Як правильно сервірувати стілБудь-яке свято не обходиться без застілля. Кожній господині належить накрити гарний стіл зі смачними стравами. Крім цього, їй необхідно знати і про те, як правильно і красиво накривати стіл для гостей.
Накриваючи стіл, не слід занадто мудроване його сервірувати. Сервірування столу в наш час вважається столовим етикетом, з допомогою якого створюються всі зручності для прийняття їжі як для гостей, так і для господарів приймаючого будинку.
Про скатертини
Білі скатертини вважаються дуже урочистим. Тому для прийому гостей у домашніх умовах можна просто використовувати світлі відтінки. Для прийому гостей чудово і практично підійде скатертина глибокого тону. Наприклад, синя, зелена, бордова. Вибираючи скатертину для вашого столу, зверніть увагу на її розміри. Згідно дизайну і этикетным правилами, скатертина повинна звисати зі столу не більше ніж на двадцять-тридцять сантиметрів.
Столові прилади
Давайте розглянемо, в якому порядку і куди повинні лягати столові прилади:
Ложки повинні розташовуватися з лівого боку від тарілки.
Вилки - біля тарілки з лівої сторони, зубчиками догори.
Ножі - з правого боку біля тарілки.
Вилки для риби - з лівого боку біля вилок, призначених для основних страв.
Ножі для риби - біля вилок для риби.
Вилки для закусок - з лівого боку біля вилок для риби.
Ножі для закусок - з правого боку біля ножів, призначених для риби.
Вилки для тортів і тістечок, ложечки для кави і для цукру подаються окремо.
Сервіруємо келихи
Сервіруючи святковий стіл, спочатку визначитеся, які напої ви будете пропонувати гостям. Після чого слід правильно розставити келихи так, щоб кожен гість міг спробувати будь-який напій, який йому захочеться, з чистого посуду. Всі келихи розташовуються зліва направо. Сервіровку починаємо з келиха для соку і закінчуємо чарками для міцних напоїв. Наприклад, перед кожним столовим приладом повинні стояти в ряд наступні келихи: спочатку келих для коньяку або горілки, потім фужер для білого і червоного вина і тільки після них ставимо келих для соку або води.
Запам'ятайте, що:
Келих для білого вина чудово підійде і для червоного вина. Але його все ж п'ють з келихів більш пузатих і об'ємних. Червоне і біле вино подається до столу в трохи охолодженому вигляді.
Шампанське слід подавати разом з льодом у спеціальному відерці.
Наливати в келих біле вино необхідно на дві третини, а червоне - на одну третину.
Напої міцніше обов'язково подаються на стіл у спеціальних графинах.
Для того щоб не забруднити скатертину, бокали для пива подаються на спеціальних круглих підставках.
Хитрощі чудових господинь:
Якщо ви готуєтеся приймати гостей, обов'язково складайте список всіх запрошених, що необхідно купити, зробити, приготувати і так далі. Також важливо обміркувати, які страви і коли ви будете готувати і подавати до столу, щоб вони були смачними і свіжими.
Для того щоб господиня будинку на святі виглядала чудово, деякі заготовки можна зробити заздалегідь.
Якщо ви приготуєте трохи більше їжі, ніж плануєте, тоді ви не будете переживати про те, що вона може закінчитися зовсім несподівано.
Якщо до вас у гості збирається велика кількість гостей, ваша їжа повинна бути простою і смачною. Ще можна розглянути варіант фуршету.
Перед сервіровкою всю посуд до блиску вимити, витерти і відполірувати за допомогою рушника. Таку роботу можна доручити своїм дітям.
У разі якщо вам доведеться класти на тарілку тарілку, між ними покладіть серветку, яка допоможе вам уникнути ковзання посуду.
Дизайнерські прийоми
Для більшої вишуканості святкового столу можна скористатися наступними хитрощами:
Перед кожною тарілкою гостя можна поставити декоративні або живі маленькі букетики квітів, листівки з побажаннями для гостей, свічки.
Кожному гостю можна вручити листочки зі святковим меню.
Страви прикрасьте власноруч зробленими фігурками з фруктів або овочів або ж готовими, купленими в магазині.