Найбільш безпечне місце в автомобілі для дитини
Кожен батько вважає своїм обов'язком посадити дитину в автомобілі на найбезпечніше місце. Багато хто вважає, що найбільш безпечне місце в автомобілі для дитини розташоване позаду водія. Така точка зору заснована на тому, що в разі виникнення аварійної ситуації, водій буде повертати кермо вліво, підсвідомо намагаючись захистити себе від удару.




Крім цього, якщо вірити статистиці, найбільшу кількість серед ДТП в Росії належить лобовим зіткненням, і часто компанії виробники автомобілів роблять ліву частину машини більш стійкою до деформації у випадку лобових зіткнень, ніж праву. Тому під час краш-тестів машини «вдаряють» лівою стороною.
Не заперечують багато і альтернативної думки, заснованого також на статистичних даних. Вважається, що більшість ДТП з лобовим зіткненням трапляються через виїзду автомобіля на зустрічну смугу, бо удар припадає на ліву частину машини. Згідно з цим найбільш безпечне місце - попереду праворуч від водія, адже ця частина отримує найменші пошкодження. Однак на території Російської Федерації не проводилися дослідження для підтвердження цих теорій.
У США в 2006 році науковці університету Буффало провели аналіз статистики ДТП за 2000-2003 роки. В результаті ними було зроблено висновок, що найбезпечнішим місцем у машині є місце по центру заднього сидіння. І взагалі місця ззаду безпечніше, ніж спереду приблизно на 73%. Середнє сидіння ззаду просторіше, в порівнянні з іншими місцями в машині, і при зіткненні не відбувається «стиснення» простору. Це вельми важлива причина його безпеки. Але важливо розуміти, що в США більше бічних зіткнень, ніж лобових, тому що смуги на автострадах часто обладнуються бетонними огорожами, а також дуже специфічні правила проїзду на світлофорах. Американські виробники автомобілів зробили їх менш вразливими з боків, але більше схильними до деформацій при фронтальних ударах. У Росії ж більше лобових зіткнень.
Найбільш легко поставити дитяче автокрісло на задніх сидіннях, які утворюють собою свого роду «диван». Зрозуміло, що краще всього підійдуть задні сидіння, в яких налічується три окремих повнорозмірних крісла. Саме з цієї причини зазвичай рекомендується ставити дитячі автокрісла на середнє місце заднього ряду для п'ятимісних автомобілів та на середнє місце на задньому або середньому ряду семимісних машин.
Однак, що дуже погано, у більшості автомобілів середнє місце мало підходить для установки дитячого автокрісла. Моделі класу як правило мають вбудований в середнє сидіння розкладний підлокітник, а в багатьох хетчбеках і седанах (а іноді і універсалах) задні крісла можуть складатися в співвідношенні 60:40 із-за чого на середнє місце залишається не більше однієї п'ятої частини від загальної площі.
Батьки, у яких три (або більше) дитину, часто скаржаться, що не можна встановити на заднє сидіння три дитячі автокрісла, однак при цьому вони випускають з уваги той факт, що ця можливість залежить більшою мірою від розмірів автомобіля. Якщо в сім'ї декілька дітей, то, як правило, автомобіль класу С буде тісний навіть без встановлення автокрісел. У вітчизняних же автомобілях, таких як «дев'ятки», «десятки» та інші, місця ще менше. Якщо в сім'ї більше чотирьох дітей, то найбільш розумним варіантом тут буде покупка семимісного автомобіля або ж треба мати вже не один автомобіль, а два.
Існує два основних способи закріплення в салоні машини дитячих автокрісел. Найбільш поширений - це зробити це за допомогою ременів безпеки, що входять у комплект автомобіля. За допомогою цього способу можна закріпити більшість автокрісел. Другий, менш використовуваний варіант - це система Isofix. Дана система складається з вбудованих в автокрісло металевих напрямних, які мають на кінцях особливі замочки і міцних скоб, які встановлюються у сидінні автомобіля. Дана система вважається більш безпечною і зручною, проте має істотний недолік - не кожен автомобіль може бути обладнаний таким чином, чим і пояснюється її низька популярність.