Якої фірми вибрати кондиціонерСьогодні це не таке просте питання.
Всі сучасні кондиціонери, незалежно від класу і вартості мають схожий набір функцій - пульт ДУ; режими охолодження, обігріву (моделі з тепловим насосом), вентиляції (рециркуляції повітря) і осушення; автоматично можуть підтримувати бажану температуру; оснащені таймерами включення і виключення; повітряними фільтрами і т.д.
У кожної з марок є свої плюси і мінуси і у кожного з нас є свої переваги. Можна лише позначити основні критерії, за якими зазвичай вибирають марку кондиціонера:
1 репутація марки
2 реальна надійність
3 технічні можливості для монтажу
4 наявність сучасних технологій обробки повітря
5 список додаткових можливостей
6 економічність (клас енергоефективності)
7 ціна
Для того, щоб ваш кондиціонер справно працював і задоволення від його придбання не зникло з часом, він повинен бути не просто "найдешевшим", але максимально відповідати тому, що ви від нього чекаєте.
Розглянемо коротко всі перераховані якості:
Репутація марки
Як в автопромі, на кліматичному ринку є лідери з напрацьованої роками позитивною репутацією. Є "середній клас" і є "просто кондиціонери". "Гранди" кліматичного ринку - це компанії DAIKIN, Mitsubishi Electric. Ці компанії позиціонують своє обладнання в сегменті "преміум", гарантуючи безумовна якість і довговічність. Кондиціонери преміум-сегменту оснащуються найсучаснішими розробками в сфері комфорту та енергоефективності.
До цієї ж групи можна віднести і менш поширений в Росії бренд General Fujitsu. Існує певна категорія споживачів, для яких (в силу іміджевих причин) вважається неможливим використовувати кондиціонери інших виробників.
"Середнього класу", як у житті, відповідає широке коло брендів, від "верхнього" до "нижнього" сегментів.
Це (за спаданням авторитету): Panasonic, Toshiba, Mitsubishi Heavy, Hitachi, Carrier, LG, Samsung .
Верхній середній клас - це японські, американські та європейські бренди, нижній - корейці. Як правило, місцем їх складання є країни південно-східної Азії (Таїланд, Малайзія, Філіппіни), але не Китай.
Кондиціонери середнього класу сьогодні по надійності мало відрізняються від преміум-сегмента, сильно виграючи в ціні. При цьому багато додаткових функцій топових брендів, найчастіше, виявляються незатребуваними.
"Просто кондиціонери", як правило, китайського виробництва. Вони випускаються під величезним числом різноманітних торгових марок (General Climate, Ballu, Neoclima, Aeronik, RiX, Timberk, AEG, Electrolux і т.д.)
Для китайських кондиціонерів важливим є те, на якому заводі вони виробляються.
Надійними можна вважати лише кілька китайських заводів: GREE, MIDEA, CHIGO, HAIER мають досить гарну репутацію. Кондиціонери, що випускаються цими заводами під своїми оригінальними іменами, займають нижчий сегмент середнього класу.
З іншими китайськими фабриками краще не зв'язуватися.
Реальна надійність
Необхідно розрізняти поняття "репутація" і "реальна надійність". В даний час багато топові виробники перенесли виробництво нижчих моделей в Китай, і не всі кондиціонери відомих брендів однаково надійні.
З іншого боку, в Китаї є кілька заводів, які виробляють величезну кількість кондиціонерів, якість яких постійно поліпшується (див. попередній розділ).
Такі кондиціонери, не володіючи гучним ім'ям, є цілком надійними і служать не один рік.
Кращим рішенням буде перед покупкою проконсультуватися з фахівцями, які мають тривалий досвід продажу та обслуговування кондиціонерів, щоб вибрати реально надійну модель.
Технічні можливості для монтажу
Кондиціонери, які стоять поруч у "табелі про ранги" і мають приблизно однакові характеристики можуть відрізнятися в деяких деталях, що ускладнюють або роблять неможливим монтаж кондиціонера однієї марки, але дозволяють змонтувати іншого.
Так, гранична довжина траси для моделі потужністю 2,1 кВт може відрізнятися на 5 м., що може обмежити монтаж певного бренду при великій відстані між блоками.
Наявність сучасних технологій обробки повітря
Різні виробники застосовують для очищення повітря електростатичні (плазмові) фільтри, іонізацію, підмішування кисню, різні покриття теплообмінників і фільтруючих елементів.
Багато з цих функцій - не більше, ніж маркетингові виверти. Проте деякі з них мають достатню ефективність.
Наші консультанти допоможуть підібрати необхідний саме вам набір технологій.
Додаткові можливості
Маркетологи компаній-виробників постійно вивчають ринок і пропонують споживачам все більший список додаткових функцій.
Відрізнити реально корисні нововведення від спроб за рахунок несуттєвих відмінностей підняти ціну або виграти конкурентну боротьбу допоможе консультація грамотного фахівця.
Економічність
Як будь-який електроприлад, кондиціонер споживає електрику в процесі своєї роботи. Тема енергозбереження надзвичайно популярна в даний час, тому всі провідні виробники прагнуть підвищити ККД своїх кондиціонерів і зробити їх більш економічними.
Як правило, топові моделі відомих брендів володіють найвищим показником енергоефективності (клас А).
Серед кондиціонерів середнього класу варто вибирати інверторні моделі - тобто кондиціонери зі змінною потужністю роботи компресора. Вони набагато економічніше моделей типу "старт/стоп".
Ціна
І, нарешті, скільки повинен коштувати кондиціонер?
Це дуже просто - рівно стільки, скільки ви готові за нього заплатити!
Оцініть, наскільки кондиціонер підходить Вам по всім перерахованим вище параметрам, порівняйте близькі за характеристиками марки і виберіть ту, яка Вам ближче.
Зіставте всі перераховані якості з ціною обраної моделі, і якщо Ваші можливості дозволяють - беріть!