Мед люблять і з задоволенням вживають багато, але мало хто знає, що деякі його сорти настільки корисні, що можуть замінити ліки. Так, неймовірно цінний і корисний мед манука.

Що це таке?


Мед манука - це мед, вироблений бджолами Нової Зеландії. Але цінність продукту пояснюється тим, що бджоли збирають нектар з квітів унікального чагарнику manuka (чайного дерева), який славиться своїми цілющими властивостями у всьому світі. Це чисто квітковий це монокомпонентний мед.
Що таке мед манука?

Мед, що міститься у вулику, піддається особливій природній обробці, яка продовжує термін зберігання продукту. Бджоли виробляють фермент оксидазу глюкози, яка потім при певних умовах (при взаємодії з біологічними рідинами) перетворюється в пероксид водню.

Склад


Одним з основних компонентів меду є пероксид водню, який забезпечує активність продукту. Але також тут міститься і метилгліоксаль. Саме цей компонент пояснює властивості меду манука. Ця речовина міститься і в інших сортах меду, але в набагато менших кількостях.

Користь


Саме чайне дерево (кущ manuka) унікально і володіє дивовижними властивостями. Особливо корисний нектар квітів цієї рослини. А бджоли, що збирають нектар, вносять свій внесок і роблять продукт ще більш цінним. Саме тому корисні властивості меду manuka настільки різноманітні і численні:
  • Перше, про що варто згадати, - це антибактеріальний ефект, який забезпечується активністю такої речовини як метилгліоксаль. Цей компонент ефективний відносно різних бактерій, але окремо варто виділити золотаві стафілококи, які проживають в організмі практично кожної людини і деколи настільки живучі, що просто не піддаються знищення. Але метилгліоксаль проникає всередину уражених клітин і видаляє (випарює) з них всю рідину. І через зневоднення стафілококи просто гинуть. Клітини ж потім регенеруються, а баланс рідини відновлюється.

  • Має місце бути і протизапальний ефект, що дозволяє використовувати продукт при найрізноманітніших захворюваннях носоглотки, верхніх дихальних шляхів, шкіри, органів травлення, опорно-рухового апарату та інших органів і систем.

  • Так як мед манука має регенеруючі і ранозагоювальними властивостями, то він широко застосовується при різних ушкодженнях шкіри, а також при обмороженнях і опіках.

  • Входять до складу продукту антиоксиданти нейтралізують активність вільних радикалів і тим самим захищають від онкологічних захворювань і передчасного старіння.

  • Мед манука дозволяє виводити з організму шкідливий холестерин, тому продукт можна назвати ефективним засобом профілактики раку.

  • Цей унікальний продукт активний відносно грибків, тому може застосовуватися при різноманітних грибкових ураженнях слизових і шкіри.

  • Мед манука - ефективний природний антисептик, запобігає інфікуванню ран.

  • Продукт багато використовують при гастриті і виразці шлунка або дванадцятипалої кишки.

  • Мед ефективний при розладі шлунка і отруєннях.

  • Противірусні властивості продукту роблять ефективним його застосування при застуді і грипі.

  • Мед дуже корисний для шкіри, так як зволожує її, забезпечує повноцінне харчування, усуває запалення, а також захищає від впливу ультрафіолету і негативного впливу навколишнього середовища.

  • Це прекрасний загальнозміцнюючий і стимулює роботу імунної системи засіб.

  • Шкода


    Мед манука - абсолютно натуральний і безпечний продукт. Але не варто давати дітям у віці до 3 років. Крім того, мед може спровокувати розвиток алергічних реакцій. Не варто зловживати при цукровому діабеті.

    Як застосовувати?


    Що таке мед манука?

    Як здійснювати лікування з допомогою меду manuka? Нічого складного в цьому немає. Краще всього просто вживати продукт щодня. Максимальна добова доза не повинна перевищувати трьох чайних ложок.
    Кілька важливих моментів:
  • Пам'ятайте, що такий продукт як мед не любить і навіть не терпить нагрівання, адже при термічному впливі його властивості змінюються, а частина їх втрачається. Так що не додавайте мед в гарячий чай, як це прийнято робити. Можна розвести невелика кількість продукту в прохолодному чаї або в простій воді.

  • Будь-мед з часом починає засахариваться і густіти, це закономірно і нормально. І такий продукт так само корисний, як і рідкий.

  • Особливості і способи застосування:
  • Якщо у вас болить горло, то покладіть в рот невелику кількість меду manuka (05-1 чайну ложку) і повільно розсмоктуйте його до повного розчинення.

  • При пошкодженнях шкіри і різних ранах краще використовувати спеціальний стерильний хірургічний мед (він теж є в продажу). Просто регулярно наносите невелику кількість на пошкоджену поверхню до повного одужання.

  • Щоб поліпшити стан шкіри, змащуйте її медом або додайте цей компонент до маски власного приготування.

  • Де можна придбати?


    Де купити мед манука? Зробити це часом нелегко, але все ж можливо. По-перше, можна зайти у велику аптеку і пошукати такий продукт там. По-друге, можна придбати мед манука через інтернет.
    Що таке мед манука?

    Але пам'ятайте, що будь-який виробник такого меду повинен мати ліцензію, так що вимагайте у продавця, щоб захистити себе від підробок.

    Кожна банку буде мати свій унікальний номер, а також акциз. Ціна меду manuka становить близько 30-50 доларів за 500 грамів.

    Як вибрати?


    Мед манука буває різним. Звертайте увагу на UMF (унікальний manuka фактор). Чим вище його значення, тим корисніше продукт (коштувати він буде дорожче). Деякі вказують вміст MGO (метилгліоксаль), воно теж повинно бути не низьким.

    Думки


    Наостанок відгуки про мед манука:
  • «Купила мед манука і не пошкодувала. Донька захворіла на ГРВІ, відразу почала лікувати її медом, і буквально через день стан помітно покращився. Лікувалася я і сама. У мене хронічний тонзиліт з-за стафілокока, гнійні пробки на мигдалинах з'являються регулярно. Але застосування меду дозволило скоротити частоту утворення пробок. Я задоволена».

  • «Моя доросла дочка пролила на руку окріп, опік ніяк не гоївся. Стала змащувати його медом манука і буквально за кілька днів вилікувала рану, хоча спочатку в дію меду не вірила. Тепер вся сім'я використовує це диво-засіб при будь-яких ураженнях шкіри».

  • Обов'язково спробуйте мед манука!