Як правильно робити прибирання
Вміння розподіляти обов'язки
Зазвичай велика частина роботи лягає на плечі однієї людини. А адже безлад створюють всі члени сім'ї. Тому важливим є включення до прибирання всіх домочадців, особливо дітей. Однак тут потрібна акуратність. Діти із задоволенням допомагають там, де їм цікаво. При цьому вони здатні будь-рутинна справа перетворити в гру. Так і прибирання може стати несподіваним святом. Тільки не потрібно примушувати їх, а то завдання буде зроблено абияк, не кажучи про відсутність позитивного настрою. Звичайно, зацікавити прибиранням не так просто, але результат вартий зусиль.
Ефективна організація процесу збирання
Щоб полегшити нелегку працю по утриманню будинку в чистоті, його необхідно правильно організувати.
За найпоширенішою схемою основну прибирання роблять раз на тиждень, проміжну, сухе та вологе прибирання - протягом тижня, а генеральну - раз в один-два місяці. Така система збирання має свої мінуси. Щоб очистити квартиру, кожен раз потрібно багато часу і сил.
За іншим варіантом очищення конкретних ділянок здійснюється кожен день плюс загальна прибирання раз на тиждень. По цій схемі всі кімнати поділяються на зони, і порядок наводиться кожен день в певній зоні. Прихильники такої системи вважають, що прибирання повинна займати не більше 15 хвилин. Цей спосіб дуже ефективний і простий. У цієї системи є і недоліки. Це підвищення витрати засобів для миття, але при цьому заощаджуються сили і час.
Технічні правила прибирання
Перед прибиранням потрібно розкласти по місцях всі речі. Наведення порядку допоможе зменшити час на подальше прибирання.
Спочатку потрібно робити сухе прибирання. Потім приступати до вологого. Першим кроком повинно бути позбавлення від пилу за допомогою пилососа і підмітання підлоги. Тепер можна приступити до стін, меблях та підлозі.
Спочатку слід використовувати м'які засоби для очищення. Якщо вони не справляються із завданням, то перейти до жорсткіших способів очищення. Щоб заощадити час, на забруднені місця наносяться чистячі засоби. Після цього потрібно перейти до прибирання іншого місця. Через якийсь час, повернутися до забрудненого місця і легко прибрати бруд.
Нарешті, не потрібно забувати про себе. Під час прибирання слід провітрювати квартиру, якщо застосовуються миючі засоби з сильним запахом. Руки потрібно захищати рукавичками.
Ключові вимоги до генерального прибирання
Необхідно грамотно робити генеральне прибирання. Ключове правило генерального прибирання - наведення порядку спочатку на верхніх поверхах з поступовим переходом на нижні. Послідовність дотримуватися дуже важливо.
У першу чергу потрібно обмести високі поверхні і стеля.
Потім витираються (або миються) шпалери.
Далі можна приступити до миття люстр і вікон, після чого потрібно звільнити і протерти шафи і полички, вимити двері, а також очистити покриття крісел і диванів.
Після очищення від пилу і бруду всіх поверхонь, з підлоги прибирається сміття.
Тепер можна вимити плінтуса і покриття підлоги.
На закінчення прибирання підлоги натираються спеціальним засобом, який підходить для даного виду покриття.
Така послідовність прибирання будинку сприяє позбавленню від пилу, осідаючого зверху, і миття не доведеться повторювати.
До прибирання в будинку потрібно підходити творчо. Але дуже важливо видаляти забруднення в момент їх появи (якщо можливо). Свіжі плями виводяться простіше, крім того, це дасть економію сил на чергову генеральне прибирання.