В наш час дуже великий вибір колясок, спробуємо трохи розібратися, де і яку коляску краще використовувати, які є переваги і недоліки кожної з моделей.
Щоб вибрати коляску варто звернути увагу на кілька пунктів, з якими потрібно визначитися заздалегідь:
вік дитини;
час року;
габарити;
шасі.
Тепер розглянемо докладно кожен пункт.
Вік
Якщо потрібно вибрати колясочку для новонародженого, то люлька в ній повинна бути з твердим і рівним дном, просторою і максимально закритою, і бажано на сталий шасі, для кращої амортизації на дорозі, так і заколисувати малюка в такій колясці набагато легше. Такі коляски називають класичними.
Мінус класики тільки в тому, що вона дуже велика і, як правило, важка.
Другий варіант - це універсальна коляска 2 в 1 вона складається з двох блоків (спальний і прогулянковий), але має одне загальне шасі, тільки воно зазвичай менш амортизовано в порівнянні з класичною коляскою для того щоб заколисати дитину, доведеться докладати деякі зусилля. Спальний блок має також тверде і рівне дно, що є вагомим плюсом. Ще один великий плюс це ціна, адже ви берете, по суті, дві коляски, які зможете використовувати до 3-х років.
Також є візочки 3 в 1 в комплект яких входить ще і автолюлька категорії 0+. Дуже зручний такий варіант для справжніх автоледі, які планують часто виїжджати кудись з малюком на машині. Завдяки крісла, встановлюється на шасі коляски можна не турбуючи сон малюка вийняти його з машини і продовжити шлях вже з коляскою.
Коляска-трансформер зручна тим, що має три положення і перекидну ручку, що важливо у віці, коли малюк вже впевнено сидить. Якщо дитині набридне дивитися на маму, а захочеться вивчати навколишній світ, можна буде просто поміняти положення ручки і везти його обличчям не до мами, а до світу.
Але мінус її полягає в тому що вона дуже важка і великогабаритна. До того ж, як показує практика, кожен предмет повинен мати своє призначення, а коли всі намагаються з'єднати в одне не завжди виходить краще.
Якщо ж потрібно вибрати коляску для дитини старше 9 місяців, тут вибір кілька збільшується.
Крім описаних універсальних і класичних варіантів з'являються ще прогулянкова коляска-книжка коляска-тростина. Так як до
І у тростини і у книжки спинка може або мати одне положення, або опускатися. Деякі коляски мають два-три положення спинки, які регулюються перестановкою металевих кріплень в певні пази. В інших колясочек спинка плавно регулюється до лежачого положення за допомогою ременя. Плюс регулювання на ремені - в безшумності.
Коляска-тростина, як і коляска-книжка, буває як річна, так і демісезонна, але ці коляски в основному беруть для літнього варіанту. Плюси їх у тому, що вони дуже легкі і займають мало місця при транспортуванні.
Час року
Вибрати колясочку можна і потрібно заздалегідь, але дуже важливо розуміти в який період якась коляска вам знадобиться.
Якщо для новонародженого взимку потрібно буде брати закриту і утеплену коляску, то влітку можна розглядати варіанти з більш легкої тканини. Але в обох випадках необхідно щоб ці тканини були з непромокающего матеріалу зовні і дихаючої, по-можливості, натуральної тканини всередині.
Дітям, народженим у холодну пору року, потрібні більш просторі люльки, адже лежати в них вони будуть досить об'ємних одежинах.
Взимку має сенс взяти класичний варіант або коляску 2 в 1 з просторою люлькою, яку малюк влізе навіть в зимовому комбінезоні або конверті.
У теплу пору року користуються особливою популярністю коляски-тростини і прогулянкові варіанти з опускається спинкою.
Габарити
Дуже важливу роль у виборі візка відводиться її габаритами. Це вага, висота, ширина коляски і ширина шасі.
Є така хибна думка, що «всі коляски важать однаково» або «все одно висота у них однакова». А ось і ні.
Є коляски зі сталевою рамою, а є з алюмінієвої, природно ті, що з алюмінієвої будуть важити легше. Адже вам, можливо, доведеться її піднімати. З іншого боку - при підйомі або спуску по сходах алюмінієву раму легко пошкодити.
Є коляски зі спеціальними ручками, які регулюють висоту коляски під ваш зріст.
Не варто забувати і про те, на якій висоті перебуває люлька і сидіння. Так, якщо ви гуляєте в місті, де неможливо втекти далеко від жвавих доріг з машинами, варто звернути увагу на моделі, де місце для дитини розташовується вище. Справа в тому, що вихлопні гази скупчуються ближче до землі, тому варто подбати про те, щоб захистити від них дитину.
Дуже важлива ширина коляски, її потрібно обліковувати в співвідношенні з вашим ліфтом, якщо у вашому будинку вузький ліфт, коляска-трансформер або класична може і не пройти, а ось універсальні коляски в цьому плані дуже гарні. Те ж саме відноситься і до ширини шасі. Якщо в під'їзді є рейки, то потрібно обов'язково заміряти ширину шасі і звернути увагу на товщину коліс. Якщо ж у будинку немає ні колії, ні ліфта, то головним у вашому виборі буде вагу коляски.
Вибір шасі теж важливий, так як він відповідає за спокій і комфорт, як вас так і вашого малюка. Обов'язково у шасі повинен бути гальма.
Є три види шасі. Класичне, поворотне і трицикл.
Класичне шасі - це звичайне Х-образне 4-хколесное шасі, яке використовується на класичних візках, має хороші амортизатори і великі колеса. Для новонародженої дитини це самий ідеальний варіант. Мінус тільки в маневреності.
Поворотне шасі таке ж, як і класичне тільки має систему синхронного повороту двох передніх коліс, що дуже полегшує рух, але тільки по рівних дорогах, якщо ви їдете по горбикам, то можливі труднощі. Втім, завжди можна поставити передні колеса на стопор, щоб вони були зафіксовані в одному положенні.
Трицикл (триколісне шасі) - це нововведення в світі колясок, вони легкі і зручні в управлінні, дуже стильні. Перші такі варіанти з'явилися в Росії близько десяти років тому і зараз дуже популярні. Переднє колесо може бути подвійним або одинарним. Крім того, переднє колесо буває поворотним.
Ще одним нововведенням останніх років стало шасі, що має конструкцію, завдяки чому коляска може "крокувати" по сходинках. З такою коляскою абсолютно не важливий вага ні самої коляски, ні її вмісту. Її легко можна підняти й спустити по сходинках, що, безсумнівно, є великим плюсом для мам, які живуть на верхніх поверхах в будинках юез ліфта.
Колеса візків розрізняються по діаметру. Маленькі коліщатка легше, але менш маневрені і не проїдуть по бездоріжжю. Також колеса бувають литими і надувними. З надувними хід плавний, але вони, як правило, важче. Крім того, надувні колеса мають властивість псуватися, наприклад, проколюватися. Ще колеса можуть бути здвоєними і одинарними. Здвоєні зазвичай бувають невеликого діаметру і більш стійкі в порівнянні з маленькими одинарними колесами.
Визначившись з основними моментами і ціною, варто звернути увагу на додаткові дрібнички та функції. Так, деякі коляски забезпечені різними приємними дрібницями, наприклад, столиком для мами та дитини, кишеньками, кошиками, чохлами, конверт спатьами і вкладишами, підголівниками, ременями безпеки, тримачами для склянок, москітними сітками, дощовиками та іншими корисними опціями.
Крім того, при виборі колясок потрібно звернути увагу на легкість трансформації, опускання і піднімання спинки і капюшона. Вибираючи варіант для дитини постарше, варто подумати про те, чи буде він в колясці спати.
Якщо денний сон передбачається під час прогулянок, то має сенс вибирати варіанти з піднімається підніжкою і спинкою, яка розкладається на 180 градусів.
Деяким мамам важливо, щоб у коляски був великий капюшон, який би захистив дитину від сонця, вітру і опадів. Непогано, коли такий капюшон має кілька положень, безшумно опускається і має віконце, через яке можна спостерігати за сплячим малюком.
Важливий і вага. Самі легкі варіанти важать близько 2 кілограмів, найважчі - більше 17 кілограмів. При цьому потрібно брати до уваги вагу і самої дитини.
Перш ніж здійснювати покупку варто випробувати дитяче транспортний засіб. Якщо немає можливості зробити тест-драйв, домовившись з кимось із знайомих, які мають бажану вами модель, треба, хоча б, покатати колясочку по магазину. Підніміть її, оцініть вагу. Спробуйте скласти коляску-розкласти. Не буде зайвим і вивчити ціни на вже обрану модель в різних магазинах.