Для приготування їжі та годування маленьких дітей необхідно використовувати тільки якісну посуд, яка не викличе алергії, не дасть шкідливим домішкам потрапити в продукти. Кращим варіантом матеріалу для дитячого посуду є спеціальний медичний сплав. Такий сплав складається з високоякісної сталі з додаванням значної кількості нікелю і хрому. Нікель має становити близько десяти відсотків, хром - близько вісімнадцяти. Посуд з такого сплаву повністю інертна, не схильна до дії лужних і кислотних середовищ, не кородує.
Однак, вартість такої дитячого посуду дуже висока і, на жаль, дозволити її собі може не кожна сім'я. Але цілком можна обійтися і більш дешевої дитячої посудом за умови вибору якісного товару. Нижче описані властивості різних матеріалів, з яких виробники виготовляють дитячий посуд.
Якісна посуд для годування дітей, які не досягли трьох років, виготовляється з декількох видів пластмас. Це спеціальні харчові полімери високої якості. Найчастіше для дитячого посуду для годівлі застосовують полістирол, полікарбонат або поліпропілен. У поліпропіленової посуді без проблем можна розігрівати готові продукти в мікрохвильовій печі, чого не можна сказати про інших пластмасах. Головним недоліком пластмасового посуду є те, що їжа в ній дуже швидко остигає. Термін служби посуду для годування з пластику не перевищує трьох років, а в ідеальному випадку її варто міняти щороку.
Хорошою альтернативою пластику є фарфор. Порцеляновий посуд має високу термостійкість, при цьому вона дуже красива і небагато важить. Термін служби фарфорового посуду практично не обмежений, її можна використовувати в мікрохвильовій печі і духовці. Єдиним обмеженням для порцеляни є його крихкість. Якщо на посуді з'явилася навіть невелика тріщина, надалі використовувати її не можна.
Посуд з медичної та нержавіючої сталі, металева покрита високоякісної емаллю за своїми екологічними характеристиками найбільш оптимальна для дитини. Але її використання може бути небезпечним, так як метал нагрівається дуже швидко і захисні вкладиші не завжди здатні захистити дитину від опіку.
Посуд зі столового срібла володіє бактерицидними і дезінфікуючу дію. Але за такою посудом потрібен постійний догляд. Якщо метал потемнів або покрився матовою плівкою, посуд потрібно вилучити з обігу і добре вичистити. Іноді срібло може викликати і алергічні реакції.
Ні в якому разі не можна використовувати в якості дитячого посуду каструлі і тарілки з алюмінію, особливо не нові. З часом алюмінієвий посуд починає виділяти достатньо велика кількість шкідливих речовин, здатних призвести до отруєння і іншим плачевних наслідків.
Крім матеріалу при покупці дитячого посуду необхідно звернути увагу і на її форму. Краще всього, якщо у тарілки будуть високі краї, у цьому випадку дитина зможе спиратися на них виделкою або ложкою, щоб без проблем підчепити їжу. Розмір тарілки визначається виходячи з апетиту і віку дитини. У тарілку повинно міститися стільки їжі, скільки малюк може з'їсти за раз. Виделки та ложки для дітей зазвичай робляться зі злегка загнутими ручками, щоб було зручніше підносити їжу до рота. У виделок зуби не повинні бути гострими. Існують ложки з м'якими ковшами. Вони використовуються для самих маленьких. Така ложка не поранить ніжні ясна дитини.
При покупці дитячого посуду необхідно вимагати у продавця сертифікат відповідності і санітарно-епідеміологічний висновок на кожен товар. Тільки при їх наявності можна купувати дитячий посуд.