Як почистити праску від накипуПраска відноситься до побутових приладів, які схильні до такої проблеми, як накип. Вона утворюється всередині резервуара, куди заливається вода. І якщо наліт на підошві праски ми видаляємо регулярно, то почистити цей побутовий прилад зсередини досить часто забуваємо.
Накип на прасці
Накип забиває отвори, які служать для проходження пара, та праска перестає справлятися з деякими своїми функціями. Також періодично під час роботи дрібні частинки накипу відкріплюються і, потрапляючи на одяг, залишають на ній візерунки і складні плями.
Через деякий час, коли отвори в підошві повністю забиваються великим шаром накипу, датчики температури і всі нагрівальні елементи повністю відмовляються працювати і праска ламається. Щоб такої ситуації не сталося, потрібно періодично чистити праска від накипу. Це можна зробити кількома способами.
Автоматичне очищення праски
Проведення чищення таким способом підходить для приладів, які мають функцію самоочищення. Інформація про те, що цей пристрій може видаляти накип «самостійно» завжди є в інструкції. На прасці повинна бути спеціальна кнопка, натиснувши яку, ви запустите очищення від накипу.
Перед початком процесу необхідно наповнити резервуар водою до крайньої позначки, виставити температуру на максимум, включити праску в розетку, почекати поки він нагріється і сам автоматично відключиться. При цьому абсолютно всі виробники настійно рекомендують здійснювати очищення від накипу тільки після другого відключення приладу. Почекати поки він охолоне, потім нагріється заново і знову вимикається. Далі потрібно витягнути штекер із розетки і у ванні, тримаючи його над раковиною, натиснути кнопку автоматичного очищення праски. З цього моменту разом з пором через парові отвори будуть виходити шматочки накипу, яка утворилася на них.
Зазвичай температури нагріву підошви пристрою не достатньо для повного виходу пари, тому, не відпускаючи кнопки очищення, потрібно дуже обережно потрясти праска, щоб вся рідина повністю «покинула» резервуар.
Очищення праски хімічними засобами
Іноді, якщо стан приладу занедбане, може знадобитися додаткове очищення. А також цей спосіб підійде для тих моделей прасок, які не мають спеціальної функції очищення.
Щоб почистити резервуар, знадобиться сковорідка середніх розмірів або жаростійка скляна ємність розміром з підошву приладу. На дно цієї ємності потрібно покласти дві однакові невеликі дерев'яні палички. Вони потрібні для того, щоб при проведенні очищення підошва не стикалася з дном ємності, так пар з частинками накипу буде виходити краще і легше.

Процес видалення таким способом проходить у кілька етапів:

- Поставити на приготовані палички праска.
- Насипати, якщо сухе, або налити рідкий засіб від накипу на дно ємності. Краще всього придбати спеціальну хімічну речовину, призначену для цих цілей, але якщо такого немає, то підійде лимонна або оцтова кислота.
- Закип'ятити в чайнику воду і обережно вилити в ємність з праскою. При цьому потрібно дивитися, щоб підошва праски була занурена у воду на два сантиметри. Більше наливати води не можна.
- Простежити, щоб всі електричні та гумові елементи праски залишилися на поверхні. Залишити праска в такому положенні приблизно на 10 хвилин. Якщо вода охолола до закінчення визначеного часу, обережно поставити ємність на плиту і дочекатися, коли вода знову закипить. Після вимкнути плиту.

Через кілька хвилин можна знову почистити праску першим способом. А якщо він не оснащений спеціальною кнопкою для автоматичного очищення, то можна скористатися кнопкою, яка відповідає за виділення пари з даного побутового пристрою. Вона є практично на всіх сучасних прасках.
Також можна спробувати почистити прилад, налив розчин з води і лимонної кислоти не в ємність, куди буде ставитися праска, а прямо в резервуар праски з розрахунку 25 грам кошти на склянку теплої води. Після цього праска нагріти до максимальної температури і скористатися кнопкою виділення пари. Як тільки вся рідина вийде, потрібно почистити резервуар від лимонної кислоти. Для цього знадобиться пару раз залити в праска звичайну чисту воду і, поговоривши прилад в повітрі, вилити її.
Крім того, якщо отвори на підошві для виведення пари сильно засмітилися, можна з допомогою шприца ввести розчин лимонної кислоти безпосередньо в кожне з них.
Скористайтеся одним із наведених способів, щоб почистити праску, і ви абсолютно точно забудете про купівлю нового побутового приладу на кілька найближчих років.