Як економити воду?Отже, настала пора грамотного споживання енергоресурсів. Як показує практика, встановили прилади обліку води примудряються економити до третини суми комунальних платежів. Виходить, що прилади обліку окупаються приблизно за рік.
У ЧОМУ РОДЗИНКИ?
Принадність приладів обліку водопостачання полягає в тому, що споживач платить тільки за той обсяг, який він реально використовував. Раніше як було? Існує якийсь норматив, який вдалося з'ясувати після тривалих обчислень. У ньому зазначено, що середньостатистична людина споживає в місяць 176 л гарячої води і 250 холодною. Нормативу абсолютно байдуже, що ви дотримуєтеся, наприклад, поглядів, які забороняють людині митися частіше одного разу на місяць.
Разом з установкою лічильника життя зміниться на краще, тому що обсяг платежів буде розраховуватися безпосередньо від обсягів споживання.
ЯК ЦЕ ЗРОБИТИ?
Встановити прилади обліку досить просто. По-перше, необхідно звернутися в керуючу компанію, щоб дізнатися який саме тип лічильника підходить вашому дому, а також ознайомитися з правами та обов'язками, які з'являться у вас разом з лічильником.
По-друге, знайти компанію, яка займається встановленням водолічильників. Зазвичай фахівці цієї ж компанії допоможуть вам «переробити» водопровід під лічильники, оскільки необхідно буде поставити ще і крани, що перекривають гарячу і холодну воду.
З цією ж компанією обов'язково обговоріть питання про те, ким, як та в які строки буде проводитися обслуговування лічильників.
Потім запрошується представник керуючої компанії, який складає акт про прийняття в експлуатацію приладів обліку. «Запрошення» необхідно оформляти в КК у вигляді заяви і прикласти до нього, копії сертифікатів і паспортів на що встановлюються прилади.
Ну а після всього цього співробітник керуючої компанії розповість вам, у якому порядку будуть зніматися показання з лічильників.
КОЛИ?
Згідно із законом «Про енергозбереження» лічильники мають бути встановлені до 1 липня 2012 року. Але в цьому ж законі передбачено «перехідний період» до 1 липня 2013. У будь-якому випадку штрафів або санкцій щодо тих, хто не встиг поквапитися, не буде. Просто в один прекрасний день до них у гості зайдуть люди і встановлять лічильники «у примусовому порядку». Оплачувати роботу будуть нерозторопні господарі квартири. Інший варіант - ви платите за показами загальнобудинкового приладу обліку. Тут вже про індивідуальному підході мови йти не може, оскільки доведеться платити за нормативами, які можуть значно перевищувати ваше реальне споживання води.
ЯКІ ЛІЧИЛЬНИКИ СТАВИТИ?
Є безліч моделей, акредитованих для установки в будинках росіян. Повний список цих лічильників можна попросити в керуючої компанії або з'ясувати самому за допомогою Інтернету.
НА ЩО ЗВЕРНУТИ УВАГУ?
Майте на увазі, що лічильник необхідно буде обслуговувати, і робити це регулярно. Після закінчення певного терміну прилад або проходить необхідне, або змінюється на інший. Само собою за гроші.
В Інтернеті люди з «очумелыми ручками» стверджують, що при умінні користуватися магнітом, можна звести плату за воду ледь не до нуля. Застерігаємо і заклинаємо вас від усіляких маніпуляцій! Економити вдасться і без цього. В іншому випадку - це шахрайство, за який доведеться нести відповідальність.
А ще зверніть увагу на те, скільки людей прописано і фактично проживає у вашому домі. Якщо фактична кількість жителів перевищує число прописаних, можливо, доведеться платити більше, ніж якщо б ви просто оплачували за нормативами. Однак рано чи пізно доведеться платити за лічильниками, і вигода від відсутності у когось з мешканців прописки зійде нанівець.
Але більшість все-таки сходиться на думці, що лічильник дуже допомагає економити на витратах на водопостачання. Навіть сім'ям, у яких по двоє маленьких дітей і пральна машинка кожен день, вдається економити. А це - показник.