Як правильно вибрати гусака на ринку
Вибираючи м'ясо гусака для себе або своїх рідних, дуже важливо не придбати прострочену або неякісну продукцію. Одна справа, коли ви купуєте птицю в спеціалізованому магазині, де м'ясо відповідає усім відповідним стандартам якості, а що робити, якщо вам по закінченню обставин доведеться відправитися за тушкою гусака на найближчий ринок? Для того щоб уникнути всіх небажаних наслідків придбання, необхідно знати, як правильно вибрати гусака на ринку і як відрізнити свіже м'ясо птиці від недоброякісного.




Загальні вимоги
Гусак є жирної птицею, яка має високу пропорційне відношення кісток по відношенню до темного м'яса. Це говорить про те, навіть самої величезної тушкою гусака можуть наїстися не більше шести-восьми осіб, пропорції в цьому випадку не будуть очікувано великими. У гуски є жир, що розташований під шкірним покривом. Так само як і в процесі смаження качки, гусячий жир витоплюється, просочуючи все м'ясо, з-за чого воно стає соковитим і ароматним. Гусака можна вибрати, як в свіжому, так і в замороженому вигляді. Так як гусак є великою птицею, найчастіше, як на ринку, так і в магазині можна знайти окремо крила, грудки, стегна птиці. Правильно вибирати гусака на ринку потрібно вміючи відрізняти стару птицю від молодої. Молодий гусак має лапи жовтого кольору, м'які, на ногах є невелика кількість пуху. Старі птахи мають сухі та жорсткі перетинки на лапах.
Правильно буде, якщо гусак буде мати угодовану і м'ясисту грудку з гнучкою грудиною, воскову шкіру світлого відтінку і жовтувате наявність жиру в черевній порожнині. Найчастіше у продажу є морожені тушки птиці. Не бійтеся їх вибрати, адже ці тушки, як правило, мають високу якість. Це пов'язано з тим, що дана птах непогано може переносити заморожування.
Дуже важливо, щоб птах не була старою і сильно більшою (максимум 2-4 кілограма), в іншому випадку на її приготування буде потрібно багато часу.
Вчимося правильно вибирати тушку птиці
Перш ніж придбати гусака, уважно оглядаємо зовнішній вигляд тушки, прощупуємо боки. Завдяки цьому ми зможемо дізнатися про те, наскільки м'ясна птиця перед нами. М'ясо, яке навколо горла вільно ворушитися - свіже. Але так можна перевірити лише свіжу птицю, а не морожену.
Вибираючи гусака, стежте, щоб на ньому не було льоду з рожевим відтінком, так як це говорить про те, що тушка підлягала заморожуванні не один раз. Це може сприяти розвитку бактерій.
Зверніть увагу, щоб м'ясо гусака не мало липкого відчуття на дотик і не ковзало. Зверніть особливу увагу на дзьоб, ротову поверхню, шкіру гусака і його жир. Свіжий гусак повинен мати глянсовий, пружний і сухий дзьоб злегка жовтуватого відтінку, ротову порожнину злегка рожевого відтінку, що має легкий блиск, чисту поверхню шкірного покриву, правильний колір тушки, підшкірного жиру і м'ясисту грудинку.
Майте на увазі, чим більше на ринку господар хвалить свій товар і «б'є себе в груди», вторячи, що його гусак самий свіжий, то у вас повинно бути більше бажання перевірити його слова.
Отже, запам'ятовуємо наступні особливості свіжого і якісного м'яса. Якщо тушка птиці викликає відносно своєї свіжості у вас величезні сумніви - неодмінно понюхайте тушку. Як правило, від свіжої тушки птиці повинно виходити ніякого неприємного запаху.
До речі, визначити молодість птиці можна кількома способами. По-перше, необхідно звернути увагу на лапки гусака. Молода тушка характеризується наявністю м'яких, трохи жовтуватого відтінку лапок, на яких розміщена лусочка дрібна. А ось старий гусак може видати себе за грубим, яскраво-жовтим і лускатим лапах. По-друге, вік придбаного ласощі можна дізнатися по кінчику грудної кістки. Молода птиця має ще не окостеневшую грудну кістку. Інакше кажучи, хрящевидную, що згинається без особливих зусиль.
І наостанок хочеться додати, купуючи гусака на базарі, ретельно стежте за тим, щоб тушка не була заветренной, що досить характерно для ринку. Якщо при виборі гусака у вас виникли які-небудь сумніви у якості та свіжості, вам краще відмовитися від покупки!