мийним розчином. При звичайному розморожуванні не поспішайте і не намагайтеся видалити наліт з допомогою механічного впливу ножа або іншого предмета. Краще знайдіть час і дайте техніці самостійно відтанути. В іншому випадку ви ризикуєте пошкодити стінку або канал, по якому поширюється холодоагент, і порушити герметичність апарата, а це вже загрожує негарантийными наслідками.
Ремонт холодильників може стати вельми витратним заходом - про розцінки дивіться докладніше тут.
До речі про ремонт: якщо трапилася саме така історія, яка описана вище, то з лагодження техніки затягувати не варто. Краще відразу викликати техніка додому і провести усунення неполадки. Зараз немає дефіциту компаній, які надають послуги сервісу. Повернемося до правил експлуатації.
Ще одним невеликим, але важливим нюансом може бути пил, що накопичується знизу і за холодильником. З нею краще боротися, періодично протираючи апарат. Також при встановленні техніки переконайтеся, що навколо вашого холодильника налагоджена нормальна циркуляція повітря. А то багато хто люблять загнати його в кут, та ще й засунути чим-небудь з третьої сторони. Подбайте про те, щоб «зберігач» вашої їжі мав постійне і стабільне власне харчування. Тобто потрібна окрема розетка і хороша проводка під нею. Також стежте за тим, щоб ваш холодильник не «працював» на максимальній потужності довгий час без особливої потреби. Навантаження на межі можливостей сприяє більш швидкому зносу агрегату. Регулюйте температуру за необхідності - і не буде ніяких непередбачених поломок!