Як прати плісировану спідницю
Спідниці-плісе стали трендом наступного сезону осінь-зима 2012-2013. Дизайнери модних будинків пропонують різні варіанти таких спідниць: короткі, довжиною трохи нижче коліна, довгі до підлоги, на кокетці, на поясах і на гумках по талії.
Такі спідниці стануть прикрасою будь-якої жінки, але і догляд за подібними виробами вимагає певних знань і навичок. Перш, ніж подібна річ займе гідне місце в гардеробі, необхідно дізнатися, як робиться плісировка і як прати плісировану спідницю.
Що таке плісировка. Вибір тканини
Плісировка - це певний спосіб обробки тканини, який застосовується для того, щоб отримати на гладкому матеріалі «гармошку». Таким чином, спочатку тканина для спідниці буває гладкою і лише після використання певної технології стає плісированою.
Для спідниці-плісе зазвичай береться тканина, яка не мнеться або майже не мнеться. Вибираючи плісировану спідницю треба звернути найпильнішу увагу саме на те, щоб тканина не м'ялася. Для цього треба або точно знати, яка саме тканина використовується при пошитті виробу, або просто стиснути в кулаці поділ спідниці і потримати пару хвилин. Потім розтиснути кулак і подивитися, як сильно зім'ята тканина. Якщо матеріал зім'явся лише злегка чи не зім'явся взагалі, то такий виріб можна сміливо купувати. Якщо тканина стала сильно м'ятою і не хоче розгладжуватися, то краще не брати цю річ, тому що потім, після прання, спідниця буде безнадійно зіпсована.
Як шиється плісирована спідниця
Спочатку з гладкої тканини шиють сама спідниця. По подолу робиться підгин, а одна сторона спідниці не застрачивается. Пояс також тимчасово не пришивається. Після цього робиться плісировка.
Для того щоб зробити тканину плісированою, треба мати специфічну форму-гармошку і спеціальний склад для плісировки. Тканина просочується складом і закладається у форму. Потім форму-гармошку разом з тканиною варять певний час для закріплення складочок. Після варіння тканина остуджують і сушать, не виймаючи з форми. Лише після повного висихання матеріал витягується з «гармошки» і триває пошиття спідниці. Ось тепер до майбутньої спідниці пришивається пояс або кокетку, згідно з фасоном, і зашивають по боці. Спідниця-плісе готова.
Як прати спідницю-плісе
Існує кілька способів випрати спідницю-плісе.
1. Почнемо з самого простого. Цей спосіб застосовується тільки тоді, коли Ви впевнені, що хімічний склад просочення такий, що складки під час прання не розійдуться.
Випрати виріб можна в пральній машині: температура 30-35 градусів, режим «Делікатне прання, без віджимання. Не забудьте додати кондиціонер.
Перед сушінням треба скачати спідницю в трубочку і перев'язати в поясі стрічкою. Складки повинні висіти вільно. Сушити в підвішеному стані, прикріпивши до сушарці за стрічку.
2. Ручне прання. Умови для складу просочення такі ж, як і в першому випадку. Прати в теплій воді без тертя, а полоскати без віджимання.
3. Акуратно згорнути спідницю в трубочку по довжині і засунути в капронову панчоху. Прати руками або в пральній машині. Не віджимати! Сушити виріб треба теж в панчосі.
4. Прати з пральній машині, використовуючи спеціальний пакет або мішок для прання делікатних тканин. Не забути, що спідницю не можна складати, її треба розміщувати в пакеті також, як в панчосі.
5. Якщо Ви не впевнені, що складки після прання не розійдуться, то перед тим, як прати спідницю, треба тонкими білими нитками (нитки не повинні прикрасити тканину при пранні) акуратно прошити всі складки.
Прошивати складки можна двома способами:
- паралельно подолу, прошиваючи кожну складочку;
- прошити кожну складку зверху вниз.
Це самий трудомісткий спосіб прання, але і самий надійний. Якщо спідниця буде прошита таким чином, після прання її можна буде і погладити.
У всіх інших випадках прасування заборонено.
Прати і прасувати спідницю-плісе - досить трудомісткий процес, але краса виробу і Ваш неповторний вигляд повністю компенсують час, витрачений на догляд за таким вишуканим виробом, як плісирована спідниця.