Як економити електроенергіюВартість електроенергії стає вище з кожним днем. Отримуючи щомісячний рахунок, ми замислюємося над тим, що пора почати економити. Повністю відмовитися від використання цього блага цивілізації неможливо, тому потрібно шукати інші шляхи вирішення проблем.
Але як навчитися заощаджувати електроенергію, якщо кількість електроприладів в нашому домі постійно збільшується? Зробити це досить просто, потрібно лише дотримувати деякі правила.
Найпростішим способом економії електроенергії є відключення електроприладів від мережі, коли вони не використовуються. Здавалося б, це і так всім відомо. Але далеко не всі дотримуються цього простого правила. Як часто буває, що увімкнувши телевізор у вітальні, ми йдемо на кухню? А як довго зарядний пристрій для мобільного телефону продовжує залишатися включеним в мережу, притому, що акумулятор вже давно зарядився? Всі ці дрібниці збільшують наші рахунки за електроенергію, погодьтеся, економити таким способом не так вже й складно.
Другим способом економії електроенергії повинна стати заміна звичайних лампочок на енергозберігаючі. Давно відомо, що на освітлення ми витрачаємо більше 15 % всієї споживаної електроенергії. Енергозберігаючі лампочки окупляться не відразу, але враховуючи те, що термін їх служби в рази більше, ніж термін служби звичайних ламп розжарювання, економія електроенергії буде відчутною.
Популярним способом економії електроенергії є установка двохтарифних або трехтарифных лічильників. Такі пристрої окупаються довше енергозберігаючих ламп і підходять переважно тим людям, які ведуть нічний спосіб життя, адже такий лічильник вважає кіловати за зниженим тарифом лише вночі. Однак враховуючи той факт, що практично всі сучасні прилади оснащені таймерами, встановлення багатотарифного лічильника для економії електроенергії підійде практично всім.
Заощадити електроенергію можна, придбавши квартиру або будинок нову побутову техніку. На жаль, не у всіх є можливість це зробити в силу фінансових причин. Однак якщо ви купуєте в будинок нову техніку, звертайте увагу на те, щоб клас електроспоживання відповідав «А» або «В». Крім цього, не варто купувати занадто потужні електроприлади, якщо у вас немає в них потреби. Без надпотужного пилососа в однокімнатній квартирі цілком можна обійтися, при цьому заощадивши електроенергію, так і сім'ї з двох чоловік навряд чи потрібна пральна машина з восьмикилограммовой завантаженням.
Використовувати електроенергію і при цьому економити можливо, просто потрібно знайти правильний підхід. Наприклад, якщо на кухні у вас стоїть газова плита, то використовувати електричний чайник зовсім не обов'язково. Так, в ньому вода нагріється швидше, але електроенергії буде витрачено чимало.
Якщо на вашій кухня варто електроплита, оптимізувати споживання електроенергії в цілях економії також можливо. По-перше, використовуйте посуд, днище якої приблизно дорівнює діаметру конфорки. Тоді при приготуванні ви не будете використовувати електрику для нагрівання навколишнього повітря. При використанні електродуховки по можливості заповнюйте весь її обсяг. Для економії електроенергії можна придбати скороварку або мультиварку, вона також зробить вашу їжу більш здоровою.
Як бачите, економити електроенергію не так вже й складно. Просто потрібно пам'ятати, що, не забуваючи вимикати світло, ви економите не тільки свої кошти, але і дбаєте про навколишнє середовище.