Вовняні речі створюють для тіла затишну та комфортну середу. У зимовий час їх неможливо нічим замінити. Щоб вовняна одяг довго приносила радість своїм приємним зовнішнім виглядом і зігрівала в зимовий холод, треба правильно за нею доглядати. Зокрема, потрібно знати, як прати шерстяні речі.
Це нескладно. Ключові правила - дбайливо, не довго і не часто. Між плановими стирками має пройти кілька місяців. Ідеальний варіант прання вовняних речей - ручне прання. Але в сучасних машинах-автоматах передбачена функція делікатного прання, яка дозволяє успішно справлятися з цим завданням. Між тим при будь-якому вигляді прання необхідно дотримуватися одних і тих же правил.
Вимоги до прання
Прати вовняний одяг необхідно у воді, температура якої не вище температури тіла. Ідеальний варіант 20-25°С. Причому ця вимога повинна дотримуватися не тільки для прання, але і для полоскання. Інакше виріб сяде або злиняє.
В процесі ручного прання вовняну річ неприпустимо сильно м'яти, терти, викручувати. При пранні в машині вибирається делікатний режим і відключається центрифуга. Віджимати виріб безпечніше вручну, причому без зусиль.
Щоб правильно прати вовняні речі потрібно грамотно підходити до вибору пральних порошків. Вони повинні продуктивно працювати в прохолодній воді, а також не містити агресивні для натурального білка речовини. Цю інформацію можна подивитися на упаковці. Сьогодні найбільш популярні порошки для прання вовняних речей - «Ласка», «Ворсинка», «Лелеченя», «Lip». Також ефективний австралійський склад «Reflect Pure XL». Якщо в господарстві не знайдеться нічого з цього, то хороший результат дасть шампунь для волосся.
Полоскання
При полосканні вовняних речей потрібно додавати у воду пом'якшувальні засоби. Тоді вовняна одяг не вийде з прання колючої та зваляною. Добре додавати знаменитий «Ленор».
Вовняному одязі білого кольору, яка придбала жовтуватий відтінок, можна повернути гарний вигляд також при полосканні. У 6-7 літрах води треба розчинити харчову соду (20 г). Пожовкле річ неодноразово занурити у воду. Далі на півгодини замочити в розчині нашатирю і 3% перекису водню (на літр води 1 р нашатирю і 3 г перекису водню). Потім як слід прополощіть річ в проточній холодній воді.
Іншим способом відбілювання вовняний речі є використання крейди. На 500 г ваги виробу треба взяти кілограм товченої крейди і розвести його в трьох літрах холодної води. В цей склад вовняна річ занурюється на 15-20 хвилин з періодичним помішуванням води. Тепер вовняну річ добре прополоскати і розкласти сушити. Однак і після цього одяг не стане білосніжною, оскільки не існує природного сліпучо-білій шерсті.
Після полоскання
Вовняні речі слід сушити, розклавши на махровому рушнику (наприклад, на столі). Щоб уникнути деформації виробу, його потрібно розправити і шпильками підколоти до матерії, де воно сушиться. Категорично не рекомендується вовняну річ сушити у вертикальному положенні, і тим більше, на батареї (або під прямим сонцем). Деформація буде неминучою.
Гладку одяг після висихання допустимо трохи пропрасувати в режимі «шерсть» через марлю. Рельєфні вовняні речі гладити не можна.
Зберігати вовняний одяг бажано акуратно складених невеликих стопках. В шафу потрібно покласти засіб від молі. Категорично не можна такі вироби вішати на плічки, так як вони витягнуться і втратять форму.
Періть вовняні речі дбайливо і носіть з задоволенням.