Як правильно вибрати надійну парасольку?У торговому асортименті існує кілька примірників парасольок, починаючи від тростини і закінчуючи складними моделями. Щоб парасолька була якісною і прослужила довго в першу чергу потрібно звернути увагу на її функціональність і характеристики, а далі зробити вибір по своєму смаку.
При виборі парасольки покладіть її спочатку в руку. Ручка не повинна бути слизькою, надмірно громіздкою, вона повинна комфортно розміщуватися на долоні. Виконана з пластику деталь після закінчення деякого часу може дати тріщину або зовсім відламатися. Найбільш довговічними будуть парасольки з ручками з дерев'яного або прогумованого матеріалу.
Варто звернути увагу на якість матеріалу, з якого виготовлені спиці парасольки. Нерідко виробники користуються не тільки сплавами металів або сталі, але використовують поєднання сталі й пластмаси в спиці, що надає матеріалу міцність і стійкість при сильних поривах вітру. Плюсом буде оснащення вироби спицями з скловолокна, це додасть додаткову пружність. Такі спиці зустрічаються в парасольках тросточках.
Форма купола парасольки, її краса і округлість залежить від кількості спиць. Їх може бути більше восьми (кількість тут не впливає на якість і міцність). При якісній збірці спиці кріпляться вгору увігнутою стороною, якщо ж навпаки закріпити спиці жолобком вниз, таку парасольку поламає навіть самий слабкий подув вітру. У надійних моделей парасольок спиці кріпляться до купола відразу в декількох місцях, це робить їх більш витривалими і не дає провиснути мокрої тканини.
Поцікавтеся у продавця складом тканини, з якої виконаний купол. Нейлонова тканина під впливом води може злиняти і сісти. Найбільш якісним, зносостійким і довговічним буде поліестер, виробники ще часто підганяють його під атлас, шовк або більш важкий і жорсткий нейлон. Якщо щільна тканина схожа на плащевку, то тут використовували епонж - поліестер, містить невелику кількість бавовни у своєму складі. Це сама зносостійка тканина для парасольки. Схожі властивості характерні і для сатину, але прогумованого. Щоб тканина парасольки краще відштовхувала воду, її просочують спеціальним розчином. Також потрібно уважно переглянути всі шви на наявність розривів і акуратність, нитки повинні бути добре закріплені.
Якщо ви плануєте носити парасольку в сумочці, для вас буде ідеальною модель складна. Вони легкі і незамінні в повсякденному носінні. На відміну від тростин, не створюють незручності при поїздці в громадському транспорті. Існують моделі механічні відкриваються і закриваються вручну, і напівавтоматичні, розкриваються за допомогою натискання кнопки. Запам'ятайте, чим більше у конструкції всяких «наворотів», тим легше її буде поламати.
Французькі виробники випускають парасольки з тефлоновим просоченням, схожі за якістю моделі є і в японському виробництві. Віддаючи перевагу такої моделі, пошукайте на виробі знак, етикетку фірми-виробника. Вона повинна містити інформацію про місце розташування виробництва, про матеріал з якого виготовлена парасолька. В іншому випадку виріб може бути неякісним або зовсім підробкою.
Перевірте ті місця, де кріпляться спиці у необхідної моделі. Існує на даний момент тільки два види кріплень, іменовані «коронками» і «лебідками». «Коронки», вважаються більш надійними і легше ремонтуються, містять у собі пружину, а «лебідки» - шнурок. Складіть і розкладіть парасольку кілька разів, покрутіть її в руці. Не повинно бути вм'ятин, зарубок на поверхні, в хорошій парасолі тканина натягнута рівномірно, шви виконані акуратно.