Як випрати річ, щоб вона сіла?
Купили відмінні джинси, а вони виявилися вам великі? Дістали з антресолей старий вовняний светр, а річ розтягнулася в різні сторони? Не біда! Вироби з бавовни і шерсті можна зменшити на 1-2 розміри. Безумовно, до цього доведеться докласти деякі зусилля, але гра варта свічок! Улюблений шерстяний светр або бавовняна спідниця знову зможуть радувати вас своїм бездоганним зовнішнім виглядом. Не викидайте речі, намагайтеся підігнати їх під свій розмір, використовуючи один з представлених способів. Багато дівчат на шляху до ідеальної стрункої фігури, що сидять на строгих дієтах. Внаслідок чого їм доводиться оновлювати свій гардероб кожен 2-3 місяці. Але чи є в цьому необхідність? Речі з вовни та бавовни, шовку і деніму можна спробувати зменшити в розмірі. Наважуючись на такий крок, ви повинні віддавати собі звіт в тому, що ваша улюблена спідниця або нарядна блузка можуть втратити форму, і тоді річ буде безнадійно зіпсована.
Перемо речі з бавовни
  1. Мабуть, найпростішим способом, який можна використовувати для того, щоб бавовняна річ зменшилася в розмірах - це випрати спідницю або блузку при високій температурі. Якщо річ нова, то додавати пральний порошок або концентрат немає необхідності. Щоб підсилити ефект, збільште кількість оборотів до 1500 (якщо це вам дозволять можливості вашої пральної машини).
    Ручне прання також зможе допомогти вам зменшити річ у розмірах на кілька сантиметрів у довжину (ширину розмір не зменшиться). Для цього вам знадобиться тазик з гарячою і ємність з холодною водою, а також пральний порошок (якщо річ забруднена).
    Це важливо! Як визначити, наскільки гарячої повинна бути вода в тазу? Немає нічого простіше: вивчіть інформацію на етикетці. Приміром, якщо на етикетці зазначено, що виріб можна прати при температурі 40 градусів за Цельсієм, вам потрібно нагріти воду до 60 градусів за Цельсієм.

    Після того, як ви випрали річ в гарячій воді, без зволікання помістіть її в таз з холодною водою. Перепад температур зробить свою справу, і ваша улюблена спідниця або кофта коротшатиме на пару сантиметрів. Для закріплення ефекту необхідно гарненько віджати річ в ручну або прокрутити її на режимі «віджимання» в пральній машині при максимально можливих обертах. Після того, як виріб висохне, ви зможете оцінити якість своєї роботи. Не варто засмучуватися, якщо улюблена спідниця «не піддасться» вам. Багато бавовняні тканини саджають безпосередньо перед пошиттям виробів, щоб споживачі згодом не відчували складнощів з пранням речей.
    Прання вовняних речей
    Багато господинь стикалися з тим, що випадково потрапив у барабан з іншими речами вовняний светр після прання зменшувався до розміру, відповідного тільки маленькій дитині. Таку річ врятувати, на жаль, дуже і дуже непросто. В такому випадку, якщо нам потрібно, щоб вовняна річ зменшилася в розмірах на пару сантиметрів, ми будемо використовувати тільки ручне прання. Замочіть светр або кофту в гарячій воді (при температурі 20 градусів більше, ніж вказано на етикетці) і дайте постояти близько півгодини. Потім виперіть річ, як звичайно, і прополощіть її в холодній воді. Після цього акуратно розкладіть рушник на горизонтальну поверхню і покладіть на нього светр, не вичавлюючи. Якщо є можливість, вставте вовняну річ на сушарці для рушників або на гарячій батареї.
    Прання синтетичних речей (акрил, спандекс)
    Якщо ви хочете зменшити розмір речі, виконаної з синтетичних матеріалів, не варто докладати зусиль. На жаль, зменшити в розмірах синтетичні речі не можна. Якщо ви придбали кофту з спандекса, і вона виявилася вам велика, спробуйте віднести виріб в ательє. Не намагайтеся самостійно вкоротити кофтинку, інакше ви ризикуєте зіпсувати річ.
    Прання речей з деніму
    Всі дівчата погодяться з тим твердженням, що після прання джинси дуже складно одягнути. Саме цей факт зіграє нам на руку, якщо ми захочемо зменшити джинси на пару сантиметрів. Встановіть режим прання пральної машини на позначці «бавовна 60 або бавовна 90» і режим віджимання на позначці 1200-1500 (в залежності від можливостей пральної машини). Після прання просушіть джинси в пральній машині, якщо ваша техніка оснащена такою функцією, або на гарячій батареї.
    Якщо ви перете джинси вручну, під час полоскання міняйте температуру води, поперемінно включаючи то гарячу, холодну. Варто пам'ятати, що після машинного і ручного прання, проведеної при високих температурах, ваші джинси можуть зменшитися на пару розмірів не тільки в талії і стегнах, але і стати коротше в довжину.
    Прання шовкових речей
    Вироби з шовку можна зменшити в розмірі, якщо випрати вручну в гарячій воді. Не намагайтеся використовувати для цих цілей пральну машину. Застосування режиму, не придатного для делікатної тканини, призведе до того, що ваша нова спідниця або блузка будуть безповоротно зіпсовані.
    Представлені способи допоможуть вам без праці підігнати ваші улюблені спідниці і кофти по вашій «новій» фігурі! Насолоджуйтесь своїми ідеальними формами, носіть свої улюблені речі в новому розмірі!