Зовсім скоро настане літо, а це означає, що нас почнуть атакувати всілякі комахи. Деякі з них кусаються, що дуже і дуже неприємно. А як захистити себе від цих шкідників? На щастя, сьогодні в будь-якому магазині можна знайти спеціальні засоби - репеленти. А як їх вибрати? Як правильно використовувати? Розберемося!

Що це таке?


Що таке репеленти? Це загальна назва для всіх засобів захисту від різноманітних комах: від комарів від кліщів, клопів, мошок, від молі і так далі. Такі кошти використовуються для знищення шкідників, а лише для їх відлякування, так що захисники природи можуть бути спокійні.
Що таке репеленти і як вони допоможуть від кліщів і комарів?

Способи впливу таких засобів можуть бути різними. Наприклад, одні діють на нюхові органи і відлякують з допомогою неприйнятного для комах запаху. Інші зачіпають слухові органи і імітують різні доступні лише комахою лякаючі звуки. А треті діють безпосередньо при контакті.

Як зробити вибір?


Як вибрати репелент? При виборі слід звернути увагу на кілька важливих моментів. Розглянемо кожен з них.

Від кого захищають?


Кошти можуть захищати від різних видів комах. Наприклад, одні страшні тільки для комарів, інші захищають від кліщів, деякі впливають на мошок. Існують також і комбіновані репеленти, що забезпечують захист відразу від декількох видів комах. Також можна знайти і практично універсальні засоби, вони відлякають будь-якого «гада», який посміє підлетіти до вас і вирішить вкусити.

Вивчаємо склад


Якщо ви вирішили придбати репелент, то неодмінно вивчіть його складу. Особливо уважно слід вивчати в тому випадку, якщо ви хочете засобом обробляти дитини. Окремо варто сказати про те, що далеко не всі репеленти дозволені для використання в дитячому віці.
Що таке репеленти і як вони допоможуть від кліщів і комарів?

На упаковці ви знайдете інформацію про це. Малюкам до року не можна практично нічого, так як можна знайти репеленти, дозволені лише з 1 року. Також у продажу є кошти, які можна застосовувати з 3 років. Звичайні репеленти для дорослих найчастіше підходять дітям старше 6 років, але краще уточніть це, вивчивши інструкцію по застосуванню.

Отже, що може входити до складу репелентів?


  • Діетилфталат (скорочено ДЕТА). Такий компонент використовують найчастіше. Він дешевий і дуже ефективний. Але є один великий підводний камінь. Таке речовина токсична і може бути небезпечним для здоров'я. Для дітей такі кошти точно не підходять, але варто бути обережніше і дорослим. Думки лікарів і вчених з цього приводу дещо розходяться, але, наприклад, в США і країнах Європи на таких засобах є вказівка про те, що наносити їх можна виключно на одяг, а дітям до 6 років репеленти цієї групи протипоказані. Для вагітних ДЕТА теж небезпечний, оскільки може викликати викидень або патології плоду. Якщо ви вирішите придбати такий засіб, то пам'ятайте про правила його використання. Наносьте його в невеликих кількостях і тільки на одяг, але не на шкіру.

  • Спирт. Він використовується в якості основі (не завжди). По суті, такий компонент безпечний, але він може дратувати надмірно чутливу шкіру.

  • Піретроїди. Такі речовини теж ефективно захищають від комах. Але небезпечні вони лише для комах, для людей же нешкідливі.

  • Ефірні масла. Взагалі, натуральні компоненти краще, так як вони менш шкідливі, ніж синтетичні або хімічні.

  • Використовуються і інші допоміжні компоненти.

  • Ступінь захисту


    Як добре і як довго буде захищати засіб? Це залежить від концентрації активної речовини. Так, якщо вона становить 30-40%, то можна бути спокійним цілих 5 годин після нанесення. При концентрації близько 25% забути про комах на три години. Якщо ж концентрація становить всього 10%, то засіб буде захищати всього пару годин, не довше.
    Що таке репеленти і як вони допоможуть від кліщів і комарів?

    Форми випуску


    Які бувають репеленти за формою випуску? Перерахуємо їх:
  • Креми і мазі. Такі засоби наносяться тільки на шкіру. Це дуже зручно, так як в жаркий час багато надягають відкриту одяг, і все тіло виявляється схильним укусів. Але є і деякі недоліки. По-перше, багато жирні креми та можуть залишати сліди на одязі, а також викликати дискомфорт після нанесення. По-друге, деякі комахи можуть кусати навіть через одяг.

  • Лосьйон теж наноситься на шкіру і швидше і краще всмоктується, ніж креми.

  • Олівці. Це не дуже зручно, так як наноситься засіб довго.

  • Спрей. Він теж наноситься переважно на шкіру, при нанесенні на одяг можуть залишатися сліди.

  • Аерозоль. Такий засіб зручно розпорошувати, воно може наноситися на одяг, волосся, навколишні предмети. Це дуже практично і зручно.

  • Спіралі. Такий варіант оптимальний для посиденьок на вулиці у великій компанії. Спіраль підпалюється і тліє, утворюється запах відлякує комах. Але такі репеленти димлять і неприємно пахнуть.

  • Фумігатори. Фумигатор являє собою якийсь нагрівальний прилад, в який вставляється пластина з активною речовиною. При нагріванні речовина випаровується і поширюється на приміщення. Використовувати такі репеленти можна лише в будинках і квартирах.

  • Ультразвуковий репелент. Такий засіб безпечно для людей, але відмінно відлякує комарів. Воно видає звуки, схожі на писк самця, повідомляє про небезпеку. Кусають лише самки, і вони, почувши сигнал тривоги, неодмінно ретируються.

  • Серветки, просочені рідиною. Ними можна протирати тіло.

  • Якість


    Щоб оцінити якість, огляньте упаковку. На ній повинна бути інформація про сертифікацію відповідності стандартам якості. Якщо стоїть позначка «Схвалено Моз», то краще купити саме такий репелент.
    Крім того, слід віддавати перевагу популярним засобів, що мають бездоганну репутацію і зарекомендували себе з кращого боку.

    Де купити? Скільки коштує?


    Купувати репеленти найкраще в аптеках або у великих магазинах. У кіосках і підвальних павільйонах, а також на ринках можуть продаватися підробки або неякісний товар з вичерпаним терміном придатності.
    Що таке репеленти і як вони допоможуть від кліщів і комарів?

    Ціна таких засобів може змінюватись від 50-70 до 300-500 рублів і більше. Все залежить від складу, фірми-виробника та виду репеленту.

    Як користуватися?


    Кілька основних правил:
  • Щоб уникнути небажаної реакції випробуйте засіб на невеликій ділянці шкіри (або протягом короткого часу в разі фумігаторів).

  • Не варто втирати в шкіру креми, наносите їх на поверхню.

  • Уникайте області навколо очей, рота і носа.

  • Не наносити засіб на пошкоджені ділянки шкіри.

  • Руки дитини краще не обробляти, адже він може потягнути їх в рот.

  • Не наносите надмірна кількість і не повторюйте обробки занадто часто, так можна отримати отруєння.

  • Використовуйте репеленти тільки при реальній загрозі, тобто при безпосередніх контактах з комахами, а не «на всякий випадок».

  • На одязі репелент продовжує бути активним до одного-двох тижнів (при намоканні активність знижується, при пранні закінчується).

  • Після приходу додому неодмінно змийте засіб водою з милом, залишатися на шкірі довго воно не повинно.

  • Нехай комахи не турбують вас і вашу родину!