Планування прибирання. Секрети правильного прибирання

ЯК ПРАВИЛЬНО РОБИТИ ПРИБИРАННЯ?


Крок 1


У першу чергу вам потрібно скласти список всіх справ по прибиранню - від найдрібніших до самих трудомістких, наприклад вимити посуд, вікна, дзеркало, підлоги, почистити стіни і стелю, ванну, санвузол, мийку, натерти паркет, пропилососити килими, змахнути пил з меблів, розкласти речі по своїх місцях, привести в порядок книги, прибрати за домашнім вихованцем, і т. п. Словом, список напевно вийде дуже довгим, але тим не менш не поспішайте зневірятися.

Крок 2


З повного списку спочатку виберете ті справи, які потрібно робити щодня; потім ті, якими треба займатися щотижня або кілька разів в тиждень; далі ті, які відносяться до генерального прибирання (її проводять 1 раз в 1-2 місяці, а в деяких випадках і рідше). Коли ви складете три окремих списку, ви побачите, що все вже не так безнадійно.

Крок 3


У списку щоденних справ зазначте, хто з домашніх може стати вашим помічником у них, наприклад, кожен із членів родини сам за собою прибирає постіль і кладе свій одяг на місце, чоловік виносить сміття, старша дочка прибирає за своїм улюбленим котом і т. п. В результаті такого розподілу вам з щоденних справ залишається, скажімо, вимити посуд, витерти обідній стіл, зробити обхід квартири з метою розкласти якісь дрібниці по своїх місцях (взуття - на полички, журнали - на журнальний столик, книги - в книжкову шафу і т. п.). Останнього пункту можна уникнути, якщо привчитися самої і вимагати від своїх домашніх всі речі вчасно повертати на їх місця. Можливо, залишаться ще деякі дрібні справи, адже прибирання - поняття індивідуальне для кожного будинку і кожної господині.

Крок 4


Дісталися на вашу частку щоденні клопоти по прибиранню розділіть на ті, які ви зробите ввечері, і ті, які відкладіть на ранок. При такому підході щоденне прибирання буде займати у вас в загальній складності хв. по 20-30 а то й менше.

Крок 5


Далі переходимо до щотижневим справах. Розгляньте другий список і розподіліть всі справи по днях. При цьому враховуйте, що і скільки раз в тиждень необхідно прибирати. Наприклад, вологе прибирання підлоги повинна проводитися раз у 2-3 дні. (Якщо в будинку є маленькі діти, то миття підлоги повинне бути щоденним і, відповідно, перейти в перший список. Пил з поверхні меблів витирають у міру її накопичення, але не рідше 1 рази в тиждень.
Пилососити треба теж в середньому раз в 2-3 дня. Інші справи, такі як протирання підвіконь, жалюзів, дверей, чистка придверних доріжок, миття ванни, раковини, плити та інше, виконуйте з такою частотою, яка на ваш погляд необхідна. Після того як ви переглянете список справ на тиждень і встановіть частоту їх здійснення, вирішіть для себе, як вам раціональніше скласти графік. Є два варіанти:
• всі справи, які можна виконувати 1 раз в тиждень, запланувати на вихідний, а потребують повторення більше 1 разу рівномірно розподілити по всіх днях тижня;
• всі справи рівномірно розподілити по всіх днях тижня.
На якому варіанті зупинитися, залежить тільки від того, як вам зручніше. Якщо ви сильно втомлюєтеся на роботі і ввечері вам потрібен відпочинок, виберіть перший. Якщо вам, навпаки, хочеться розвантажити вихідні, а вечорами у вас досить сил, віддайте перевагу другому. При складанні щотижневого графіка прибирання не забувайте і про своїх помічників.

Крок 6


Нарешті, залишається генеральне прибирання. Як часто вона необхідна, вирішувати вам. Можна робити її традиційно - раз в 1-2 місяці, але якщо ви успішно увійшли в графік щотижневого прибирання і ваш будинок виглядає чисто і охайно, то генеральне прибирання можна проводити двічі на рік - навесні і восени, адже, по суті, це можливість доробити те, що ви не встигаєте робити регулярно. Краще всього віднести її на першу половину одного з вихідних днів. У ній повинна взяти участь вся сім'я, а на вечір того ж дня заплануйте приємний відпочинок, який би припав до смаку всім домашнім.