Як позбутися від непотрібних речей
З часом у кожного з нас з'являються непотрібні речі: старі сувеніри, одяг, посуд, диски, книги, косметика, продукти Часто люди, які свого часу пережили часи тотального дефіциту, що довго зберігають непотрібні предмети, начиння, з думкою про «чорний» день. Адже хто знає, раптом старі речі ще знадобляться.




Однак реальність така, що з часом непотрібних предметів стає все більше, вони накопичуються в квартирі, їх вже нема куди складувати, тоді ними забивають гараж, офіс, сарай, балкон та ін. Усвідомлення того, що це все зайве, звичайно ж, може і не настати, однак, коли мотлох вже не буде куди складати може нарешті виникнути питання, як позбутися від непотрібних речей?
Завали непотрібних речей по кутах не просто доставляють незручність, а псують настрій від одного погляду на них. Що стосується чутливих людей, так показано, що звалища і безлад можуть приводити до депресії. Адже ніщо не заважає почати жити вільно, чисто. Потрібно лише вміло організувати простір у приміщенні, наповнити його світлом, повітрям і тільки тими речами, які радують око. Якщо ви створите навколо себе таку атмосферу, то вам буде легко відпочивати, працювати, творити в цьому приміщенні.
Тому давайте крок за кроком поступово позбавлятися від непотрібного мотлоху, викидати непотріб, прибирати, наводити порядок, правильно організовувати складування речей. І тоді в житті з'явиться гармонія.
У Європі та США вже довгий час існують спеціальні компанії, діяльність яких пов'язана з расхламлением і правильною організацією речей у будинку. Але цим можна зайнятися самостійно. Якщо ви почнете процес, то навряд чи остановитель, настільки буде приємний результат.
Отже, фахівці рекомендують выделить1-2 години свого часу (при цьому, щоб ніхто не заважав), визначитися з однією проблемною зоною, приміром, захаращений книжкова шафа, і приготувати кілька великих поліетиленових пакета.
Сортуйте речі:
  • Викидайте або здавайте в утиль все зношене, фізично або морально застаріле, не представляє ніякої цінності.

  • Перепродайте на e-bay або інших інтернет-аукціонах. Щоправда, продаж предметів на таких аукціонах передбачає розміщення фотографій лота, контактів продавця, доставку проданого товару. Якщо все це вам не в тягар, то чому б не отримати гроші за ті речі, які вам вже не потрібні. Скористайтеся барахолкой або місцевими розпродажами типу car boot sale, garage sale, yard sale.

  • Віддайте кому-небудь (як благодійність, наприклад), що все ще знаходиться в нормальному стані і може знадобитися іншим людям, але вам точно не потрібно. Такий прийом ефективний для тих, хто відчуває себе винуватим при позбавленні від непотрібних речей. Тіштеся думкою, що вона ще комусь послужить: «Що для одного барахло, для іншого - скарб».

  • Визначте пакет категорії «Подумати ще рік». У такий пакет складайте речі, які, на ваш погляд, можуть ще знадобитися. Пакет рекомендується прибрати куди-небудь подалі на річний термін. Після закінчення року, якщо ви жодного разу не скористалися цими речами, сміливо викидайте весь пакет цілком.

  • Відремонтуйте забуті речі. Хороші речі, але потребують ремонту, складайте в окремий пакет. Визначте для себе точний термін ремонту таких речей і якщо полагодити їх не вдалося з будь-якої причини, наприклад, брак часу тощо, це означає, що ви ніколи їх не відремонтуєте і можете сміливо викидати цей пакет.

  • Ознайомившись з рекомендаціями, можете приступати до справи, але не забудьте про п'ять великих пакетів.
    Неозброєним поглядом видно результат, адже кількість речей в шафі зменшиться в кілька разів. Вам буде набагато простіше відшукати в шафі необхідний предмет гардероба, легше буде підтримувати в ньому порядок, протирати пил, та й в цілому, приємно на нього дивитися. Красиво розставте фотографії, книги, сувеніри та ін., нехай вони радують око вам і вашим гостям.
    Безперечно, що легше підтримувати порядок, ніж жити в постійному хаосі, безладді. Тому не бійтеся позбуватися від непотрібних речей відразу, не складувати їх. А ще краще організуйте свій дім і побут так, щоб зайвої вхід був заборонений.