На жаль, зараз кавова машина починає замінювати довгий і ретельне приготування кави в турці , але смак і аромат такої кави випаровується.
Кава в турці варять справжні цінителі і любителі кави. А сам процес приготування нагадує якийсь магічний ритуал.
Щоб зварити каву по-турецьки знадобиться турка з вузьким і високим горлом, яке розширюється догори, зерна кави, трохи цукру і вода, найкраще фільтрована.
Для отримання напою з сильним ароматом слід обсмажити і перемолоти кавові зерна як можна дрібніше незадовго до варіння. Якщо це не зробити заздалегідь, наприклад, за пару днів, то кава буде не настільки ароматним.
Кава по-турецьки потрібно готувати на дуже маленькому вогні, хоча, якщо слідувати всім правилам, то робити це потрібно на гарячому піску. Турку для початку треба підігріти і лише потім засипати в неї каву (2-3 чайних ложки свежемесмолотого кави буде достатньо), одну чайну ложку цукру і сто мілілітрів фільтрованої води. Тому що зверху в процесі варіння буде утворюватися піна, то відстань від води до краю турки не повинно бути менше півтора сантиметрів.
При варінні кави потрібно весь час помішувати, а коли пінна шапочка почне підніматися, то турку слід відразу ж прибрати з вогню. Після того як піна осяде, турка знову ставлять на вогонь і такі дії потрібно виконати не менше трьох разів. Суть каву по-турецьки як раз-таки в освіті шапочки, яка не дозволяє випаровуватися чудовому аромату кави. Тому пінна шапочка ні в якому разі не повинна рватися, ні зникати, а якщо вже кава закипить, то тут вже кава буде зіпсований.
Якщо весь процес варіння вдався на славу, і пінка не зіпсувалася, то після того кави звариться, треба акуратно зняти пінку і покласти на маленьку тарілочку. Кава розливається по чашечці, а пінка викладається зверху. Перед тим, як спробувати справжню каву по-турецьки слід почекати пару хвилин, щоб гуща осіла.
За традиціями таке має подаватися зі склянкою холодної води, завдяки їй смакові рецептори очищаються, і можна буде до кінця відчути чудовий смак цього напою.